Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Хладилна чанта

    Друсането ще убие неспециализирания компресор на първите километри. Neo не се славят с най-качествените вложени компресори.

    За сведение - моя преносим хладилник е с Danfos компресор и през лятото замразява калканите от морето до София до -16 deg., без оглед на околната температура. Преди седмица забравих буркан с кисели краставички и го намерих вкочанен.

    Известни марки са Engel, Webasto, Indel и Waeco. Доколкото съм чувал Братя Петрови имат сериозни експедиционни предложения - за сериозни суми.

    Най-евтиното сериозно решение, което съм виждал е на WAECO и се продават в Мото Пфое. Мисля, че са около 500 лв.

    Успех

    Т.
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #32
      Re: Хладилна чанта

      Не е проблема в инверторите. Компресорите трябва да работят не само без да се друскат, ами и в напълно хоризонтално положение. Ако си сложите домашен хладилник в колата няма да изкара дълго или поне така си мисля. Може да се направи експеримент с някой малък и стар, но да се купи нов от магазина, само за да се счупи няма смисъл. Ако е проектиран и произведен за експлоатация в автомобил, каравана, яхта или др. outdoor, тогава сигурно е измислено както трябва и си струва.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #33
        Re: Хладилна чанта

        Идеалното решение е хладилник от каравана, не знам с какво място разполагаш, има и много копактни, но се иска търсене а и втора употреба можеш да намериш

        Коментар


        • #34
          Re: Хладилна чанта

          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
          Идеалното решение е хладилник от каравана, не знам с какво място разполагаш, има и много копактни, но се иска търсене а и втора употреба можеш да намериш
          Той дали ще издържи на лашкането?
          все пак караваната се придвижва основно по асвалт, а употребата му е в неподвижно състояние.
          LZ1PER

          Коментар


          • #35
            Re: Хладилна чанта

            Няма такова нещо моя си работи през цялото време на 12в, а лашкане бая е видяла тази каравана, защо си мислиш че предимно по асфалт се тегли, яко в гората. Хладилниците на караваните са "амонячни" нямат компресори какво да му стане.

            Коментар


            • #36
              Re: Хладилна чанта

              Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
              Няма такова нещо моя си работи през цялото време на 12в, а лашкане бая е видяла тази каравана, защо си мислиш че предимно по асфалт се тегли, яко в гората. Хладилниците на караваните са "амонячни" нямат компресори какво да му стане.

              Добра идея, за това че са живачни не се бях сетил, а каква температура може да се очаква от хладилник за/от каравана?
              LZ1PER

              Коментар


              • #37
                Re: Хладилна чанта

                Не знам точно как работи може и да греша с този "амоняк" но компресор няма. Ако не е работил при включване иска молко повече време да охлади, но сваля доста, моя си прави и лед вътре, ако не го изключваш се и пълноценен хладилник. Сега се сетих че и на лодките са такива а там ударуте са с пъти по жестоки от който и да е 4Х4

                Коментар


                • #38
                  Re: Хладилна чанта

                  Мерси Яворе, такъв ще си търся
                  Само да имам късмет да намеря
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Хладилна чанта

                    тука някъде из форума имаше тема за части от каравани виж разрови се, има контакти в София

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Хладилна чанта

                      Ето ти и друга идея аз си приспособих един руски "Морозко" ползват ги за мини бар в хотелите сега има много модели по магазините има и много малки. Отиваш, гледаш, избираш, само трябва да е от тези дето нямат компресори, пак ти казвам не съм много на ясно как работят, но цялата работа е че отзад имат един елемет който нагрява част от серпентината. правиш му нагревателче на 12в и си готов имаш си чисто нов хладилник. Аз лично съм го правил работи перфектно пробвано е дори съм виждал как го правят на газ, пак е елементарно на същото място се слага пламък да нагрява серпентината колкото от нормална запалка работи и си свириш това се прави като се установиш в гората да не ти източи тока от акумолатора и да не можеш да запалиш като решиш че си се наиграл
                      Това е

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Хладилна чанта

                        добра идея, това с нагревателя на 12V не ме касае имам инвертор от 12/220, но това да се направи и на газ си е мноого добра идея.
                        Значи ми трябва хладилник без компресор, останалото може да се доизкосури.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Хладилна чанта

                          Точно така, забравих да ти кажа да измислиш застопоряване на вратата, най-лесно става с ластик през целия хладилник иначе има и други варианти. А това с гаста го ползвай само на открито или при отворени врати, че стават бели има гас детектори или защини клапанчета зависи колко ти се занимава.
                          Успех

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Хладилна чанта

                            http://www.emagazin.bg/index.php?m=320&lev=138&lang=1
                            ------------------------------------
                            тел. O878 9ЧЧ 999

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Хладилна чанта

                              Аз си купих преди 6-7 години много функционален хладилник от каравана на фирмата AEG. Работи на 220 и 12 в. и на газ. Формата и е като на хладилна чанта, 35 литра е и работи на всички източници перфектно. Купих си я от някаква морга в София на която имаше доста каравани, но не помня къде се намираше. Единственият и недостатък, е че на 12 в. от стайна температура охлажда много бавно, но на 220в. прави 0 градуса за около час. После я мяташ в колата на 12в. и си поддържа температурата. Миналото лято на Студен кладенец работи безупречно на газцели 20 дни и държеше 5-6градуса под нулата. Системата и е амонячна. Ако през ноща е доста хладно бутилката с газта трябва да се зарови или да се завие с нещо, защото пламъчето е много малко и като падне налягането гасне. За въпросните 20 дни изхаби около 500 грама газ.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Хладилна чанта

                                Първоначално публикуван от neocom Преглед на мнение
                                Аз си купих преди 6-7 години много функционален хладилник от каравана на фирмата AEG. Работи на 220 и 12 в. и на газ. Формата и е като на хладилна чанта, 35 литра е и работи на всички източници перфектно. Купих си я от някаква морга в София на която имаше доста каравани, но не помня къде се намираше. .
                                Ей това им е проблема на моргите за каравани в София : никои не знае къде се намират! Аз от кога разпитвам за морга за каравани......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X