Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за SUV - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за SUV - мнения

    Здравейте, имам нисан X-Trail T30 - 2005г. 2.2, 136кс. Официалния му размер е 215/65/16. Първия ми въпрос е мога ли да ги направя от 65 на 70, ще имам ли проблеми? Вторият ми въпрос е какви гуми да взема? Главно ще се кара на сняг, в ски курорти. През останалото време (просто студено) имам друга кола.

    Гледах тези два модела: BRIDGESTONE LM005 215/65 R16 98H и MICHELIN CROSSCLIMATE 215/65 R16 102V XL. Едни от най-скъпите са в дианата, но не знам дали са хубави.

    Благодаря предварително.

  • #2
    Първоначално публикуван от v1ppers0nn Преглед на мнение
    Здравейте, имам нисан X-Trail T30 - 2005г. 2.2, 136кс. Официалния му размер е 215/65/16. Първия ми въпрос е мога ли да ги направя от 65 на 70, ще имам ли проблеми? Вторият ми въпрос е какви гуми да взема? Главно ще се кара на сняг, в ски курорти. През останалото време (просто студено) имам друга кола.

    Гледах тези два модела: BRIDGESTONE LM005 215/65 R16 98H и MICHELIN CROSSCLIMATE 215/65 R16 102V XL. Едни от най-скъпите са в дианата, но не знам дали са хубави.

    Благодаря предварително.
    Че той Мишлена изобщо не е зимен. За другото други да кажат. Аз съм със същият размер и 70 става без проблем ама съм с друг автомобил.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от v1ppers0nn Преглед на мнение
      Здравейте, имам нисан X-Trail T30 - 2005г. 2.2, 136кс. Официалния му размер е 215/65/16. Първия ми въпрос е мога ли да ги направя от 65 на 70, ще имам ли проблеми? Вторият ми въпрос е какви гуми да взема? Главно ще се кара на сняг, в ски курорти. През останалото време (просто студено) имам друга кола.

      Гледах тези два модела: BRIDGESTONE LM005 215/65 R16 98H и MICHELIN CROSSCLIMATE 215/65 R16 102V XL. Едни от най-скъпите са в дианата, но не знам дали са хубави.

      Благодаря предварително.
      Първите ми ги похвалиха гумаджиите, били единствени клас А на мокро, шефа ходил на тестове били много добри. Нов модел от 2019 г. са. Вторите са всесезонни, каквото намерих за тях из нета, е че са зле зимата, по-скоро към летни отиват. В момента и аз се чеша какви гуми да си взема за колата, размера отива малко към SUV - 215/60 R16. Fulda Kristall Control HP2 са на доста добра цена, модел на 2-3 години, не знам каква е уловката.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        Размер по-широк и размер високи принципно влизат над оригиналния размер,за тая джипка с тоя размер ще станат и нормални гуми за кола,те тия са по-тесни от тесните с които идваше едно време Мерцедес С класа,на гума държи 750 килограма натоварване,550 твърдост на каучука,на кола тежаща 2.5 тона натоварена..........за идея само.


        Между какво да е и Мишелин аз съм за Мишелина ОБАЧЕ с тая шарка Рибена Кост това е всесезонна гума и като ше даваш пари си вземи чисто зимна ако идеята е само зимата на сняг с нея.

        Ако ги има там прегледай Мишелин Х-Айс или Континентал Викинг Контакт
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          Мишелина отпада. Х-Айс нямат...

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от v1ppers0nn Преглед на мнение
            Мишелина отпада. Х-Айс нямат...
            Не продават или в момента го нямат?

            Каквото и да вземеш ше ти върши работа,по тестове спирането на лед им е няма и метър разлика принципно,трьгването и то е близо,номера е да държи с години,а не всяка марка е така,аз колко пъти съм взел Бриджстоун или Йокохама все съм се псувал после,Континентал или Мишелин проблем с това съм нямал,няма да бият,няма криви,няма 2 шепи баланс,няма......


            http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

            Едни тестове,ако ги четеш и вярваш на тия,сивата Графа
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Първите ми ги похвалиха гумаджиите, били единствени клас А на мокро, шефа ходил на тестове били много добри. Нов модел от 2019 г. са. Вторите са всесезонни, каквото намерих за тях из нета, е че са зле зимата, по-скоро към летни отиват. В момента и аз се чеша какви гуми да си взема за колата, размера отива малко към SUV - 215/60 R16. Fulda Kristall Control HP2 са на доста добра цена, модел на 2-3 години, не знам каква е уловката.
              На колата съм с Фулда, сега ще им е 5-та зима. Модела ако не бъркам е Крислал Монтеро 3. От първата зима още не съм доволен от проходимост, за всичко друго - спиране, на мокро и сняг, стабилност, шум и поведение на сух асфалт са супер. На тръгване и откъм проходимост на сняг са зле. Иначе 4-та зима почти нямат разлика с първата, леко износване имат но са си запазили мекотата и свойствата.

              По темата. Понеделник си купих и аз Нисан Х-трейл и края на месеца ще му купувам зимни гуми. Не мисля да слагам по-големи и ще му сложа оригиналния размер 215/65/16. Ще търся гуми с тегловен индекс 98 (толкова му дават на модела) тъй като по-горните почти сигурно ще са по-тежки. Мисля, че машинката си е достатъчно проходима и със среден клас гуми за около 130лв.(за 215/65/16) няма да има проблеми. В момента разглеждам вариантите, но още на нищо не съм се спрял. Иска ми се е малко по-агресивна шарка доближаваща малко поне АТ гуми.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                Тоя индекс е за леки коли,98 е Долна граница на тежка кола,100 или 103 стават още по-добре да не ги криви по завоите.
                За джипка С ,Д или като на комбито Е клас гуми за носимост,усилване,мислени да не се усукват при теглене с яки джипки .........ма тия 130 лева ги умножаваш по 7-8 тукашна цена за бройка.


