Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроса за ширина на джанти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроса за ширина на джанти.

    Здравейте,
    Имам Ленд Роувър Дискавъри 3 2008 година. Сега съм с 19 инчови джанти и гуми 255/55/19. Това са си оригиналните размери.
    Искам да сложа по малки джанти и по големи гуми, а именно: 17 джанти и гуми от порядъка на 275/70/17
    Понеже е почти невъзможно да се намерят 17-ки за дискавъри 3 ... централния отвор о междуболтовото разстояние е еднакво с доста БМВ-та Централен 72.6мм 5х120
    Идва и проблема ми... Всички джанти които съм видял на 17 инча са 7 или 7.5j , което според сайтове за джанти мога да сложа най-много гума с ширина 225-235мм....
    Има ли такъв филм. Виждал съм Дискавърите са гуми 270 на 17-ки джанти с малко J има ли някакъв начин по който става???
    Или този маркер J и милитемтрите за ширина не отговарят много????
    Моля за помощ.

  • #2
    Темата е дъвкана много пъти . Тези таблици са за леки коли , при “Жипките“ е малко по-различно...
    Та на джанта 7.5J можеш да сложиш гума с ширина 275 .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      А ако джантата е от лека кола или това е от без значение??? Понеже повечето БМВ джанти са за леки коли.
      Извинявам се за повтарянето на темата не съм потърсил правилно явно.

      Коментар


      • #4
        На теория джантите за джипове трябва да са малко по-яки, заради очакването, че джипа ще ходи по гаден терен.
        На практика няма значение, слагай каквото ти пасва.
        И да, на седмица джанта можеш да слагаш достъа по-щирока гума. Не е според правилата, но пак на практика няма холямо значение. Аз поради кинтолипсие слагах гума 235 на джанта 5,5. Не е правилно, но пък не съм имал никакъв проблем.

        Обаче се учудвам, че баш за беенве няма широки джанти, това си е най-гъзарската кола тук, как така няма да има широки джанти...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X