Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прехвърляне на кислород от бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • прехвърляне на кислород от бутилка

    някой прехвзрлял ли е кислород от бутилка в бутилка и как се прави тоя "байпас" за прехвзрлянето,че нали все пак трябва да е здрав че атмосферите не са малко

  • #2
    От: прехвзрляне на кислород от бутилка

    Има специални "китове" за прехвърляне на технически газове, в частност зареждане на хидравлични акумулатори с азот, където се използва редуцир вентил и маркуч, който е със специални изисквания за налягане - 20МРА (200 бара). Бавно чрез редуцир вентил се подава високо налягане към бутилка (акумулатор) с ниско налягане, докато се изравнят. След това бутилка с по-голямо налягане и така, докато се достигне максимума. Това е за Азота, за другите технически газове предполагам е същото.

    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: прехвзрляне на кислород от бутилка

      С твърда връзка - медна тръба /като за АГУ/. От едната бутилка в другата, докато се изравни налягането. Търси връзки в някоя болница с кислородна инсталация.

      Коментар


      • #4
        От: прехвзрляне на кислород от бутилка

        Да. Преходника сам си го правих, медна, дебелостенна тръба(май 16-ка), с холендрови накрайници и гарнитури от клингерит от двете страни за съответните кранове. При прехвърляне отварям крана сравнително бавно. Получава се загряване на преходника и бутилката. Да не се допуска омасляване по тръбата и резбите.

        Коментар


        • #5
          От: прехвзрляне на кислород от бутилка

          Аз съм прехвърлял доста пъти,имам и така наречения от теб байпас който всъщност представлява стоманена тръба с две холендрови гайки от двете страни за завивани към вентилите на бутилките.Виждал съм и от месинг направено такова приспособление важното е гайките да са направени по размера на вентила на бутилката,можеш да ползваш от кислороден редуцир вентил.Иначе аз процедирах така слагам пълната и празната бутилки легнали с вентили един срещу друг и така поставям тръбата стегната към всеки вентил,разбира се с гарнитура към всеки вентил.След това отварям вентила първо на празната и пускам плавно кислород от другата,усеща се когато се изравнят наляганията и на двете бутилки тогава се затварят и двата вентила.Това съм го правил със стандартни 60л. кислородни бутилки които се пълнят на 120-130атм.при което съответно в края на тази процедура двете бутилки са с по около 60атм.Най важно когато се борави с кислород е да няма никъде контакт с масло и омаслени детайли.Надявам се да съм помогнал,но при наличието на доста кислородни бази няма смисъл да се занимава човек с това.

          Коментар


          • #6
            От: прехвзрляне на кислород от бутилка

            Заслужава ли си цялата тази опасна процедура при положение , че напълването на голяма бутилка с кислород струва 10.80 лв ???


            П.П. Нали знаете , че кислорода е взривоопасен ?!

            Коментар


            • #7
              От: прехвърляне на кислород от бутилка

              Стоманата не е за препоръчване.Бронзови се продават готови в магазините за заваръчна техника или хвани стругар да ти го направи.

              И ВНИМАВАЙ.
              TOYOTA LJ70 3D Common Rail
              TOYOTA BJ40 3.5D
              Венци 0887551059

              Коментар


              • #8
                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                а нали са все пак 60-70 бара,тия заварки издържат ли???

                Коментар


                • #9
                  От: прехвърляне на кислород от бутилка

                  Първоначално публикуван от themechanic Преглед на мнение
                  а нали са все пак 60-70 бара,тия заварки издържат ли???
                  Държат, ако са направени както трябва. Прехвърлял съм въздух, азот, аргон с начално налягане 200 бара. Както са ти писали по-горе внимавай за омасляване и чистота на връзките.

                  Коментар


                  • #10
                    От: прехвзрляне на кислород от бутилка

                    Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                    Заслужава ли си цялата тази опасна процедура при положение , че напълването на голяма бутилка с кислород струва 10.80 лв ???


                    П.П. Нали знаете , че кислорода е взривоопасен ?!
                    На времето на този байпас му викаха айдук и почти всеки тенекеджия имаше такъв . И аз съм имал такъв от медна тръба със запоени накрайници но тогава и бутилките трудно се зареждаха и карабит нямаше . Ако сега цената е такава както е писал колегата според мен не си заслужава циганията освен ако трябва да зареждаш някоя много нестардантна бутилка но и те се изпитват.

                    Коментар


                    • #11
                      От: прехвърляне на кислород от бутилка

                      Най-лесно Айдук (байпас) се прави от два редуцир вентила които са повредени, като им се вземат входните тръби с гайките. Свързват се с медна тръба (гъвкава) 10 - 12 мм и се запояват със сребърен припой. Дължината на тръбата трябва да е над метър и по средата се прави кръгло ухо (тромпет).
                      ВНИМАВАШ МНОГО ДА НЯМА КАКВАТО И ДА Е МАЗНИНА и отваряш първо празната бутилка, след това полека пълната. Наляганията бързо се изравняват, затваряш бутилките, сваляш айдука, бягаш бързо с бутилката (щото си ползвал айдук). Празната бутилка се затопля, пълната се охлажда, а айдука се заскрежава обикновенно. Какво да се прави - термодинамика и други такива мръсни думички.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: прехвърляне на кислород от бутилка

                        не става въпрос за 10.80лв,попадна ми една бутилка от военните,6л,напълно стандартна.занесох я в messr,да я видят и кажат дали може да се регистрираи да се напълни.един от служителите като я видя,без дори да се докоисни до нея,ни каза ебати цидрата за регистрирана-400лв,а тя си е напълно стандартна,на нея си има червен кръст,което означава че се е използвала за медицински цели.мой колега има голяма ама нали се сещате ако трябва сам да я карам за зареждане каква борба пада

                        Коментар


                        • #13
                          От: прехвърляне на кислород от бутилка

                          Тая сган в Месер има фирмена политика да те прикара да ползваш тяхни бутилки под наем или да си купиш от тях. Аз един път се прекарах да занеса там 2 бутилки от пожарогасители СО2 за смяна на кранове и проверка скъсаха ми нервите докато свършат нещо елементарно и ме мотаха една седмица . Със сигурност няма да повторя тази грешка . Отиди в станцията която е в жк Люлин там хората са внимателни към всеки клиент . Ако бутилката е безопасна за използване ще ти я проверят и напълнят. Меден "айдук" имам някъде из гаража не съм го ползвал сигурно едни 20 години .
                          Последно редактирано от sek.1; 08-11-11, 06:22.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: прехвърляне на кислород от бутилка

                            ина мен веднага ми стана ясно че са мушенници,преди месец с един приятел ходихме на сточна гара с един пожарогасиъел и веднага му го завериха и заредиха с co2. не ми се разкарваше до там.в завода имаме кислородни бутилки,ще си наптавя и аз един "айдук".то идеята е да си екпериментирам разни споики,не че ще заварявам по 12 часа на ден

                            Коментар


                            • #15
                              От: прехвърляне на кислород от бутилка

                              Здравейте, стана ми интересно какво се случва ако някъде във връзката м/у двете бутилки има нещо омаслено ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X