Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възстановяване рефлектори на фарове...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

    Разнрах те. Диодите не се съмнявам че светят ярко и че светят по-ярко от много масови китайци, дето в добрия случай са 2-3 вата. Купувал съм такива и съм мерил. Мисълта ми беше че с толкова големи като габарит диоди практически няма рефлектор, в който биха светили добре. Просто рефлекторите са правеми за значително по-малък източник. Обърни внимание на коментираните диодни крушки на Osram, Philips и Narva - диодите им са значотелно по-малки и са наредени така че да имитират реотанчето на крушката. Затова и дават вид че светят добре чисто геометрично, без да коментираме лумените, които също са повече. Отделно вентилаторче с тоя размер дори и при далеч по-благоприятните условия в компютърна кутия не изкарва дълго, а какво остава за двигателен отсек, където освен температури има и доволно вода и всякакви гадости.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Възстановяване рефлектори на фарове...

      Правени са за фарове за мъгла Н3 със специфищен рефлектор(плосък не кръгъл).
      В тоя ред на мисли да споделя малко експириънс относно лед-а. На дългите съм с Н1 и светят мощно но не мога да го фокусирам никак. На теракана дългите са в малък кръгъл рефлектор. Крушките не са топ ъф да топс, вижда се че има интензитет, но не е възможно да се ползва рефлектор за халоген със същото предназначение и ефективност на лед
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #93
        От: Възстановяване рефлектори на фарове...

        По темата - рефлекторите заминаха за Плевен. Човека каза че има бърз и по-бавен начин да се направят и силно ми препоръча по-бавния, което е 5-6 дни.

        Като пристигнат обратно ще дам отзиви.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Възстановяване рефлектори на фарове...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          По темата - рефлекторите заминаха за Плевен. Човека каза че има бърз и по-бавен начин да се направят и силно ми препоръча по-бавния, което е 5-6 дни.

          Като пристигнат обратно ще дам отзиви.
          Я кажи за бързия и бавния начин, и каква е разликата в кешовицата ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Възстановяване рефлектори на фарове...

            Не стигнахме чак до това, понеже директно му казах че ги искам максимално добре и трайно. Каза нещо между 30 и 50 на рефлектор, в зависимост от големината - рефлекторите са общи за основните и за мъглата и са доста големи. Ще видим като ми ги прати какво ще иска като кинти.

            ...ама при положение че нов фар е 400+ кинта общо взето нямам голям избор.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Възстановяване рефлектори на фарове...

              Еврика! Ще се лепи с лепило 3М DP-8010.

              Като всичко на 3М е с цената на златото, пистолета е с още по-златна цена, ама обещаха да ми дадат оборотен за няколко дни, та ще се вътря само за буталце и смесител.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                Направи някое фото, когато пристигнат рефлекторите.
                Аз правих в Стрелча само единият. Вторият беше в значително по-добро състояние.
                Тест един вид, понеже сега има още 1 комплект фарове, които ги чака същата процедура.
                Не направих снимка на резултатът, понеже не видях особен смисъл - изглеждаше като нов.
                Изходният продукт представляваше ето това, което не е чак толкова зле.
                Цената за обработка на този рефлектор беше 40лв + транспортните разходи в двете посоки, тоест грубо около 50лв общо.
                Естествено крайният резултат е впечатляващ в комбинация с полиране и лакиране на поликарбоната пред тях за двата фара.
                Който е допълнителен разход.
                Враг усраине

                Коментар


                • #98
                  От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                  Еми моите са в горе-долу подобно състояние.

                  Ще снимам и ще дам отчет. За лепилото включително.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                    Спарки, кажи защо избра плевенския майстор, спрямо Еверт Лак?

                    Коментар


                    • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Спарки, кажи защо избра плевенския майстор, спрямо Еверт Лак?
                      Аре пък ти ся , местен патриотизъм ли ше демонстрираш ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                        Ей аман от майни
                        Принципно кола по такова време не ползвам, обаче ако бях свалил единственият комплект фарове и ги чаках толкова време в това състояние честно казано щяха да ми възврат изпражненията.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Аре пък ти ся , местен патриотизъм ли ше демонстрираш ?
                          Айде, холан...Стрелча е в Татар Пазар махлеси вилает, прочее..

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Ей аман от майни...
                          Аман, аман, ама за толкова време една пловдивска бира не сме изпили...
                          А?

                          Добре, че не я купи оная пура, дето и се точеше..

                          Коментар


                          • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Аман, аман, ама за толкова време една пловдивска бира не сме изпили...
                            А?
                            Т'ва са камъни в моята градина, за които единствена вина имам аз.
                            Но ще се отрием, рано или късно.
                            нЕмам какво да кажа повече...
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                              ...
                              Принципно кола по такова време не ползвам, обаче ако бях свалил единственият комплект фарове и ги чаках толкова време в това състояние честно казано щяха да ми възврат изпражненията.
                              Това е и единствената причина да не си направя фаровете.
                              Тия дни ще си контактувам с пич който разкости един десняк, и ако измисли прилична цена бих ги взел за оборотни независимо от състоянието.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Възстановяване рефлектори на фарове...

                                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                Т'ва са камъни в моята градина...
                                Хапсилютно да...

                                Ама е лесно поправимо, де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X