Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране със зимни гуми през лятото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каране със зимни гуми през лятото

    Здравейте,
    Опасно ли е да се кара със зимни гуми през лятото?
    Освен по-бързото износване на по-скъпите и по-меки зимни гуми, как това би влияло върху поведението на автомобила на пътя?

    И нещо извън темата, защото не откривам секция за общи приказки:

    Къде около София, ако изобщо има, мога да намеря естествен варовик? Трябва ми едно необработено парче, голямо колкото кофичка за кисело мляко.
    Търся и хвойнови дървета за едни снимки, ако може да са близо до мястото с варовика


  • #2
    Първоначално публикуван от LR2014 Преглед на мнение
    Здравейте,
    Опасно ли е да се кара със зимни гуми през лятото?
    Освен по-бързото износване на по-скъпите и по-меки зимни гуми, как това би влияло върху поведението на автомобила на пътя?
    Колкото да е опасно, зимна гума на 3-4 години вече е по-твърда от нова лятна. Гадното е, че ламелите на зимната се огъват и се маже гадно по завоите. Това ако има повече грайфер. Но съм сигурен, че поне 50% от шофьорите няма да им направи никакво впечатление. Аз обмислям да минавам на всесезонни, това на колата. Иначе на джиповете винаги съм карал АТ-та целогодишно. За една седмица зима ще си опичам акъла и по яваш-яваш
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      Интересно, как зимната би се справила с аквапланинга.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • mx rider
        mx rider коментира
        Редактиране на коментар
        Етикета на гумата (нова) показва до каква степен е предназначена за вода(киша).

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        В общия случай се справя чудесно.

    • #4
      Е все пак зимата има и вода, проектирана е за такива условия. Лятната има по-големи канали де, затова и всесезонните така ги правят, даже скоро гледах асиметрична - от едната страна с ламели, от другата по-дълбоки канали.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #5
        Ама за варовика и хвойната и дума не обелвате...
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от LR2014 Преглед на мнение
          Здравейте,
          ...
          Търся и хвойнови дървета за едни снимки, ако може да са близо до мястото с варовика
          Че хвойната не е ли храст?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
            Ама за варовика и хвойната и дума не обелвате...
            Щото се изнесох от София преди 15 години и не съм компетентен към днешна дата
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #8
              Благодаря за бързите отговори!
              Колата ми е толкова стара, че четири нови летни гуми струват повече от нея.
              Мислих да я карам със зимните до първата повреда, която изисква ходене на сервиз, после да я спра от движение и да я прибера в един гараж, за спомен.

              В интернет пише, че хвойната може да бъде дърво и храст, а щом го пише в интернет, значи е така

              Обадих се в един склад и поисках да купя едно варовико паве - изкрещяха ми гневно "Моля?" и ми тръшнаха телефона - затова търся друго място.

              Коментар


              • #9
                Карай смело и безотговорно, трябваше с това да почнеш. И да застъпиш другата зима пак си актуален.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #10
                  За дървовидна хвойна чети тук: https://bgflora.net/families/cupress...s_excelsa.html
                  По-близо - из парковете в София.
                  За варовик - по чукарите под Лакатник, по-близо - озеленителите продават врачански камъни .
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от LR2014 Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Опасно ли е да се кара със зимни гуми през лятото?
                    Освен по-бързото износване на по-скъпите и по-меки зимни гуми, как това би влияло върху поведението на автомобила на пътя?

                    И нещо извън темата, защото не откривам секция за общи приказки:

                    Къде около София, ако изобщо има, мога да намеря естествен варовик? Трябва ми едно необработено парче, голямо колкото кофичка за кисело мляко.
                    Търся и хвойнови дървета за едни снимки, ако може да са близо до мястото с варовика
                    От колко години караш автомобил?

                    Коментар


                    • #12
                      Карал съм кола със зимни гуми през лятото. И аз с идеята да ги доизтърбуша до телове. Може и да си въобразявам, но над 35 градуса навън (на асфалта не се знае колко) не се чувствах сигурен в завоите. Освен това, задните започнаха да вият към средата на юли, а на рязка спирачка АБС-а се позамисляше дали да сработи. В крайна сметка ги хвърлих, щото за зимни не ставаха и купих едни летни. Ей така за мое си успокоение. Минах на Мишлен Латитюд Крос 225/75/16. Уж летни, ама не съвсем. Тях ги подкарах за всесезонни и не са ме оставяли.
                      Само да уточная, че колата беше възтежичка- 2200 кг. празна.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #13
                        При по-сериозно спиране, зимната гума се "лющи" като гума за молив и колата има доста по-дълъг спирачен път. Лесно блокират колелата и често се обажда АБС-а.

                        Коментар


                        • #14
                          Аз от два дни съм по къс ръкав,днес и колата е с летни гуми.Едно време какви зимни гуми имаше!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • KingofROAD
                            KingofROAD коментира
                            Редактиране на коментар
                            Вида зимни бяха връхтЪ на салдоледа

                        • #15
                          Почти винаги след последната им зима, карам гумите и лятото, не съм забелязал проблеми освен че свирят повечко в завой. Сега предстои да направя същото и с текущите зимни гуми. Обратното, летни през зимата обаче не препоръчвам никому
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • Juiced
                            Juiced коментира
                            Редактиране на коментар
                            Те като се одървят вече след 4-5г стават "всесезонни"

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X