Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за црв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за црв?

    Здравейте колеги. Имам црв 2ра генерация. То като цяло е пикливо но вече доста пъти влизай в кал гори поляни сняг и съм решил да го лифтна малко и да му сложа гуми 215 75 15. Карам по 8к км на година само и единствено в града. И събота и неделя риболов разходки из горите ама като видя кал дори и плитка много изтръпвам. Та идеята ми е да сложа гуми цлогодишно да ги карам по сняг кал асфалт... Знам че такива животни няма но все пак ще се опитам. Та въпроса е дали да сложа а/т от имитациите на гудрич ко2 например роудкруза 1100 или максис worm кво беше там. Или да сложа някви м/т пак китайски които са по малко агресивни от силвърстона. Моля дайте съвет

  • #2
    Щом караш в града основно МТ гуми не ти трябват на главата !
    Аз бих заложил на Максиса за всякакви терени .

    П.П.И аз имам такава Онда , за семеен автомобил ( за гората имам друга бангия ) . Ония ден реших да го пробвам малко извън пътя и влязох в една кал и сняг .
    На първия малко по-голям коловоз почна да опира , всичките му карантии (гърнета , носачи , защити на резервоара) отдолу са на 20 см , колкото му е клиренса .
    Съвета ми е да не го мъчиш като цяло из горите , не му е там силата...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Тая трошка ми надмина очакванията просто.... Не мисля да я тъпча по коловозите но с ужасни зимни гуми върви навред където не се тумбачи... Затова мисля да я повдигна и поне да имам по големи гуми на които мога да разчитам до някаква степен

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Колега, просто са Ви малки очакванията(тия, дето са надминати)...С МТ, очакванията ще ви се повишат и ще дойде разочерованието...

    • #4
      Проба грешка колега... Все от някъде се тръгва

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Така е.Но има лесен и труден/скъп начин.

    • #5
      Аз не искам да искарам коша нисан патрол със 37мици силвърстоун. Просто искам съвет за за гуми които мога да карам на асфалт с прилично поведение на разкаляна поляна

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Ваша воля, купете си МТ и се радвайте на ,,предимствата" им при употребата , за която ЦРВ-то е мислено. Успех !

    • #6
      Нека да напишем предимствата и недостатъците, пък после, ако сърцето надделее над разума, нека плаче джоба
      МТ на ЦРВ:
      + визия-ще стане ебати якия ,,джип" в очите на тези, които не разбират
      друг ,,+" не се сещам.
      С МТ ще минавате на места, където със съобразено спрямо възможностите на колата каране,ще минете и с нормални гуми.

      -Разход на гориво
      -Комфорт/шум
      -Сигурност ( успех на заледено, локви)
      -Мотор, трансмисия,ходова част работят в режими , за които не са мислени
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #7
        Щом имаш желание взимай Максис АТ. Но това което ти е казал бат Марто в някаква степен също важи и за АТ гуми, особенно ако са по-агресивни.

        А относно МТ гуми, винаги ми е било смешно като видя паркетник с такива, да не говоря, че и леки автомобили съм мяркал...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Аз лично, все още тъгувам, че вече не се продават по-агресивни зимни гуми например Зимните ни условия (ясно е, че приличната зима винаги ни заварва със смъкнати гащички ) са меко казано далече от тези в цивилизованите европейски държави. Та едни гумета с по-едър грайфер ще са в помощ на живеещите на колела извън по-големите градове, както и на тия, които пътуват по задължение, независимо от пътните условия.

      • #8
        Едно нещо съм разбрал до сега - трябва един път да си счупиш носа саморъчно, за да почнеш след това да се вслушваш в съветите на патилите вече. И още едно подусловие - щом руснаците не ги тунинговат масово тия "джипки", значи просто не са подходящи за това. Евентуално можеш да сложиш по 25 милиметра подложки отпред и 30 отзад, и едни комплект Купър а/т с щадящи трансмисията размери и... до там
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Това за руснаците и аз съм си го мислил.
          Те ония какво ли не тунинговат и тестват..

      • #9
        Прави го е така и карай
        https://www.youtube.com/watch?v=XN6koCkigOE

        Коментар


        • #10
          Ето един ентусиаст..

          https://www.youtube.com/watch?v=OqNCi80H7R0

          Поне първите минути е интересно..
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Клипа доказва аксиомата за прежаления автомобил и проходимоста...

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Точно в целта !

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X