Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми 31-ци-какви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми 31-ци-какви?

    Отскоро имам чероки xj 2.5 бензин.След сериозен лифт,гумите му ал терен на гудрич,235/75/15 му станаха малки.Насочил съм се към 31-ци,разглеждам унигрип/комфорсер(китайците),и KUMHO ROAD VENTURE MT KL71
    Черокито се кара предимно по асфалт,но това не определя гумите,защото като ми потрябва искам да имам джип,а не да се чудя дали ще ме изкара от някъде.Кола за дълъг път си имам,на ден минавам 20 км с джипа,ходя с него на работа.Препоръчайте гуми и сравнение между тези които съм посочил.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    След много четене по руските форуми си взех китайски АТ Roadcruza RA1100. За цената си са супер. По погрешка ми бяха пратили RA3200, които са МТ. И двете имат маркировка 3pmsf - т.е. легални за каране през зимата.

    Имаше сравнение между CF3000 и RA3200: https://www.drive2.ru/l/516211639343645374/


    KL-71 са малко по-агресивни.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      За мен РА 3200 са най-агресивните от трите модела. КЛ 71 са най-малкото.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        Досега джипките си съм ги карал с дуратрак.Но цената на дуратрака ме отказва, и ще са китайците.Нека каже мнение и някой който кара CF 3000 повече по асфалт.В смисъл че ако се налага да избирам между CF 3000 и RA3200 ще взема първата-като ще е агресивна да е такава наистина.Иначе гледах и АТ Roadcruza RA1100.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          Има си тема за CF3000


          Много важно е, че се балансират сравнително лесно (това четено от руснаците). Коментирахме го с гумаджиите в Диана за моите АТ-та. Първо се зачудиха на доброто копиране от BFG AT KO2, после при баланса най-голямата тежест беше 45 грама. За сравнение, казаха че BFG AT редовно искат по 100-150 грама тежести на страна

          Comforser и Roadcruza се произвеждат в един завод. Това е сайта на производителя

          И много важно е, какво ще намериш налично в България. По сайтовете излизат налични, но като звъннеш се оказва, че ги няма
          Последно редактирано от bullet_pk; 06-04-20, 09:03.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Oт българско ли ги поръчва или от чужбинско?

          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            Поръчах ги от фирма Хелиос - Севлиево.

            Като търсех ги нямаше никъде налични. Иначе поне 5-6 онлайн магазина ги предлагаха и никъде не беше отбелязано, че са изчерпани. Като звънях, навсякъде ми отговаряха, че ще ми се обадят като пристигнат. Единствено от Хелиос заявиха, че ги внасят и чакат два контейнера гуми на 5-ти Декември (не помня точно датата де...) Та два дена след тази дата ми се обадиха. Както казах, първо ми пратиха МТ-та по погрешка. След телефонен разговор, ги върнах на куриера и след два дена пристигнаха правилните АТ-та. Извиниха се и не е имало пазарлъци и кандърми, кой да поеме транспорта на сгрешените гуми.

            От останалите магазини двама звъннаха чак 10-тина дни след Хелиос. Предполагам, че ги взимат от тях.

            Та звънни и виж какво има налично, че с тези затворени граници ще се чака доста за нова доставка.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря !

        • #6
          Темата за Кофорсера я изчетох преди да пиша,една от трите китайски модификации най вероятно ще се купува,ще видя коя ще е.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #7
            Щом си карал с Дуратраци, най-близкото според мен са Крузата. Комфорсъра са повече МТ. Подобно на Кумхото, КобритКупър СТТ и други подобни с големи блокове, но плътни и без ламели. Ако ще се карат целогодишно, за зимата е добре да е по-нацепен грайфера. Аз карам с Форуърд Сафари 530 и на сняг и рядка кал са в порядък по-добре от предишните ми Кобри.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #8
              Да,ще се кара целогодишно,гуми не сменям.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X