Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добри чистачки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добри чистачки?

    Здравейте,

    Макар, че джипа ми е третото превозно средство в живота, никога досега не съм си купувал чистачки. Забелязвам, че не получавам добро чистене от тея и мисля да се сдобия с нови.

    Можете ли да ми препоръчате, какви биха били най-добрите, определено не търся да икономисвам от чистачки.

    Също се чудя дали това Чероки XJ 2,5 има някакви специфични поставки за чистачки или ще паснат всички, някой има ли опит?
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Добри чистачки?

    Новите са най-добри. В случая не е определяща нито марката, нито цената. След месец - два , като се наслоят с гняс от родните ни улици, и най-добрите чистачки спират да чистят добре. Почистването на перата с обезмаслител помага 2-3 пъти и до там.
    Аз си купувам по-евтини но по на често. Най-много се ядосвах една пролет , когато си купих някакъв доста скъп Бош и след две седмици каране по магистралата София- Пловдив почти всеки ден, а и валеше нон стоп, почти спряха да чистят, оставяха някаква фина мъгла по стъклото.
    Лично мнение от личен опит.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Добри чистачки?

      Тези без металното рамо от Темпо по 5лв бройката вършат прекрасна работа.
      Кия Спортидж 2000тди
      Всеки шут отзад-е крачка на пред

      Коментар


      • #4
        От: Добри чистачки?

        От няколко седмици съм с Шампион, много добри чистачки, макар малко по-скъпи.Един глас от мен за тях.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Добри чистачки?

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Новите са най-добри. В случая не е определяща нито марката, нито цената. След месец - два , като се наслоят с гняс от родните ни улици, и най-добрите чистачки спират да чистят добре. Почистването на перата с обезмаслител помага 2-3 пъти и до там.
          Аз си купувам по-евтини но по на често. Най-много се ядосвах една пролет , когато си купих някакъв доста скъп Бош и след две седмици каране по магистралата София- Пловдив почти всеки ден, а и валеше нон стоп, почти спряха да чистят, оставяха някаква фина мъгла по стъклото.
          Лично мнение от личен опит.
          При мен - точно обратното. С BOSCH Aerotech (или нещо от сорта) съм вече 2 години. Това са 2 лета и 2 зими. От обикновените BOSCH и аз не бях доволен.

          Ама за цената сигурно няма да ти хареса.

          Майсторе, това с фината мъгла го правят и съвсем нови чистачки, независимо от марката и цената. Зависи в какво състояние ти е стъклото, и какъв дъжд е валял. Много отдавна съм го установил. Иначе няма причина за която се сещам как един ден да правят мъгла, пък на следващия да чистят перфектно. Понякога като пръснеш с пръскалките течност за чистачки мъглата изчезва, примерно за 5-6 минути. После пак се появява. Водата мокри различно стъглото по някаква причина, или по-точно не успява да го умокри, а се свива на капчици.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Добри чистачки?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            При мен - точно обратното. С BOSCH Aerotech (или нещо от сорта) съм вече 2 години. Това са 2 лета и 2 зими. От обикновените BOSCH и аз не бях доволен.

            Ама за цената сигурно няма да ти хареса.
            Я кажи къде ги има, къде ги няма, да видя дали ще ми хареса цената. Склонен съм на този експеримент.

            А иначе при мен мъгла няма ама понякога изглежда все едно е мазно стъклото и остават някакви малки капчици по него. То незнам за състоянието му, все пак доста шмулене и клонаци изяжда, ама тея чистачки ми изглежда, че са оригиналните от 95та година
            Mitsubishi SpaceGear 2.4

            https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

            Коментар


            • #7
              От: Добри чистачки?

              Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
              Я кажи къде ги има, къде ги няма, да видя дали ще ми хареса цената. Склонен съм на този експеримент.

              А иначе при мен мъгла няма ама понякога изглежда все едно е мазно стъклото и остават някакви малки капчици по него. То незнам за състоянието му, все пак доста шмулене и клонаци изяжда, ама тея чистачки ми изглежда, че са оригиналните от 95та година
              Във всеки фирмен магазин на BOSCH ги има.

              А за състоянието на стъклото имах в предвид моментното такова - какво е валяло, какво го е мокрило, с какво са го мили в автомивката и прочие. Предполагам и самите атмосферни условия играят.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Добри чистачки?

                По принцип чистачките трябва да се сменят един път годишно.Най добре преди началото на есента.Марки много модели много ,само на опит можеш да определиш кои са най подходящи за тебе.
                Марковите чистачки са по скъпи и плащаш за марката ,демек един вид гаранция за постоянно качество.
                Един личен съвет щи си позволя ,купувайте графитни чистачки,когато минеш с ръка по перото трябва да пише като молив.Независимо от марката, буболечките по малко залепват за перото.

                Коментар


                • #9
                  От: Добри чистачки?

                  AeroTwin се казват тея чистачки, като ги пробвам ще споделя. Благодаря, sparkybg!
                  Последно редактирано от Иван Димитров; 12-07-11, 09:20. Причина: забравих да благодаря :)
                  Mitsubishi SpaceGear 2.4

                  https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Добри чистачки?

                    Именно.

                    При мен чистачки рядко устискват и една зима по принцип. Тия ги търкалям вече 2 лета и 2 зими. Аналогично на Valeo-то на шкодата ми. Преди и аз купувах евтини от по 5-10 лева, и ги сменях на 3-4 месеца. Вече не, обаче. Само задната ми е евтина, ама това щото маркови с тоя мижав размер не съм намерил до сега.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Добри чистачки?

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      По принцип чистачките трябва да се сменят един път годишно.
                      ...сега ако кажеш и кой е писал "принципа"...

                      Valeo-то си имат индикатор. Като си смени цвета - сменяш. Това ако само по работата им не можеш да прецениш. Дори индикатора издаяни 2 години, преди да светне. А има значение и дали колата ти се пече постоянно на слънце, или е в гараж. Оригиналните на шкодата и те изкараха 2 години. Пак BOSCH.

                      Не съм опитвал евтините с новия тип рамо. Някои се продават и с резервни пера към тях дори. Цената е добра, обаче, поне в бриколаж. Отзад съм с някаква куче марка, пак с новия тип рамо. Засега няма грижи с чистенето, ама пластмасата им побеля а металната част ръждяса. При BOSCH-а няма такива истории. Графита отдавна го е отнямало, но си чистят все още доволно добре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Добри чистачки?

                        Чел съм го на инструкция за употреба на колата. Не помня коя,май Пежото.Аз си имам зимен и летен комплект.След второта зима станаха летни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Добри чистачки?

                          Аз пък съм доволен от едни марка Hella. Има ги в Аутоплюс, за по 7-8 лв бройката. Разбира се за тази цена са произведени в Китай.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Добри чистачки?

                            Аз пък последните 5-6 години ползвах Alca от бензиностанциите на Лукойл. Чистеха добре и изкарваха по един сезон (есента купувам, пролетта сменям).
                            Напоследък като че ли са поскъпнали и се чудя заслужават ли си вече...
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Добри чистачки?

                              От личен опит и аз мога да споделя добри впечатления за марката Alca. Напоследък обаче не можех да намеря само перата/гумичките а само цели чистачки дори и в Лукойл. Днес обаче открих откъде могат да се поръчат - 4,80 лв. за двете гумички по 60 см всяка - http://www.kastrade.bg/products/alca...histachki.html
                              УАЗ 452АЭ 1975г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X