                Каква да е за лека кола висок клас ще стане,ако се търси дълбок грайфер няма как да е лека гумата,6 плата примерно и индекс натоварване минава в товарния сектор.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Тоя индекс е за леки коли,98 е Долна граница на тежка кола,100 или 103 стават още по-добре да не ги криви по завоите.
                  За джипка С ,Д или като на комбито Е клас гуми за носимост,усилване,мислени да не се усукват при теглене с яки джипки .........ма тия 130 лева ги умножаваш по 7-8 тукашна цена за бройка.


                  Каква да е за лека кола висок клас ще стане,ако се търси дълбок грайфер няма как да е лека гумата,6 плата примерно и индекс натоварване минава в товарния сектор.
                  98 си му дават и е няма смисъл от 100 и нагоре. Ти сравняваш с нископрофилни на тежка кола, а тук са сравнителни високи на под 1600кг. кола, с 4 човека и багаж 2200кг. да стане.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                    98 си му дават и е няма смисъл от 100 и нагоре. Ти сравняваш с нископрофилни на тежка кола, а тук са сравнителни високи на под 1600кг. кола, с 4 човека и багаж 2200кг. да стане.
                    Сравнявам със същите,225/65/16 са оригинален размер на къс Мерцедес шестак който празен е 2300 кила,с мен вътре колко джипката става,то и за това съм в темата,98 му е минимума който държи без да криви при МЕН,ЗАКЛЕВАМ СЕ.

                    Зимата,буци,дупки,караш с идеята,че джипка караш.........аз поне бих взел поне гума мислена за джипки та да не се псувам после.Верно е,че всяка става както казах,но не всяка държи без да криви......ма да не се повтарям.

                    Идея само,ако питаш за кални 35ци си трая ма тоя размер поне го знам на тия кила какво иска.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                      Сравнявам със същите,225/65/16 са оригинален размер на къс Мерцедес шестак който празен е 2300 кила,с мен вътре колко джипката става,то и за това съм в темата,98 му е минимума който държи без да криви при МЕН,ЗАКЛЕВАМ СЕ.

                      Зимата,буци,дупки,караш с идеята,че джипка караш.........аз поне бих взел поне гума мислена за джипки та да не се псувам после.Верно е,че всяка става както казах,но не всяка държи без да криви......ма да не се повтарям.

                      Идея само,ако питаш за кални 35ци си трая ма тоя размер поне го знам на тия кила какво иска.
                      "Джипката" както писах по-горе е под 1600кг., с 4 човека и багаж е по-лека от празния Мерцедес. Далече е от тежките джипове, високо комби е. За 2300кг. празна естествено има смисъл от 100 нагоре, ама Х-трейла е лек. Лек, лек колко да е лек, 1550кг. по талон е моя и ми се вижда леко множко.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                        Не продават или в момента го нямат?

                        Каквото и да вземеш ше ти върши работа,по тестове спирането на лед им е няма и метър разлика принципно,трьгването и то е близо,номера е да държи с години,а не всяка марка е така,аз колко пъти съм взел Бриджстоун или Йокохама все съм се псувал после,Континентал или Мишелин проблем с това съм нямал,няма да бият,няма криви,няма 2 шепи баланс,няма......


                        http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

                        Едни тестове,ако ги четеш и вярваш на тия,сивата Графа
                        И аз да кажа същото за Мишелина. Само, че аз карам с А4. Веднъж заради някой лев по-малко взех Клебер. Само веднъж беше.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                          "Джипката" както писах по-горе е под 1600кг., с 4 човека и багаж е по-лека от празния Мерцедес. Далече е от тежките джипове, високо комби е. За 2300кг. празна естествено има смисъл от 100 нагоре, ама Х-трейла е лек. Лек, лек колко да е лек, 1550кг. по талон е моя и ми се вижда леко множко.

                          Дано си кьсметлия,както казах На минимума си според мен поне
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                            Не продават или в момента го нямат?

                            Каквото и да вземеш ше ти върши работа,по тестове спирането на лед им е няма и метър разлика принципно,трьгването и то е близо,номера е да държи с години,а не всяка марка е така,аз колко пъти съм взел Бриджстоун или Йокохама все съм се псувал после,Континентал или Мишелин проблем с това съм нямал,няма да бият,няма криви,няма 2 шепи баланс,няма......


                            http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

                            Едни тестове,ако ги четеш и вярваш на тия,сивата Графа
                            Според това най-доброто е нокиан... Цената му е 180 лв, дали е най-доброто наистина?

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от v1ppers0nn Преглед на мнение

                              Според това най-доброто е нокиан... Цената му е 180 лв, дали е най-доброто наистина?
                              2019 Bridgestone LM005 е единствената с клас А на мокро, по всички тестове, които гледах е все в челото. Замислям се за такива, след като Фулдата изчезна от сайта на Примекс, а в нашата най-голяма гумаджийница я нямат в ценоразписа изобщо. Тази година май я няма в моя размер. По някои сайтове още се намира.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X