Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистачките

    Струва ми се, че има нещо недомислено в действията на чистачките+водата.
    Когато искаме да напръскаме с вода стъклата, първия ход на чистачките е винаги на сухо. Така отложения прах и пясък правят драскотини.
    Не мога да ги разбера конструкторите, толкова ли е трудно да направят така, че чистачките да забавят хода си 3-4 сек., напълно достатъчни за да може водата да облее стъклата.
    Другата екстра, пръскалки на фаровете е абсолютно излишна и само хаби течност без нужния резултат.
    Може би колите, които съм имал са били така, или всички са такива - не знам?

  • #2
    От: Чистачките

    Теоретично си прав, но до някъде. Дали ще е мокра или суха, калта си е абразив. По скоро това е проблем на чистачките. Имам и Пасат на 19г. Стъклото за сега няма видими поражения.

    Коментар


    • #3
      От: Чистачките

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      толкова ли е трудно да направят така, че чистачките да забавят хода си 3-4 сек., напълно достатъчни за да може водата да облее стъклата.
      Майкъл, при скорост 200км/ч за 4 сек. колата изминава над 200м. През това време, ако чистачките не трият става лошо.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        От: Чистачките

        Направено е. Нисана първо пръска, после търка. Това е само когато на спряни чистачки дръпнеш пръскалото.
        БМВ мисля също е така. Мога да пробвам и на Бенца, че не съм обърнал внимание
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Чистачките

          Майк, явно караш смотани коли.
          Иначе на всички що годе нормални първо пръска и после тръгва моторчето
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Чистачките

            Наистина Майкале, такае ама кво да се прави? тъи ша я караме!! А пък друго си е кога си е влажно А един стар приятел думаше: Вече и от влага файда няма
            Най-добре е да имаш богати приятели!!!
            Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

            Коментар


            • #7
              От: Чистачките

              При повечето коли с включването на пръскалките тръгват и чистачките, превят 10-ина маха и спират. Обаче има и такива, на които пръскалките и чистачките се включват отделно- старите Ескорти, примерно. Винаги има известно движение на сухо. На някои Мерцедеси маркучето върви по рамото на чистачката и пръска над перото.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Чистачките

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Майк, явно караш смотани коли.
                Иначе на всички що годе нормални първо пръска и после тръгва моторчето
                Щото и аз съм смотан и ми подхождат.

                Коментар


                • #9
                  От: Чистачките

                  На Ланча, освен че пръска преди маховете на чистачките, не пръска на струя, а във вид на ветрило от капки, които намокрят голяма част от стъклото. При други (Пежо...), както беше споменато дюзите на пръскалките са непосредствено върху перата и дори са няколко по цялата им дължина.
                  Ултразвуковото почистване на стъклата, пък е съвсем друга бира.
                  00359893488603

                  ....нямам си вече LR...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X