Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосейни зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ами аз нова зимна гума различна от мишелин не бях купувал а това е някъде към '2000 година.
    Преди около 4 се наложи да купя комплект Bridgestone поради недоимък и установих колко по добри зимни гуми може да има на този свят.
    Но там някъде се свършиха и зимите тук, които предполагат нуждата от зимни гуми въобще!!!
    Враг усраине

    Коментар


    • #32
      То и аз все Мишелини купувах, ама една година от недоимък купих Клебер. 20 лв беше разликата от Мишелина, амаааа... Та това беше, пак си карам с Мишелини.И зимни и летни.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #33
        Мишлен, Мишлен.......

        Коментар


        • #34
          Ще търся Дота и от другата страна.
          Последната истинска зима имаше през 2016-2017 сняг много и продължително, от началото на декември до март.
          На няколко години си има истински зими.
          Когато падне сняг карам само джипа, но искам и пежото да е екипирано.
          Джипа също е със зимни и летни гуми.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            Мишелин само ако трябва да подкрепим европейското и да изхейтим жапанките.
            Обаче ако говорим за качества на продукт-а Европа - ДГД!!!
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              В последно време марките не говорят нищо.
              От личен опит Гудиър, маде ин УСА - заводски дефекти, Тойо на 3г. нацепени. Китайски на 5г - без проблеми.

              Коментар


              • #37
                Определено не е добре да се залага основно на марка.
                Последните, с които съм в момента са някакъв континентал.
                И той е по-добър алпин-а но май не беше по-евтин.

                Aз под “добър” имам предвид поведение в зимни условия.
                Колкото и да ги няма тези условия напоследък аз съм в каляска със задно и без гуми не става.

                Та този Континентал може да не “живее” колкото мишлен но това напоследък е назадничав тип мислене.

                Бриджстона например го продадох след 2 сезона (около 15к км) и въобще нямаше вид да се “похарчи”!


                Враг усраине

                Коментар


                • #38
                  За миналата зима се поведох по приказките на един познат, че той купувал само Vredestein, защото били без ментета и се правели у нидерландско. При това той активно кара ГЛ и зимата. Оообаче, размера, който купих за Хондата беше абсолютна пластмаса и при всяко по-рязко тръгване свистеше по асфалта все едно влачиш маркуч за поливане. На всичкото отгоре се вързаха по над 100 лева парчето за 14"
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    При все че има милион тестове на гуми в интернет, мисля че има по лесен начин за избор на гуми от един познат каза.Ако не се оправяте с нета, може да питате гумаджия или да видите, какво избират тези, които предлагат втора ръка гуми.Изключителна рядкост е търговец на гуми втора употреба да вземе гуми от кофти марка, гумите са от 3 годишни нагоре и вече са си показали рогцата.


                    Аз съм с Мишелин Алпин 5 и съм супер доволен, верно старички са, но сумарно имат около 15000 км, през другото време са съхранявани добре, слагам ги когато преценя, че ми трябват зимни гуми и ги махам като преценя, че вече не ми трябват.Толкова добра зимна гума на лека кола никога не съм имал, преди тях имах Алпин 4, но нищо общо.Иначе през ръцете ми са минали всички известни марки на пазара, без новите китайски.

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Абе то и аз съм карал барум и семперит, но за разликата със сегашните имам абсолютно същите впечатления.Барума горе долу бива за парите си - за толкова пари, толкова боя.

                    • kra_kra
                      kra_kra коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е пробвай китайските и ще се откажеш от стари гуми, китаец на две три зими и се сменя пак с китаец. Новото си е ново.

                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз съм ги купувал нови, просто зимата тука е смешна и ги свалям без да са навъртели много километри.Като ги усетя, че не стават за зимни ги доизносвам като летни, обикновено за едно лято 20-30 хиляди километра умират.Китайски все още ме е страх да пробвам, въпреки че много колеги ги хвалят, живот и здраве догодина ще пробвам на една от колите нови летни.

