Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ревю Maxxis Trepador M8060

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ревю Maxxis Trepador M8060

    Maxxis Trepador M8060




    След закупуване на Паджерото бях пред голяма дилема с какви гуми да го обуя ,агресивни АТ или чисти МТ.Прочетох ревютата на почти всички известни и коментирани модели от марките ,прегледах де що има видео материал ,разрових темите във форума до последната страница ,пуснах своя такава ,сравнявах ценовите класове и се омотах тотално.Взех миродавни две мнения на колеги от форума и започна търсенето на Toyo Open Country и Maxxis Trepador M8060 в размер 31/10.5/15 Тойото така и не се намери в България ,Максиса изскочи ,но и той на сериозна цена.След изглеждане на този клип в Тубата ,направих своя избор




    За гумите:

    Първи впечатления от Тайванеца презадоволителни.
    Още с обуването гумите минаха баланса безупречно.Залепените тежести варираха между 30 и 60гр на джанта.Напомпани на 1.8атм са безшумни ,комфортни и леки за волана.Шарка ,която аз определям като ААТ с голямо междублоково разстояние ,но с дълбок ламел във всеки блок.Мек каучук ,заграбващ по-едрите камъчета и предразполагащ към дрънкане в подкалниците.Монтирани гумите показаха 755мм височина и 15мм дълбочина на грайфера.До сега на асфалт 2000км и около 2/300км по черен каменист път не се забелязва износване.ДОТ 0419
    На сериозна кал така и не можах да ги пробвам ,но определено вадят от коловоза и усещат страничния наклон.Доволно бързо се почистват. /ще се допълва в бъдеще/
    Сняг -,предполагам по-добри от доста други А-М/Т ?ще се допълва в бъдеще/

    Пропуск - не претеглих гума преди монтажа?!?!?!


    Онагледено:

























    Последно редактирано от sapuna; 14-11-19, 18:56.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    клипчета - https://www.youtube.com/results?search_query=trepador
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      Честитки,много му тичкат

      С тия големите самопочистващи се блокове едва ли ще да много по-добри на сняг от доста АТ гуми.

      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        На хубав джип хубави гуми, със здраве да си ги караш.

        Коментар


        • #5
          Минаха и калните тестове.Мога да кажа ,че гумата се държи прекрасно и в лепкавата кал ,в коловозите ,в гората ,по пясъчното дъно на язовира и в разораните ниви.Определено стъпва стабилно ,при съобразена скорост на бавните държи на страничен наклон ,излиза и обикрачва коловозите и се самопочиства изключително лесно и бързо.Единствения недостатък е ,че стъклата и тавана постоянно са кални.Цяла седмица бях с ремарке и 2-300кг товар и не видях никакви трудности.
          Падна и малко сняг ,но за там е рано и не мога да кажа нищо.На подледени пътни участъци обаче си иска 4Н и ще се внимава.



          Прикачени файлове
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • Никола Кузмов
            Никола Кузмов коментира
            Редактиране на коментар
            Колега имам въпрос !
            Колебая се м/у maxxis m8060 или м/т 33х10.5р15
            Виждам хубави одзиви даваш за маххиса а виждане за м/т

          • sapuna
            sapuna коментира
            Редактиране на коментар
            Доста от моделите на Максис са посочени като М/Т ... MT-752 ,MT-762 Bighorn ,MT-764 Bighorn ,но за мен шарките от М-серията ,като M-8060 Trepador ,M-8080 Mudzilla и M-8090 Creepy Crawler с нищо не отстъпват.
            Карал съм 764 и не съм доволен.Вярно гумите бяха поопечени ,но в калта това не е толкова важно.Ако имах вариант за размер ,бих вземал 8080 ,но не би.Направих своя избор и съм доволен.

            п.п. Какъв е този размер 33х10,5/15 ? 33-ки на 15 мисля са х12,5
            Последно редактирано от sapuna; 23-12-19, 20:20.

          • Никола Кузмов
            Никола Кузмов коментира
            Редактиране на коментар
            Bf goodrich MUD TERRAIN KM2

            33X10.50R15 114Q

        • #6
          Изминати 4000км.
          Отчитам осреднен разход 10,2/100 ,като около 500км са в сериозна кал и с ремарке.За 31-ци си е добре.Износване все още не забелязвам.



          Прикачени файлове
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #7
            Поваля малко сняг ... на утъпкан и лъскав пътен участък си е живо приключение.И малкият лост не помага ,иска много много внимание и правилен подход.По заснежената пухкава поляна няма грижи.
            Дано имам късмета да ги пробвам и в дълбок сняг.
            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

            Коментар


            • #8
              Нормално,в неделя падна 10тина см.сняг като минахме по няколко пъти и се утъпка с дуратраците надолу на втора бавна и пак беше като шейна .С кой мотор Паджерото?
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • #9
                Паднаха 15-20см сняг ,но с моя късмет пак се случих на смяна и вместо с Паджерото ,цяла нощ газих преспите ,но с Татрата.
                Днес по обяд се освободих и пообиколих р.Янтра.Естествено ,времето отпусна и снегът се слегна.Понавъртях обаче някой и друг километър.По черно с кишав 10-тина сантиметров сняг успешно тръгва от място при /на око/ 15* наклон.Вярно ,изрива ,стъпва на здраво и после само гази.Това без да спадам налягането от 1,8атм.На утъпкания по асфалта сняг си предпочитам Санта Фе-то.
                Прикачени файлове
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #10
                  6К изминати.Износване от 14мм централен грайфер ,към днешна дата шублера отчете - 12,4мм предни гуми и 11,5мм задни.Карам есента и зимата и напролет въртя ....
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                    6К изминати.Износване от 14мм централен грайфер ,към днешна дата шублера отчете - 12,4мм предни гуми и 11,5мм задни.Карам есента и зимата и напролет въртя ....
                    Добре го натискаш на старта
                    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                    Кольо.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X