Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли проблем с фланците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли проблем с фланците

    Колеги здравейте. Искам да си сложа фланци на витарата, че са ми доста големи гумите 31/10.5/15 - каймани но мои приятели ме разобеждават защото щяло да има последсвия за лагерите и разни други части, а при екстремно карене цялото натоварване пада на болтовете. Искам да чуя вашите мнения по въпроса, че много се двуомя.

  • #2
    До: Има ли проблем с фланците

    Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
    Колеги здравейте. Искам да си сложа фланци на витарата, че са ми доста големи гумите 31/10.5/15 - каймани но мои приятели ме разобеждават защото щяло да има последсвия за лагерите и разни други части, а при екстремно карене цялото натоварване пада на болтовете. Искам да чуя вашите мнения по въпроса, че много се двуомя.
    Слагай спокойно! Всички състезателни жипки са с фланци... Аз съм с такива от 2002г. и нямам проблеми.

    Коментар


    • #3
      До: Има ли проблем с фланците

      Също така и автомобили произведени с много широки джанти оригинално с изнесено ЕТ-трябва да имат проблеми, но не е това проблема.Проблема идва от тежките гуми регенерати и от голямото съпротивление при шофиране.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        До: Има ли проблем с фланците

        След повече от 20К км с фланци 40 мм на ОФА ДБ нямам проблеми.

        Коментар


        • #5
          До: Има ли проблем с фланците

          Колега ако са ти големи гумите и трият някъде с фланците ще трият повече особено при плътен завой.

          Коментар


          • #6
            До: Има ли проблем с фланците

            Първоначално публикуван от mimo1 Преглед на мнение
            Колега ако са ти големи гумите и трият някъде с фланците ще трият повече особено при плътен завой.
            В момента трият само при пълен ляв или десен и се чудя дали да огранича хода на завиването или да сложа фланци но незнам какъв ще е ефекта.

            Коментар


            • #7
              До: Има ли проблем с фланците

              Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
              В момента трият само при пълен ляв или десен и се чудя дали да огранича хода на завиването или да сложа фланци но незнам какъв ще е ефекта.
              Какво ще кажеш за фланци + подстригване на бронята или калниците , много хора и аз в това число сме направили така и няма ядове

              Коментар


              • #8
                До: Има ли проблем с фланците

                Слагай смело фланците, но вдигни джипката с 2-3 инча...
                Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
                Стефан, 0888851800

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли проблем с фланците

                  Вече всичкое наред. Благодаря за съветите ви.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли проблем с фланците

                    Аз по-скоро се питам какви фланци да сложа,някой ми казват железни,че са по здрави,други алуминиеви ,че са по-леки,трети китаиски,че са по-евтини и ха сега шах.Става въпрос за Самурай.
                    [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли проблем с фланците

                      Първоначално публикуван от didoko Преглед на мнение
                      Аз по-скоро се питам какви фланци да сложа,някой ми казват железни,че са по здрави,други алуминиеви ,че са по-леки,трети китаиски,че са по-евтини и ха сега шах.Става въпрос за Самурай.
                      Слагай железни хем здрави хем евтини. Аз съм с такива и нямам проблем.Виж тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%F2%E5%E6 има чертежи на фланци.
                      Последно редактирано от mir777; 25-12-09, 17:54.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли проблем с фланците

                        Благодаря,колега но ще слагам китайски,че тук ми казаха една цена за железни където ще си купя два комплекта китайскиабе луда работа.

                        Весели Празници
                        [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли проблем с фланците

                          Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                          Слагай железни хем здрави хем евтини. Аз съм с такива и нямам проблем.Виж тук http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%F2%E5%E6 има чертежи на фланци.
                          Колега нещо си се объркал!! Стоманените фланци са страшно тежки и точно това тегло идва в повече на болтове и гайки,ако си и с регенерат работата става ......

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли проблем с фланците

                            Здравейте,аз лично съм привърженик на подмяна на джантите с такива с максимално изнасяне на вън/т.е. с най-големия -Ет/,защото от примерно -15 ЕТ да скочиш на -44 е по-добре от ако сложиш фланци!!!
                            Парите наистина са малко в повече,но пък...ако успееш да продадеш старите джанти нещата стават ...кантар
                            Разбира се...ако изнасянето по гореописания начин е недостатъчно...фланци!!!
                            С фланците проблеми няма,единственото е че след монтаж на нови такива ,трябва след 1-2 седмици да проверите и дозатегнете болтовете ако се налага,защото ако се получи макар и леко разхлабване се разбиват много бързо отворите на алуминиевите фланци!
                            П.П.За тия които ще правят подобни интервенций....не забравяйте че ако автомобила ви не е достатъчно повдигнат ,рискувате след изнасянето когато гумите вече ще стоят под арките на калниците/а не прибрани вътре в подкалничното пространство/,при по-големи артикулаций нагоре и след това надолу да удрят гумите в арките....което в един момент може е да доведе до записване на час при......тенекеджия...
                            Така че...мислете предварително за всеки един момент...както за този настрани...така и за този...нагоре
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Има ли проблем с фланците

                              Аз съм с китайски 38мм и нямам проблем, откакто корегирах конусите за гайките. Просто на всички фланци отворите бяха с различен ъгъл и това водеше до саморазхлабване. Фрезистът реши проблема трайно.
                              Конусът на гайката трябва точно да ляга в този на фланеца.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X