Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за гуми MICHELIN 255/55R18 109H XL TL LATITUDE CROSS DT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за гуми MICHELIN 255/55R18 109H XL TL LATITUDE CROSS DT

    Имате ли мнение дали гуми MICHELIN 255/55R18 109H XL TL LATITUDE CROSS DT са подходящи за Р. Ровър спорт (тежи 3050 кг)
    https://medina-med.com/guma/0-01-05-...tude-cross-dt/
    ще ги карам целогодишно.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Виж какъв товарен индекс дават на твоята кола, тези са 109/ 1030 кг. Освен това са усилени, XL. Та би трябвало да стават.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От десетина години ползвам Латитюд Крос, но 225/70/16. Колата е 2200 кг. празна. Всяка зима купувам две нови гуми и ги слагам отпред, а старите предни отиват отзад. Така- целогодишно. С този автомобил минавам около 40 000 км. на година, предимно асфалт. Кратко мнение:
      1. Гумата дава вид на рошава, но е изненадващо тиха за тази шарка и не предизвиква характерни вибрации. О-о-о-о, да! Има далеч по- леки и мазни гуми, но едно Пирели Скорпион, примерно, го хвърлях на 20 000 км.
      2. Не знам как са я нашарили, но това е гумата, която най- добре се държи на аквапланинг. Лично аз не съм ползвал друга такава.
      3. На сняг не ме е предала.
      4. След 20- 25 000, задните започват да ми вият. Първо съвсем леко, после се засилва... не е нещо фрапиращо, но се усеща, че стават все по- шумни на високи скорости. Тая гума освен посока има и страна на монтаж, та не можеш да играеш с размяна на местата. Износва се, както се износва и нямаш влияние над този процес.
      Като цяло- доволен съм.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • trapper
        trapper коментира
        Редактиране на коментар
        няма посока, има само страна на монтаж

    • #4
      Гумата я карах около 50 000км на Land Rover Discovery 2, като предишния собственик вероятно и беше метнал още 20 000 преди мен ( човека ги беше купил чисто нови). Та впечатленията са ми следните.

      1. Тиха гума, дори когато беше износена вече, не съм забелязал виене и шумове
      2. Грубо казано за 70 000 км се износи до около 5 мм. Ровъра беше 2200 кг празен и се караше целогодишно с тях.
      3. Прекрасно поведение на сух и мокър асфалт. Приемлива на сняг, но с повишено внимание. АБС се включваше сравнително лесно на сняг, но джипа все пак си спираше. Според michelin това си е чисто лятна гума, така че я третирайте като такава.
      4. Това НЕ е АТ гума, а асфалтова с леко повишена проходимост. На черен път и лека кал са прилични, но на секундата в която влезнеш в тежка мазна кал, си оставаш там.

      Общо взето е страхотна гума, може би най-добрата която съм карал, става за целогодишно ползване, ако в района няма тежки продължителни снегове. Адекватна е за лек офроуд, но без кал.

      Коментар


      • #5
        Днес купих гуми MICHELIN 255/55 R18 109V XL TL LATITUDE CROSS MI, скоростен индекс V (240 km/h). Първото впечатление е много добро.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #6

          trapper коментира
          Днес, 19:37
          няма посока, има само страна на монтаж

          Утрепа ма! Сигурен съм, че моите имат и посока.
          И-и-и-и-и, във връзка с другата ти тема за скоростните индекси, както и впечатленията на колегата, дето ги е въртял 70 000 км. :
          1. Вероятно, по- високият скоростен индекс означава, че гумата е направена от някаква по- корава смеска, която е по- износоустойчива. Това е задължително за сметка на сцеплението. Едва ли ще го усетиш на сух път, но на мокър или на кучи студ може да има значение.
          2. Когато тази гума се износи почти до маркерите, можеш да я караш още намколкосихиляди километри без да мръдне надолу, пробвал съм до 55-60 000 на задните гуми, с почти винаги натоварена кола- 400-500 кила. Явно, там са нанесли някакъв много корав слой. Можеш да продължиш, но не разчитай на кой знае какво поведение.

          П.П. Дори само страна на монтах да имаш, това не променя много нещата. Външният ръб се износва по- бързо. Е, ако не си с ония разклечени полуоски...
          Последно редактирано от Тропчо; 26-08-22, 19:34. Причина: П.П.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Днес нарочно проучвахме тези гуми с монтьорите в сервиза - нямат посока! Ако имаха освен страна и посока, щяха да са с различни номера и да ги продават на чифтове.

        • #7
          Само не разбрах, как изведнъж във Фейсбук почнаха да ми излизат реклами на Мед--ина Мед--ovina и то, с водеща снимка на точно тая гума?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            бисквитки, Тропчо!

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X