                  • #40
                    Мишелина ги харесвам заради комфорта във возията. Не съм някакъв екстремен шофьор та с пътното поведение не съм има проблеми нито с Мишелина, нито с Клебера.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #41
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Ами карай, кой те спира. През 80-те години на миналия век и до такива ситуации сме стигали, но сега за зимата ти трябват 4мм дълбочина на протектора поне според недоклатения закон
                      Прост човек и силен вятър нямат спиране! Прочети пак закона. 4 мм. за гуми, които не са за зимна употреба. На всесезонките има означение за използване при зимни условия, демек докато излезе телта. Айде сега ми покажи къде в нашия хубав закон пише какво точно е гума за зимни условия. Тоя закон е нищо и половина, все едно са го писали второкласници.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                    • #42
                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Прост човек и силен вятър нямат спиране! Прочети пак закона. 4 мм. за гуми, които не са за зимна употреба. На всесезонките има означение за използване при зимни условия, демек докато излезе телта. Айде сега ми покажи къде в нашия хубав закон пише какво точно е гума за зимни условия. Тоя закон е нищо и половина, все едно са го писали второкласници.
                      Ти от кои си? За обща култура -

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-666.jpg Прегледи:0 Размер:39.8 КБ ID:6667955

                      Като допълнително пояснение за питането по-горе как да се разшифрова ДОТ -

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled-66.jpg Прегледи:0 Размер:78.1 КБ ID:6667956

                      П.П. За разлика от тебе, аз наистина съм карал един комплект мишленки M+S до показване на тела още по татово. С такива беше обут един полски фиат, който ми изпадна за без пари. След това, когато ги свалих, мой колега взе двете, които бяха уж по-читави за една лада. След известно време едната буквално гръмна, докато колата седеше пред експресния сервиз в Дианабад. След демонтажа се оказа, че теловете са се показали вътре и са пробили вътрешната гума.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #43
                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                        Ти от кои си? За обща култура -

                        Натиснете снимката за да я уголемите Име:Untitled-666.jpg Прегледи:0 Размер:39.8 КБ ID:6667955

                        Като допълнително пояснение за питането по-горе как да се разшифрова ДОТ -

                        Натиснете снимката за да я уголемите Име:Untitled-66.jpg Прегледи:0 Размер:78.1 КБ ID:6667956

                        П.П. За разлика от тебе, аз наистина съм карал един комплект мишленки M+S до показване на тела още по татово. С такива беше обут един полски фиат, който ми изпадна за без пари. След това, когато ги свалих, мой колега взе двете, които бяха уж по-читави за една лада. След известно време едната буквално гръмна, докато колата седеше пред експресния сервиз в Дианабад. След демонтажа се оказа, че теловете са се показали вътре и са пробили вътрешната гума.
                        От кои да съм? Ако е за снимките - дълбочина на грайфер и на зимните и на летните, ми и двата комплекта са на около 10 х.км., сметни си го колко е намалял. За дот - всичките са 2019.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #44
                          Здравейте за размер 175/65 R14 коя от трите да взема, че се колебая?

                          VREDESTEIN SNOWTRAC 5
                          KLEBER KRISALP HP3
                          SEMPERIT MASTER-GRIP 2

                          Или да препоръчате нещо читаво в този ценови диапазон около 100 лв?

                          ________________________________________
                          български новини

                          Коментар


                          • Двигателист
                            Двигателист коментира
                            Редактиране на коментар
                            Фулда е може би около тази цена. Кристал монтеро, май е модела.

                          • Иван Жоров
                            Иван Жоров коментира
                            Редактиране на коментар
                            Фулда съм карал около 5 години на 3 коли. На сняг съм силно разочарован - много слаба проходимост. За сметка на това по другите критерии - спиране, поведение на сухо и мокро, живот на гумата, шум е много добре.

                            Моя доставчик на гуми тази зима като съотношение цена/качество ми препоръча Ласса, Файърстон или Бриджистон в този ред.

                        • #45
                          Колата ще се кара най-вече в бургаска област, тук имаме сняг за около 20 минути на сезон. Изглежда Фулда ще върши работа защото мислих, че ми трябва нещо точно такова да се държи добре на сухо и мокро при студено време.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X