Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-тясна джанта с по-широка гума...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-тясна джанта с по-широка гума...

    Здравейте!
    Имам стоманени джанти 6 1/2 инча и до сега на тях бях със зимни гуми 245/70/16. Много одъртяха гумите и макар да имат грайфер крайно време ми е да ги сменя! По принцип седят малко по-балонести спрямо джантата и викам я да погледна-оказа се, че е тесничка.. Новите гуми обаче искам да са 255/70/16. Ако сте наясно с размерите на джантите спрямо гумите, моля споделете дали ще е голям проблем, ако се сложат такъв размер гуми на 6 и 1/2 инча джанти.
    Благодаря за вниманието!
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    https://www.willtheyfit.com/index.ph...6.5&offset2=50

    с единица не е проблем
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      https://www.willtheyfit.com/index.ph...6.5&offset2=50

      с единица не е проблем
      Благодаря много за информацията и линка с калкулатора!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        В началото на прехода, когато бяха на мода "истинските" гуми втора употреба, бях качил на един бръмбар 3-4 "номера" по-широки гуми и нямаше грижи дори отпред при завиване до крайно положение. За изпадане от джантата пък даже и намек нямаше
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          Колкото е по-тясна джантата от нормалното, толкова повече протектора става като дъга, и не стъпва нормално на пътя.Съответно, "носните кърпички", на които стъпва колата, стават още по-малки...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
            Колкото е по-тясна джантата от нормалното, толкова повече протектора става като дъга, и не стъпва нормално на пътя.Съответно, "носните кърпички", на които стъпва колата, стават още по-малки...
            Да, ако ги помпаш по 2.5 бара може и така да става
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
              Здравейте!
              Имам стоманени джанти 6 1/2 инча и до сега на тях бях със зимни гуми 245/70/16. Много одъртяха гумите и макар да имат грайфер крайно време ми е да ги сменя! По принцип седят малко по-балонести спрямо джантата и викам я да погледна-оказа се, че е тесничка.. Новите гуми обаче искам да са 255/70/16. Ако сте наясно с размерите на джантите спрямо гумите, моля споделете дали ще е голям проблем, ако се сложат такъв размер гуми на 6 и 1/2 инча джанти.
              Благодаря за вниманието!
              Не знам каква е колата, така че проверете височината на новите гуми дали ще пасне.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

                Не знам каква е колата, така че проверете височината на новите гуми дали ще пасне.
                Opel Frontera A къса база с лек лифт. За височината нямам никакви притеснения, за по-тясната джанта, или по-широка гума ми е питанката
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • бат'Марто
                  бат'Марто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нямаше от къде да знам...255/70/16 е по-висока от 245/70/16.

                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  И с единица на височина няма нерви,70 предполага джипова гума та зор няма

                • бат'Марто
                  бат'Марто коментира
                  Редактиране на коментар
                  И пак, не знаех каква е колата и дали 245/70/16 е щатния размер....

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X