Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щори за прозорците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щори за прозорците

    Замислих се да сложа свалящи се щори на задните странични прозорци и на прозореца на задната врата. Гледам има фирма, която предлага много добри такива щори. Ето как изглеждат:



    Лошото е, че се предлагат за ограничен брой модели автомобили, за джипове няма, за Исузу хептен Та въпроса ми е някой знае ли фирма, която да изработва такива по поръчка?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Щори за прозорците

    Не съм, обаче едно време в Буханките и камионите имаше такива неща от изкуствена кожа, които се закопчаваха с нещо като копчета тик-так, можеха да се навиват на руло, и да се връзват с няква панделка отгоре или отдолу.Или се закопчаваха, не помня. Имаше ги в линейките и в разни секретни военни фургони.
    Това май е по-добре от сегашните конструкции на щори, понеже не може да се повреди от хвърчащия из кабината багаж.
    Обаче трябва да се потърсят такива нит-копчета, ако изобщо съществуват.

    Коментар


    • #3
      От: Щори за прозорците

      Сещам се за какво говориш, но изобщо не съм виждал такива да се продават.
      ПС - макар, че ще е добре щорите за задните странични стъкла на вратите да са мрежести, за да може да се ползват като комарници.
      Последно редактирано от silverfox; 03-07-11, 11:29.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Щори за прозорците

        Привет! : -)
        А с какво се закрепят тези щори за стъклото?

        Коментар


        • #5
          От: Щори за прозорците

          такива щори са част от опциите при Мерседес.

          Цената им е съизмерима с цената на малък автомобил втора употреба, ако се поръчват допълнително.

          Утре, ако не забравя, ще снимам моите.

          Щората стои навита в кожух, който е закрепен на подпрозоречната рамка. В горната си част има пластина, която се закача за стъклото, и при отваряне на прозореца щората се смъква с него, а при вдигане - върви нагоре. При сваляне на стъклото до долу, пластинката се откача, щората се прибира, и стъклото може да се вдигне нагоре вече без щората. Закачането на пластинката става ръчно. Самата щора е от нещо мрежесто, което е армирано по дължина с два по-плътни участъка.
          Може да импровизираш с тези щорички, които се продават в тунинг-магазините - почти сигурно е, че няма да стане като истинското, ама експеримента си струва - току-виж- стане?

          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Щори за прозорците

            Тези горните, които съм показал са марка ClimAir. Най-скъпия комплект за автомобил е 400лв. Но както казах са само за автомобили и то за ограничен брой модели - около 100. И аз си мислех да се опитам да си пригодя нещо, но ако има фирма, която ги изработва по поръчка ще е най-добре. Важното е да са точно по прозорците, без празни пространства (особено за комарника ), а това с нагаждане трудно се постига. Освен това тези по тунинг магазините са на цени от 10 до 12лв гарантирано няма да стане същото.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Щори за прозорците

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Може да импровизираш с тези щорички, които се продават в тунинг-магазините - почти сигурно е, че няма да стане като истинското, ама експеримента си струва - току-виж- стане?
              Днес рискувах 30лв и взех от тези. Ми... стана прилично. Като за 30лв си е направо екстра Върши работа. Само дето едната трябва да я сменям, защото забравих, че трябва да я откача преди да отворя задната врата и направо си излетя
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X