Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хладилна чанта - съвет

    от известно време ползвам тази WAECO CoolFun Cx 30
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wae_9103500872_p101.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5596205

    и съм много доволен
    добра марка - на добра цена
    с ледени патрончета на дъното, държи дълго време замразена за проба вода
    има и 12V и 230V
    http://www.my-caravanning.com/de/pro...he-kuehlboxen/
    страхотни модели имат и тука -
    с компресори
    http://www.my-caravanning.com/de/pro...sorkuehlboxen/
    и с абсорбери
    http://www.my-caravanning.com/de/pro...berkuehlboxen/
    на съответните цени обаче...
    Последно редактирано от ivied; 28-06-14, 22:44. Причина: Waeco + компресори + абсорбери

    Коментар


    • От: Хладилна чанта - съвет

      Здравейте,

      Бихте ли обяснили подробно как се усилва стириопор, взех си една много голяма кутия от 70мм стириопор, проблема е, че е много нежна и лесно се наранява и рони.

      Искам да я облепя/обвия или поставя в нещо за да е защитена отвън а за отвътре, също е добре ако може да се залепи найлон или нещо такова за да се почиства лесно и да се предпазва и от вътре.

      Моята я ползвам за дълги преходи пълня с ядене и през ден/два купувам торба лед и слагам отгоре.

      Проблем ми е нараняването на стириопора и НЕпълното прилепване или разместване на капака на кутията, от движението а и слагам нещо върху кутията.

      Та идеята ми е ако може да я облицовам от вън с нещо като тънък плат и епоксидна смола и да стане като фибро стъкло а от вътре нямам идея какво, но не ми е проблем и да сложа 2-4 кутии или торби за по-лесно после с водата то разтопения лед.

      Мислех си за алумин и нитове но ще стане много скъпо а и алумина е много термопреносим.

      Мислех си и след подсилване и стяганя/фиксиране на капака да обвия около линията на затваряне с неопрен, примерно от ония колани за отслабване, те са с велкро лента и са много широки и биха били адекватен термо изолатор според цената и бързината за прилагане, според мен.

      Разни купени кутии за момента не са ми цел, заради цени и нужда, за 1-2 пъти годишно да дам 4 цифрена сума не ми е оправдано, а и ми трябва голям обем, нещо от рода на 700х600х500мм вътрешен размер, да събира много сирена, меса, млека и плодове
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Хладилна чанта - съвет

        епоксидна смола става със сигурност.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • От: Хладилна чанта - съвет

          Ако ще го слагаш в колата и имаш излишъци от място - вземи си някое минибар хладилниче, изкорено от излишъците като компресори и т.н...
          Иначе заводските кутии са точно това, което описваш, и съвсем не са толкова скъпи...
          Между другото от няколко години ползвам при пътувания термоизолационен сак/чанта някъде около 15-20л (12кг боровинки си влизат идеално заедно с кашона)... Учудващо ефективен е...
          Преимуществата му са че е лек и компактен. Като е сгънат не заема почти никакво място в багажника, а като се разгъне - обема му е ок. На големия капак има и малък велкро капак за бърз достъп (например за кен бира и т.н.). Че и колелца с дръжка има... Материята му вътре е една найлонова - мие се без проблем..
          Пробвал съм го при на 8 часа в напечена черна кола - замразените неща си останаха замразени (без никакви допълнителни патрончета)... Вкъщи го ползвам при размразяване на фризера - нещата в сака не мърдат...
          Да, за дълги експедиции навярно ще е добре да има по-сериозна изолация, но лекотата, удобството и ефективността на сака ме впечатлиха.. Май го бях вземал от някаква игра в ОМВ...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хладилна чанта - съвет

            Всъщност има произволно твърди пенопласти. Включително и каски правят от тях.

            Коментар


            • От: Хладилна чанта - съвет

              Благодаря на всички за съветите!

              Тъпото е, че преди няколко месеца бях на зор притиснат от времето и купих тази стириопорена кутия, огромна е и ми струваше 50 паунда.

              Където и да съм ходил кутиите които продават са пълна пунта мара, чеп за зеле не става от тях, около 20-30мм дебели стени, вътре въздух и дори НЕ прилепват идеално, това започва то цени 40 паунда и минава 2цифрена сума... не мерси.

              Ясен право говори, че има и дебели твърди пенопласти, дори има такива усилени готови за носене, тоест фабрично с дружки и т.н. ама ще видим нещо не ми харесаха като обем.

              Сигурно някога ще взема истински хладилник ама за сега с нещо пасивно ще опитам да изкарам лятото.

