Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шосейни зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Аз подкрепям изцяло коцепцията за добри гуми над среден клас. Имам примери от близкото си обкръжение относно качеството на евтините гуми. Кратката синтезирана версия - дано не се налага.

    На един даже му излезе по-скъпо, защото ги купи от Метро на цена, на която можеше да купи доста по-добри от известните интернет магазини. Но пък си плати 3 - 4 безуспешни опита да ги балансира, за да не вибрират. Така стана сигурно, че щеше да му излезе по-изгодно, ако си беше купил истински. И сол яде, и бой яде, и си ги плати.

    Друг случай, наложи се да ходя да взимам един приятел от друг град с неговата кола, защото беше болен. Минах през локва на магистралата със нормална скорост. Не съм аджамия, успях да хвана колата, но после слезнах да запонмя марката. Wanli, китайски. Да пази Господ да не се налага. Най-големия боклук с който съм имал контакт. И тоя и сол яде, и бой яде, и си ги плати.

    градско чедо, относно гумите, които си избрал, аз бих ограничил избора до Bridgesrone и Nokian. Не споменаваш конкретни цени, но бърз поглед в интернет магазин показа, че има и Goodyear в тоя ценови клас. Аз имам добър опит със зимни гуми и от трите марки. И с Dunlop и Michelin също. За Vredestein нищо не казвам, щото не съм ползвал такива.

    Иначе, аз пазарувам гуми от две места, май не съм имал проблем със стари дати на производство. Едните особено са доста отзивчиви на такива въпроси.

    Коментар


    • #17
      Изобщо не са отзивчиви,в 90% от случаите,когато пазаруваш в "час пик",и имат мнооого клиенти и са изнервени.Сега не се купуват зимни гуми,а лятото.Януари си купих летниМоже и по-хубава цена да ти предложат извън сезона

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Ама повечето търговци силно ограничават избора на летни гуми през зимата и на зимни през лятото. Буквално скриват стоката.

      • krassitch
        krassitch коментира
        Редактиране на коментар
        Аз изборът вече съм го направил,например между 2-3 модела,и си търся после тях-не ми трябват 1000 предложения,половината китайски...

    • #18
      Здравейте, колеги. Качвам две таблици от тестове на ADAC на зимни гуми за SUV. За общо ориентиране. Доколко са достоверни и доколко маркетингови, не се наемам да гадая.

      1. ADAC ТЕСТ ЗИМНИ ГУМИ 235/55R17 - ЗА ЗИМЕН СЕЗОН 2020/2021

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Winter Tyres Test1.JPG
Прегледи:565
Размер:113.9 КБ
ID:6652172

      2. ADAC - Зимни гуми 235/55 R17 - ЗА ЗИМЕН СЕЗОН 2019/2020

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Winter Tyres Test2.JPG
Прегледи:558
Размер:76.6 КБ
ID:6652173

      От това, което аз виждам, има няколко модела в средата на таблицата с много близки резултати и изборът между тях би се направил или на база преценка на качествата на отделните настилки, или на база най-добра цена.

      Поздрави и хубав уикенд

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение

        Колата е KIA Sportage 2005. Да кажем, че е екскурзионната ни кола. Ще има качвания на Витоша и на Боровец, примерно, но ще се кара по пътища, които се чистят. Размерът на гумите е 215/65 R16.
        Както каза адаша, този размер не е типичен за СУВ. Аз съм с такъв на колата. Доста карго гуми са същия размер. Та ако пуснеш класацията за гуми за леки автомобили ще има доста размествания. Взимай които си харесаш за парите, които ти се дават и си карай. Не го мисли толкова. Истината е, че б БГ почти няма кой да направи обективно мнение, всичко из нета е сложих ги миналата седмица, държат се много добре, чакам снега. Трябва ти мнение, като например от предишния собственик на колата ми, гуми 2017 бяха на маркерите миналата година. Тук рядко някой кара толкова.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Снощи си возих механика на колата,Ей в такава антика от много време не се бях возил......смятах.......ми имам я от 13 години вече,с тия размер гуми всесезонни и нищо друго освен Мишелин или Континентал не държи - или се кривят или се изтъркват за една смяна на масло / задните / та така,аз съм твърдо за качествена гума

