Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лост, като за ръчната спирачка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лост, като за ръчната спирачка.

    Значи, в него ми е важно бутончето, и тресчотката. И цялото да е дълго примерно 10 сантиметра.
    Някой да се сеща в каква машина може да има такова нещо?

  • #2
    Нека някой, който има Дифендър да каже, дали са приблизително толкова?

    А не може ли да бъде взета някаква и в последствие да бъде скъсена?

    П.П. Благодаря за информацията!
    Последно редактирано от Goblin; 10-09-10, 04:46.

    Коментар


    • #3
      От: Лост, като за ръчната спирачка.

      От хидросцепител на трактор Болгар.

      Коментар


      • #4
        От: Лост, като за ръчната спирачка.

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ....ми е важно бутончето, и тресчотката. И цялото да е дълго примерно 10 сантиметра.
        Някой да се сеща в каква машина може да има такова нещо?
        От ръчната на стария ми "Форд" Идваш, мерим, режем, заваряваме, лочим кафета, клюкаме си...абе шЪ го догодим
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Лост, като за ръчната спирачка.

          Не намерих нищо по Булгара в мойте архиви. Пак съм разбъркал и разпилял всичко((( Къде може да погледна картинки?
          Не, просто да се скъси лост от ръчна не става, нещото трябва да е принципиално по-малко и леко. Трябва да се окаже в горния край на скоростния лост, и не може да тежи повече от стотина грама.
          По-скоро джойстик от нещо, обаче каквито съм виждал - все са хидравлични, та струват прекалено много, за да ги строша просто за експеримент. Пък и ми трябва движение само по една ос.

          Коментар


          • #6
            От: Лост, като за ръчната спирачка.

            не, грешка!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Лост, като за ръчната спирачка.

              Няма ли да е по-лесно, да е да се направи? Примерно от едно зъбно колело с ф40мм и 40-50 зъба, да се отреже така, че да остане ценралния отвор. Да се направи лост,на който единия край да е закрепен подвижно в оста на зъбното колело, а другия да стърчи 50-60мм над зъбите. Една тръбичка се даварява за лоста, а в нея се вкарва пружина и съчма. Съчмата се подбира според размера на зъбите и готово :-)
              П.П. Това е в случай, че ти трябва просто лост-фиксатор, който няма усилие да дърпа или да бута прекалено.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #8
                От: Лост, като за ръчната спирачка.

                Ако не трябва да е с тресчотка, а само да е с фиксирани положения можеш да ползваш ръчна газ или фиксатора за жалузите (естествено от Дифендър).
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #9
                  От: Лост, като за ръчната спирачка.

                  От скорости на колело малко ли е ? Или от смукач или декомпресор на моторетка? Само като идея.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лост, като за ръчната спирачка.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    ...... Пък и ми трябва движение само по една ос.
                    Нещо като товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:10-09-10_1549.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5207892 Управлява съединителя на едни моторчЕ. Ако натиснеш малката джвъчка в средата се движи свободно, ако не е натисната "захапва" и стои в положението от снимката....... на пазара във вело магазините може и да има китайски със странично разположение на копчето.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лост, като за ръчната спирачка.

                      Стефан беше казал някъде, че иска да си прави ръчна газ ама на лоста. Може да стане от точно от скорости за колело има едни такива с 3 степени с две лостчета с едното опъваш жилото с другото го отпускаш...
                      Последно редактирано от Никола; 10-09-10, 15:37.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лост, като за ръчната спирачка.

                        На велосипедните от едно време, са им малки диаметрите - не стига хода. Сегашните ги гледах - освен този проблем, са и крехки като за детска играчка. Или струват невменяеми пари, но пак са малки.
                        Мотоциклетните части не познавам.
                        Такова лостче с ключалка по средата не съм виждал.
                        Да, нещото трябва да се движи и насам и натам с по един пръст, но и да остава, където сиго оставил.
                        Жила за ръчна газ в тая държава няма. Това за жалузите е с груби стъпки, и освен това е тел. На мене ми трябва меко жило. Додето го сменя, и ще съсипя механизма.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лост, като за ръчната спирачка.

                          Нали всеки предлага това, с което работи, та... аварийните жила на ролетните врати са с пластмасов накрайник от две части, които при въртене в различни посоки (резба), изтеглят или връщат жило. На първо четене за това се сещам, но може би и там ходът няма дае достатъчен.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лост, като за ръчната спирачка.

                            От,ръчна газ на ГАЗ-53 нестава ли?
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лост, като за ръчната спирачка.

                              Ъхъ ръчна газ значи Последното което се сещам и ми е в наличност е "бастуна" от ръчна спирачка на японска джипка дърпаш го към теб и задържа, завърташ го и си се прибира и е на стъпки, и е малък и лек......и ще трябва да идваш да го огледаш ако нямаш "японец" подръка (на всички са горе долу еднакви)
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X