              Сега ще ми се наложи да се образовам на тема стъклопласт и как се правят неща от плат, карбон и смоли, и без това имам да оправям едно кану и тази кутия, та чукча отива да чете
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • От: Хладилна чанта - съвет

                Един познат го е направил просто намазвайки го с смола с четка - без платове и други екстри (не съм сто процента сигурен ще го питам при първа възможност). Мисля че беше ползвал кутия за съхранение на риба.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • От: Хладилна чанта - съвет

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  Бихте ли обяснили подробно как се усилва стириопор, взех си една много голяма кутия от 70мм стириопор, проблема е, че е много нежна и лесно се наранява и рони.

                  Искам да я облепя/обвия или поставя в нещо за да е защитена отвън а за отвътре, също е добре ако може да се залепи найлон или нещо такова за да се почиства лесно и да се предпазва и от вътре.

                  Моята я ползвам за дълги преходи пълня с ядене и през ден/два купувам торба лед и слагам отгоре.

                  Проблем ми е нараняването на стириопора и НЕпълното прилепване или разместване на капака на кутията, от движението а и слагам нещо върху кутията.

                  Та идеята ми е ако може да я облицовам от вън с нещо като тънък плат и епоксидна смола и да стане като фибро стъкло а от вътре нямам идея какво, но не ми е проблем и да сложа 2-4 кутии или торби за по-лесно после с водата то разтопения лед.

                  Мислех си за алумин и нитове но ще стане много скъпо а и алумина е много термопреносим.

                  Мислех си и след подсилване и стяганя/фиксиране на капака да обвия около линията на затваряне с неопрен, примерно от ония колани за отслабване, те са с велкро лента и са много широки и биха били адекватен термо изолатор според цената и бързината за прилагане, според мен.

                  Разни купени кутии за момента не са ми цел, заради цени и нужда, за 1-2 пъти годишно да дам 4 цифрена сума не ми е оправдано, а и ми трябва голям обем, нещо от рода на 700х600х500мм вътрешен размер, да събира много сирена, меса, млека и плодове
                  Направи като мен ...
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126712
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Хладилна чанта - съвет

                    Един въпрос ми изникна след 3 дена носене на Кольовата чанта. Гледам, че между стените на долната част, както и на капака няма нищо. Всичко си е въздух. Зачудих се не може ли да се пробият 1-2 малки дупчици и да се напълни с пенополиуретанова пяна.
                    Уместно ли е това решение или не?
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • От: Хладилна чанта - съвет

                      Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                      Един въпрос ми изникна след 3 дена носене на Кольовата чанта. Гледам, че между стените на долната част, както и на капака няма нищо. Всичко си е въздух. Зачудих се не може ли да се пробият 1-2 малки дупчици и да се напълни с пенополиуретанова пяна.
                      Уместно ли е това решение или не?
                      Полиуретановата пяна не е толкова "ливка" и освен това се раздува и ще ти направи чантата доста уродлива. За сметка на това нищо не ти пречи да нанижеш в кухините листове стиропор с нужната дебелина. На мен ми бяха останали от някаква опаковка на електроуред и добре стана, само дето можеха да бъдат почти двойно по-дебели. Продават се подобни за строителни цели и с тях ще е даже по-лесно защото са по-тънки и може по два пласта. И има и с метално фолио което допълнително подобрява изолацията.

                      Остава дъното - там няма къде да напъхаш листове стиропор, но можеш да ги залепиш на дъното отвътре и отвън. През дъното влиза най-много топлина.

                      Коментар


                      • От: Хладилна чанта - съвет

                        Това имах предвид. Преди 14 години работих в производството на бойлери и имам идея какво става като напълниш един бойлер с две дози пяна Трябва да се търси вариант да занеса чантата там и те да се съгласят да ми го направят.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Хладилна чанта - съвет

                          Употребата на полиуретанова пяна за тези неща е разумна и ефикасна, но ако предозираш ще получиш чанта с екзотична форма. По-добрата практика е да се ползва пяна, специално предназначена за бойлери и др. подобни. Освен, че е доста по-добре проникваща, тя почти не раздува при втвърдяване.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Хладилна чанта - съвет

                            Ето аз как реших проблема с хладилната чанта за излети.Използвах готови панели за направата и състоящи се от два листа алуминиева ламарина и пяна между тях,вътрешно сложих стериопир 3 см.В чантата слагам около 80 броя изстудени кентчета с бира и няколко 2литрови шишета с лед.бирата остава студена над 24 часа.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1793.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5600528
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1794.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5600529
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1795.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5600530
                            Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                            0883 39 72 04

                            Коментар


                            • От: Хладилна чанта - съвет

                              Гумените заключалки за кутията са при мене.

                              Коментар


                              • От: Хладилна чанта - съвет

                                Макар, че не е сега сезона един въпрос.Пред дилема съм кой модел хладилна чанта да избера ще се ползва за излети на риба за по 2-3 дни.Ако се абстрахирам от големината ,коя е с по големи предимства става въпрос начин на охлаждане: Waeco FF30 и другата Mobicool B40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X