      • #20
        Нещо за гуми маршал можете ли да кажете?
        На кумхо са, навярно правени в Китай.
        Мисля да ги сложа на колата за зимата.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Недоволен от Кумо,Маршал няма да са по-далеч

      • #21
        Така, гумите дойдоха, правени са в Корея но можете ли да ми кажете как да разкодиране Дота?
        дот е YOLM YA 92
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурен ли си, че точно това е ДОТ-а? По-долу ще кача една снимка за пояснение.

      • #22
        Само да попитам, тази година зима ще има ли и в кой ден ще е?

        Коментар


        • #23
          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Само да попитам, тази година зима ще има ли и в кой ден ще е?
          Зависи какво разбираш под зима ? Ако е от ония лютите едновремешните и един ден такъв според мен няма да има .
          Ония ден гледах дългосрочната прогноза на Акууедъра до края на февруари за югоизточна България , дават 2 седмици с минимални температури -6 , -7 градуса , това най-студения период .
          За снеговалеж прогназата беше за 2-3 дни за целия сезон.
          Та по темата , не съм сигурен вече ако не живееш в балкана някъде , дали трябват зимни гуми в България...
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #24
            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Та по темата , не съм сигурен вече ако не живееш в балкана някъде , дали трябват зимни гуми в България...
            Аз живея в Габрово и сериозно се замислям трябват ли ми зимни гуми. Миналата зима имаше всичко на всичко 3 СУТРИНИ сняг. Ако още една две зими е така, следващото пазаруване на гуми ще е всесезонни май.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              До сега винаги съм карал на леките си коли с два чифта гуми ( зимни и летни ) . Тази година приключих и с леките коли и със зимните гуми .
              Може би като най-правилен и безопасен вариант е карането с всесезонни зимния сезон и летни - лятото.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Е то по-добре да си карам зимата със зимни така. Номера е слагам едни и карам докато излезят теловете...

          • #25
            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Така, гумите дойдоха, правени са в Корея но можете ли да ми кажете как да разкодиране Дота?
            дот е YOLM YA 92
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.jpg Прегледи:0 Размер:83.3 КБ ID:6666708



            #24.2

            Asen Kushlev коментира
            Днес, 14:59
            Е то по-добре да си карам зимата със зимни така. Номера е слагам едни и карам докато излезят теловете.
            Ами карай, кой те спира. През 80-те години на миналия век и до такива ситуации сме стигали, но сега за зимата ти трябват 4мм дълбочина на протектора поне според недоклатения закон

            Последно редактирано от коко келеша; 06-11-20, 16:20.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #26
              kra_kra , DOT-а се изписва само от едната страна на гумата, тоест погледни от другата страна на гумата и ще го видиш.
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Последните 4 цифри във втория овал (на снимката) ли се изписват само от едната страна? Питам, защото и аз за първи път чувам, че се изписва само от едната страна.

            • #27
              На 99% съм сигурен, че е само от едната страна.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #28
                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                На 99% съм сигурен, че е само от едната страна.
                Не се заяждам. Просто никога не съм си поставял за цел да обърна внимание на тази подробност. Нищо, утре и без това ще менкам гумите, та ще си отговоря сам на питането

                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #29
                  Веднъж търсих ДОТ-а на едни гуми и след като не го открих реших да погледна от другата страна. Намерих го. Дали на всички гуми е така, дали съм бил прекалено кьорав да не го видя от едната страна...
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #30
                    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                    Веднъж търсих ДОТ-а на едни гуми и след като не го открих реших да погледна от другата страна. Намерих го. Дали на всички гуми е така, дали съм бил прекалено кьорав да не го видя от едната страна...
                    Така е , само от едната страна е изписан .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X