Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    От друга страна, този комутатор не е прочут с проблеми.
    Напротив- прочут е! Имам няколко дефектирали 13.... и 113.... Лошото им е, че не спират изведнъж, а започват да правят номера, да пропускат тактове- двигателят придърпва на ниски обороти, ако загасиш после няма палене, докато не изстине комутатора и т.н.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #32
      От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

      ОК, посъветвай тогава човека. А при такива симптоми вероятно трябва да се оправят спойките на токовия шунт на комутатора. А за по-сигурно - да се замени целият шунт с фабричен в керамичен корпус.

      Това теоретично де, на практика не съм срещал проблема при УАЗ.

      Коментар


      • #33
        От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

        Аз в момента съм с руско делко с магнитоелектричен датчик, български комутатор ПЗЕ 4028 и суха бобина от този производител: http://www.ael-bg.com/prod_ae_zm.html Между датчика и комутатора има автоматичен аванс- коректор "Силич". Засега съм много доволен от системата, като работа, но!
        Не мога да посъветвам колегата да сложи българския комутатор, защото при мен той не работи без "Силича". Вероятно на изхода на аванс- коректора сигналът е формиран с подходяща форма и амплитуда за комутатора.
        Това ме притеснява и мен, защото ако се скапе аванс- коректора оставам в гората Затова и аз се ослушвам за друго решение, което да позволява шунтиране на "Силича" и работа без него.
        Последно редактирано от Георги Василев; 23-11-11, 15:03. Причина: допълване
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #34
          От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

          От два резервни вече имам само един. Ето какво пише на този който изгоря лятото. 3.629.000 0798 ГОСТ 3940-84 .
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            аз се ослушвам за друго решение, което да позволява шунтиране на "Силича" и работа без него.
            Делко с датчик на Хол.
            Силич доколкото знам е разработван оригинално за такъв сигнал и после преработван за индуктивен, а за сигнал от датчик на Хол има богат избор от комутатори. Предполагам, че и твоят е такъв, защото нормално Силич такова изкарва на изхода си.

            Датчиците на Хол са много дребни и човек може да ги разнася по няколко в джоба.

            Коментар


            • #36
              От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

              Моят "Силич" специално го поръчах за индуктивен датчик, за да ползвам стандартно Уазково делко. Аз съм много доволен от него и не искам да се лиша от работата му. Комутаторът също е предвиден да работи с индуктивен датчик, но западен (пише, че е съвместим с Бош и Сименс) и очевидно с руския нещо не се разбират.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                Тогава трябва или да го преработиш (едва ли е трудно), или да си носиш оригиналния комутатор за УАЗ.

                Коментар


                • #38
                  От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                  Абе аз си нося, ама му нямам доверие. Ако на колегата изделието с плазмения разряд може да работи със сигнал от това делко и от "Силича" проявявам интерес.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                    По показаната по-горе схема - няма да работи с оригиналния датчик на УАЗ.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                      Първоначално публикуван от Getca Преглед на мнение
                      Можеше да стане добра дискусия от полза за много хора, но уви...типично по нашенски с рогата напред..
                      Хайде хайде, не се сърди, знаеш, че навсякъде е така у нас Опиши процеса на правене, защото моето замина заедно с шкодата.
                      Много хора са още с една бобина и разпределител, а това е схема без аналог в резултатите. Правенето обаче е трудничко и не за всеки.

                      А на новите двг. няма как да стане, на мен сега например, за разлика от шкодата, ще ми трябват шест такива схеми, лудница. Освен това компът на колата си чака обратна връзка от всяка бобина, оглежда я за форма и дължина и ако не му хареса пише грешки и пали чекинджина

                      Коментар


                      • #41
                        От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Единственото, което наистина става, е че виждаш недостатъците на оригиналната запалителна уредба. "Нечувствителен към ъгъла на запалване" в общия случай значи, че имаш по-малко пропуски в запалването. Което е хубаво, ама защо да не го постигнеш по нормалния начин? Става като сложиш каквото и да е електронно запалване и колкото и да го подобряваш, не се подобрява повече работата на двигателя.
                        Пример: Москвето бачка като пич, върви, не обръща особено внимание на качеството на бензина, на -20 пали от раз. Пристига едно другарче, амам, заман, искам електронно. Свалих го, щото нямах готово, давам му го и аха да запаля с оригиналната конфигурация - нъц. Наложи се да врътна делкото 10тина градуса. Нататък сам смятай.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да гласиш ново устройство и да напъхаш руски електронни части (особено регулируеми съпротивления или електролитни кондензатори) е Неправилно. Тия неща руснаците, последно като проверявах, не ги можеха и така е откакто се опитват.
                        За руските части и методи няма спор, казах го и по-горе.


                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Няма да ти е лесно, комутатори за индуктивен датчик в западните коли не се срещат често...
                        Сузуки Витара ако е рядък модел Вярно, не е западна
                        Не знам бензиновите мерджани с какво са, по дизеляците гледам си ползуват индуктивни датчици доста уверено.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Пример: Москвето бачка като пич, върви, не обръща особено внимание на качеството на бензина, на -20 пали от раз. Пристига едно другарче, амам, заман, искам електронно. Свалих го, щото нямах готово, давам му го и аха да запаля с оригиналната конфигурация - нъц. Наложи се да врътна делкото 10тина градуса. Нататък сам смятай.
                          Няма какво да смятам, сам знаеш че делкото е било боклук.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                            И не само. Повечето електронни комутатори, при палене, дават серия от искри и все някоя ще подпали, докато при делкото си трябва точно навреме.
                            И да отбележа нещо за нечии виждания:
                            Разликата между обикновенно и електронно запалване е много голяма и лесно установима. При различните ел. запалвания има минимална разлика и не може да се говори за нещо изключително. Многократно установено и физически и с уреди. Е да, има разлика при запалване с един електронен елемент и такова с няколко процесора. Гарантирам, че първото ще ни надживее.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #44
                              От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                              ...Е да, има разлика при запалване с един електронен елемент и такова с няколко процесора. Гарантирам, че първото ще ни надживее.
                              Имам КТ315 на склад. Да ти дам да пробваш да запалиш?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Електронна запалителна система с повишена енергия на разряда

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Няма какво да смятам, сам знаеш че делкото е било боклук.
                                Всичките ли? както и да е, спора е безсмислен, а тепърва да седна да ровя схеми и да мотая трансформатори, само заради идеята - няма шанс (и време).
                                Това, което не можах да си обясня, не че съм се и напъвал особено, е друго: рязкото намаляне на детонациите, с все калпавите (понякога ) центровки.

                                @Ицо: стига бе ... 315 ... не може Божич-а чак толкова да те е обидил
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X