Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прешлени за сняг' вместо вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

    Резултата ще ти кажа на момента- опашките не вярвам да устискат.Виждал съм на камион такива прешлени ИСТИНСКИ в действие-искри хвърлят като флекс😊

    Коментар


    • #77
      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Не живея в планината и вериги досега не са ми трябвали. Закъсам ли, веригите пак не ме спасяват ако не съм ги сложил предварително. Темата не е за вериги а за временно решението, когато се окопаш Тия дни (ако не ме домързи) ще си намеря дълбок сняг и лично ще пробвам варианта със прасешките опашки на близо 3 тона кола.
      Ако температурата е около нулата и опашките са от много читавите, може и да не окапят веднага. Ако е под -15 - направо не си прави труда.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #78
        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

        - 15 в Берген е почти като + 50 в Берген Таквизи аномалии тъдява не знам случват ли се.
        Ако опашките не окапят веднага, значи работят, защото са за еднократна употреба.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #79
          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

          Добре,ако вместо свински опашки се сложат гумени ластици с по 2 метални куки в края,ама от тия здравите където за без текстилна оплетка а целите от гума и с дебелина към 1 см,няма ли да свършат работа?
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #80
            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

            Не ми се вярва. Трябва си нещо сериозни. Тая гума не знам.

            Коментар


            • #81
              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

              Чакам да завали сняг, че в момента няма къде да се окопая

              http://www.bt.no/kamera/videokamera/...n-2342762.html
              Последно редактирано от droba; 23-12-14, 11:35.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #82
                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                Как е тръгнало чак догодина ще ги пробваш. Коледа е, а вън за по потник.

                Коментар


                • #83
                  От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                  Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                  Как е тръгнало чак догодина ще ги пробваш. Коледа е, а вън за по потник.
                  И аз така виках миналата година.

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                    Някой да каже как се представиха прешлените на падналият сняг?
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                      Имам пътна помощ мерцедес 709 и днес едвам трагнах от едно равно място но отдоло стъкло.Реших да си направя такива прешлени но да обхващат и двете гуми отзад та въпроса ми е?Как да ги захвана с коланче или директно с болт и гайка да пристягам понеже някой път съм тежък над 5-6 тона и се притеснявам ако е с колан дали няма да се скъса.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                        Здравейте, да не останете с впечатление че се заяждам, ама нещо не видях снимка на монтаж на вериги в тежки зимни условия. Или на гола джанта, или на чисти колело и калник от сняг. Нещо мисия невъзможна ми се струва като е наблъскано всичко със сняг и лед, кое от къде ще може да се промуши и най-вече да не засегне нещо по спирачките или други части по окачването. Може ли разяснения?
                        Благодаря предварително

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                          Веригите се слагат преди да закъсаш. Това ти го казвам като човек, който е слагал вериги след като закъса.
                          С прешлените за сняг положението е същото: Купуваш си ги и правиш 1-2 пробни монтажа "на сухо", за да имаш идея какво те чака в реални условия.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                            А знаете ли какво ще стане със помагача ,който бута закъсалата кола ,когато това нещо се скъса и го изплющи през корема.

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                              Правил съм такива от цял синджир,вързан с болт 10мм.
                              Това на бус със задно задвижване и барабанни спирачки.
                              Работят перфектно,ако може да се монтират.
                              Пробвал съм на лека кола,не става с цял синджир.Няма място между джантата и спирачния апарат.
                              Това с колан не съм пробвал.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #90
                                От: "Прешлени за сняг' вместо вериги

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Веригите се слагат преди да закъсаш. Това ти го казвам като човек, който е слагал вериги след като закъса.
                                С прешлените за сняг положението е същото: Купуваш си ги и правиш 1-2 пробни монтажа "на сухо", за да имаш идея какво те чака в реални условия.
                                За сухите тренировки и за поставянето им преди да закъса човек го зная. Питанката ми е като се наложи да ги слагам, калникът и самото колело като е запълнено със сняг и лед, какво правим? Има пролука колкото гумата да се върти.

                                Тази година имаше 2 случая, където закъсах на баир. Първия път се оправих сам, ама беше широко, закъсаха и други автомобили. Може би само 4х4 щеше да мине оттам. За сега 4х4 нямам ... Втория път беше много брутално, наложи се да ме дърпат, защото измъкване нямаше, а и бях запречил пътя. Та точно тогава и да имах вериги нямаше как да ги поставя. Автомобилът, който ме изтегли до равното беше 4х4, ама със зор всичко стана. Важното, че се оправих и няма потрошени автомобили. След този случай отидох да магазина за крепежи и си купихняколко биндер скоби, които да ползвам и съм сам в подобна ситуация. Но остава проблема как ще я прокарам между джантата и спирачния апараткогато има сняг и лед. Че ще се оплескам до уши докато ги прокарвам и се навирам отдолу е ясно, важното е да не закъсвам. Ама ми се иска нещата да се улеснят с монтажа.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X