Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cooper Discoverer AT3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cooper Discoverer AT3

    Търся мнения за гумите Cooper Discoverer AT3 , като тези от снимките. Или предложете ми, добри зимни гуми, ще оборудвам Черокито и Рекстъна, съответно размери 235х65/17 и 255х65/16.

  • #2
    1-во тия гуми са all season, 2-ро да си купуваш зимни гуми а май-юни е , меко каза, недалновидно!...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      Карам с такива гуми само лятото, не че са най добрите за този сезон но зимата имат в пъти по малко сцепление от всяка зимна гума. Пробвал съм ги в кал(с Дискавъри 2) никакъв проблем. Тази гума е добър вариант ако караш с не висока скорост по асфалт и искаш да хвърлиш малко кал по тавана на жипката.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Точно тоя модел се бори 4 сезона. Ако не ги караш зимата е безпредметно да купуваш 4 сезона. Има АТ3 Sport за тая работа. Които пък, според моите разбирания, си се справят съвсем прилично зимата, доколкото напоследък изобщо има зими.

      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Вече не се произвежда АТ3 спорт, новата линия е АТ3 - 4S,XL, XLT. Това е положението 4 сезона или не отвъд водата карат това. Гумите са Made in USA докато спорта се е правил за Европа единствено , но не съм сигурен къде е произвеждан.

    • #4
      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      1-во тия гуми са all season, 2-ро да си купуваш зимни гуми а май-юни е , меко каза, недалновидно!...
      Все пак лятото не се кара само по асфалт, а по гори, дюни, лозя, та затова не ми трябва гладка гума.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение

        Все пак лятото не се кара само по асфалт, а по гори, дюни, лозя, та затова не ми трябва гладка гума.
        Точно за това и аз съм с такива.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение

          Все пак лятото не се кара само по асфалт, а по гори, дюни, лозя, та затова не ми трябва гладка гума.
          Именно - купи си AT (All terrain), като те е посъветвал и sparkibg!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Те всичките AT3 са AT-та. Конкретно 4S версията мисле че беше с малко по-плитък грайфер от Sport, но може и да се лъжа.

            За америка има версия, доста по-агресивна и усилена (по-широки канали, по-дълбок грайфер, повече платове), но тук е невъзможно да се намери.

          • bushiDO
            bushiDO коментира
            Редактиране на коментар
            Това е ясно, но човека търсеше зимни, та викам да не стане грешка...

        • #7
          Препоръчвам горещо баш тая гума . Именно за шосейни с леко извън пътя ги ползвам . Първия сезон държат и на сняг (не е учудващо )
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #8
            Е, ще вземам такива и за двете коли. А по колко се надуват такива гуми, че зимните на Черокето ги карам на 2.6, че на 3 много друсат. Колко трябва да са надути , да стават и за асфалт и по мек път

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение
              Е, ще вземам такива и за двете коли. А по колко се надуват такива гуми, че зимните на Черокето ги карам на 2.6, че на 3 много друсат. Колко трябва да са надути , да стават и за асфалт и по мек път
              Налягането според каквото го дава производителя на автомобила . А ако размера е по-голям от заводския , налягането надолу.

              П.П. 2.6 ми се струва твърде много..., за повечето “Жипки“ варира около 1.8-2.0
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #10
                Обикновенно производителя ти го подава мек,аз карам на 3.5,но гумата го може
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Обикновенно производителя ти го подава мек,аз карам на 3.5,но гумата го може
                  това на шосейния бегач ли
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • BENZBOSS
                    BENZBOSS коментира
                    Редактиране на коментар
                    пцилютну ма и компресорче си нося с комплект винтили и 2 манометьра както и макина за спадане на гуми,че на 55 psi друса и домочадието ме гледа странно.

                • #12
                  Почти месец карам AT3 4S и за сега е доволно, зимна гума изглежда само на снимката, каучика не е чак толкова мек и ламелите са само по един повече от спорта.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-56e49d75c2d38f7dc2502ea4bbb4a2cc3feb7dba770f380fb4697aa659775ff7_79c40bdd.jpg
Прегледи:1055
Размер:424.4 КБ
ID:6609015
                  Това е до зимната ми гума
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-0a-42bd8ff05c6f323c135860526c28994aacfbd9a3f7e1ddb9a3738fa5a93430c7_ec8b9574.jpg
Прегледи:1034
Размер:588.4 КБ
ID:6609016
                  Като гледаш само тях си изглеждат като зимни. На живо не е точно така. Според производителят се справят с еди колко си процента по-добре .... ама спрямо друг вид тяхна гума, която не е зимна. Иначе казват ,че в сняг се справят ,но за лед си иска зимна гума. Това според производителя. Аз съм дововлен от поведението им, тихи са като шосейни гуми, спират прекрасно и в неделя в дъжда бяха добре дори в дълбока вода. ДЪрпа малко повече волана като влезеш в локва само от едната страна ,но го отдавам на по-дълбокият грайфер. А за цената си са идеални според мен. По-нататък пак ще споделя опит като понатрупам малко по-различен такъв.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от Indian Преглед на мнение
                    Търся мнения за гумите Cooper Discoverer AT3 , като тези от снимките. Или предложете ми, добри зимни гуми, ще оборудвам Черокито и Рекстъна, съответно размери 235х65/17 и 255х65/16.
                    Пробвай да вземеш малко по-глям размер за рекстъна. На първата снимка от мнението ми горе размера на заводската зимна гума е точно 255/65/16 а новият размер е 265/70/16. Разлика в динамиката не намирам , само в резервоара...
                    Иначе гумите от снимките на първото ти мнение са различни, Xlt-то е точно хеви дюти гумата ,която се продава за тежки сув-ове и пикапи.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #14
                      Карам ги с размера , с който си е излязла колата от завода 31/10.5/R15. На 1.8атм да не ми друска . Гумите видяха вече доста клечки и бодли без да се спукат ,за което евала -хем мека гума , хем държи на шипчета .
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                        Карам ги с размера , с който си е излязла колата от завода 31/10.5/R15. На 1.8атм да не ми друска . Гумите видяха вече доста клечки и бодли без да се спукат ,за което евала -хем мека гума , хем държи на шипчета .
                        Аз гледах на тези румънци канала и ме грабнаха :

                        https://www.youtube.com/watch?v=V2JoVisyIOQ&t=25s
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X