Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никелиране на ролбар?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никелиране на ролбар?

    Колеги, ролбара на моето Паджеро два пъти го боядисвам прахово, но пак се е олющил. Има ли в България фирма, която да може да го никелира? В Тополовград има завод за медицинско оборудване, но там не могат да никелират толкова голям детайл. Кой ще помогне?

  • #2
    От: Никелиране на ролбар?

    Ако още не си намерил лек за бронята, погледни тук има няколко предложения и си мисля, че все някое от тях ще свърши работа: http://forum.americancarbg.com/viewt...=1292&start=15

    Коментар


    • #3
      От: Никелиране на ролбар?

      Първоначално публикуван от Tokio Преглед на мнение
      Колеги, ролбара на моето Паджеро два пъти го боядисвам прахово, но пак се е олющил. Има ли в България фирма, която да може да го никелира? В Тополовград има завод за медицинско оборудване, но там не могат да никелират толкова голям детайл. Кой ще помогне?
      Надали е ролбар ама нейсе Ако става въпрос за кюнци-страшилки, вземи си неръждаеми. Ще ти излезе по-ефтино отколкото да никелираш качествено старите.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: Никелиране на ролбар?

        Колега до студентски град имаше едни складове в който правеха по поръчка ролбари.Знам че след огъване ги никилираха.И държат ,поне при мен са от десетина години и не са мръднали.Не мога в момента да видя дали са там,или някакъв начин за връзка.Колко ти е спешно това?

        Коментар


        • #5
          От: Никелиране на ролбар?

          Ползвал съм услугата за друг елемент, беше фирма за тръбна мебел в Русе, някъде преди 14-15 г...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Никелиране на ролбар?

            Това да ти е проблемЪТ! Напоследък в БГ се разработиха фирми, дето спокойно ще ти направят галванично п окритие на масивен детайл. Бъркай в нета и по ключови думи ще намериш задължително.
            диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

            Коментар


            • #7
              От: Никелиране на ролбар?

              Стига с това никелиране, бе! Никелът е мек метал и съответно много бързо се поврежда, плюс това се окислява за нула време. От поне 100 години не се използва като финишно покритие на автомобилни детайли. Всички брони, тасове, лайстни, тръби и т.н. са покрити с 3 галванични слоя - мед, никел и най-отгоре - хром. За това и му казват хромиране.
              Голяма вана има при доц. Владимиров, в София на ул. Кукуш 1 - в двора на Ролпласт. Със сигурност ще събере конструкцията (подозирам, че става дума за булбар...).
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #8
                От: Никелиране на ролбар?

                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                Стига с това никелиране, бе! Никелът е мек метал и съответно много бързо се поврежда, плюс това се окислява за нула време. От поне 100 години не се използва като финишно покритие на автомобилни детайли. Всички брони, тасове, лайстни, тръби и т.н. са покрити с 3 галванични слоя - мед, никел и най-отгоре - хром. За това и му казват хромиране.
                Голяма вана има при доц. Владимиров, в София на ул. Кукуш 1 - в двора на Ролпласт. Със сигурност ще събере конструкцията (подозирам, че става дума за булбар...).
                Тая дума "никелиране", отнесена към автомобилната техника, има точно тоя смисъл - хромиране (некой даже не се замислят за думата). Вече ми е писнало да обяснявам за к`во иде реч, и затова не ми дреме как го разбират другите, но щом стана дума, колегата е тотално прав!!! - никелират се тенекиените вилици и лъжици, че и закачалките по антретата.
                Последно редактирано от ArSey; 02-07-12, 23:45. Причина: склероза
                диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X