Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Летни гуми за паркетник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Летни гуми за паркетник

    Времето започна да се затопля и започнах да разглеждам вариантите за летни гуми за високото комби 4х4 Нисан Х-Трейл. Задачата се оказа по-трудна от очакваното. В случая размера е 215/65/16 с тегловен индекс 98.
    Търся летни гуми които да имат поне някакъв грайфер и проходимост близка до на зимна гума. Общо взето нищо не си харесвам. Повечето предлагани са автомобилни с класическа лятна шарка - почти слик с надлъжни канали, които от опит с леките коли знам, че са трагични дори на 1см. кал, а не искам да се излагам като с 4х4 съм като крава на лед там където 4х2 с зимни гуми минава с лекота.
    Варианта е някакво неагресивно АТ, но ме притеснява да не попадна на някои много тежки? Също така някои АТ са по-скоро всесезонни и бързо заминават и пак трябва да се внимава. Има и разни варианти които се водят асфалтови джипови, но като им гледам грайфера повечето са всезезонни.
    Вариантите зимни или всесезонни гуми се отхвърлят категорично.

    Надявам се на полезни мнения без излишен спам. Сигурен съм, че предвид популярността на "високите комбита 4х4" ще има има интерес към темата.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

  • #2
    100 лв. бройката (и то по-голям размер - 245/65/17), описал съм ги тук:
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Китайците гледали-гледали грайфер, па накрая решили да сложат да има от всичко:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20191215_120731.jpg Прегледи:285 Размер:417.2 КБ ID:6536395
    Взех ги през юли като временно решение, ноооо май ще си ги оставя за каране "по тодорживковски", т.е. всесезонно докъм 50-60 000 км. освен ако нещо не балонират или се покажат телове преди това
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Тези са всесезонни. Искам летни, като изляза извънградско повечето пъти е 3-5 часа път и при 30+ градуса направо се вижда как изчезват.

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Тия не ги видях да изчезват. Карам ги от юли, вкл. с 200-220 в Клета Майка по магистралите, по бая остър камънак в Сърбия (представиха се като по-здрави от предишните ми "Тoyo AT" за 370 лв. / бр. ) и в малкото паднал сняг сега. Мисля да ги карам и идващото лято. Доста съм изненадан от качеството им, особено предвид цената.

  • #3
    Предлагам от отхвьрлените да прегледаш Кумо Круген HT51 - носимост има,много твърда гума / 720 каучук / и добра шарка на добра цена.

    Лични впечатления от това нямам.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #4
      Fulda 4x4 Road, аз съм с такива вършат работа.

      Коментар


      • #5
        И мен ме интересуват предложени за Гранд чироки 17 цола със същите изисквания за лято и, черен път и пикник /трева/
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #6
          Писах в темата за Austone SP302 - и аз се оглеждам за 17"-ки,предимно за лятно градско (шосе) и черно(пикник - риболов),без "екстрийм". Насочил съм се към 2-а модела А/Т "китайчета", предпочитайки, гумата да не е толкова "агресивна".


          Коментар


          • #7
            Като автор на темата да кажа, че отложих купуването. Сложих наличните старички Бриджистон Дуелер нещо средно между А/Т и чисто асфалтова. Това лято не се очертават много пътувания и ще изкарат, но за другото ще трябват нови гуми.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #8
              Какво ще кажете за:
              COOPER DISCOVERER A/T3 SPORT

              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X