Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

    мой приятел си взе Г класа и и трябват нови убувки
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

  • #2
    До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

    За сняг - Goodyear Wrangler MT/R (предполагам, че и Cooper Discoverer STT ще се справят по сходен начин, а цената им е по-добра), за яка кал (въпреки че не си падам много по регенератите) - Малатеста Кайман или Федима Сироко (и двете са със шарката на Саймекс).
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

      Мойто мнение (което съм изкавзвал не веднъж) е - вземете си по-евтинка МТ гума, че скъпите много болят като се разпорят на камъните или дървета и да е достъпна (да я има по магазините в наличност. Аз не бих зи взел обаче регенерат (лично мнение). Карам с най-опляваните БФГудрич МТ и нямам забележки (не ги хваля, не ги продавам, споделям опит). Трябва да се има в предвид, че на утъпкан сняг, лед или просто мокър асфалт, всички Кални гуми (в различна степен) са Зле и изискват ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ (и ниски скорости)! Още нещо има МТ-та които са 80% кал-20% път (МТР-ите споментаи от Чавдар, БФГ МТ и много други) това са компромисни гуми за Всяко време и условия - моят избор, има и такива 100% оффроад - ако си състезател не е лош избора, но за всекидневна употреба не знам дали са препоръчителни.
      Успех

      Коментар


      • #4
        До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        ... Аз не бих си взел обаче регенерат (лично мнение) ...
        По принцип съм съгласен с тебе, обаче, ако ти трябва агресивна гума за яка кал, не е като да имаш много избор. Или взимаш регенерати, или трябва да дадеш по -стотин лева на бройка Simex, Silverstone или друга марка, предлагаща гуми от този тип, които на всичкото отгоре може да чакаш с месеци.

        Споменатите от мен регенерати категорично не са добри за повечко каране по асфалт, но на яка кал ...
        Карал съм Патрула на едно и също място първо с Кайманите, а после с MT/R - разликата в проходимостта беше много голяма. Във втория случай броят на хвърлените лебедки скочи драстично ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

          От регенерата Малатестата Кайман като проходимост в кал съм много доволен.Правихме експерименти там където минах само на заден мост,други джипки с всесезонни гуми хвърлиха много яко боксуване.По този повод откъде мога да си купя пак от тях (джипа го купих обут с тях)

          Коментар


          • #6
            До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

            с бутана търсене ще намериш
            Поздрави

            Коментар


            • #7
              До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

              и на мен ми допада каймана за Г-то сигурно ште вземеме 215/80/16
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                по натам ште взимам и аз гуми и съм се спрял на малатеста кобра или нт коя е по добра
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • #9
                  До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  По принцип съм съгласен с тебе, обаче, ако ти трябва агресивна гума за яка кал, не е като да имаш много избор. Или взимаш регенерати, или трябва да дадеш по -стотин лева на бройка Simex, Silverstone или друга марка, предлагаща гуми от този тип, които на всичкото отгоре може да чакаш с месеци.

                  Споменатите от мен регенерати категорично не са добри за повечко каране по асфалт, но на яка кал ...
                  Карал съм Патрула на едно и също място първо с Кайманите, а после с MT/R - разликата в проходимостта беше много голяма. Във втория случай броят на хвърлените лебедки скочи драстично ...
                  Не е точно така. Силвърстон 35х11,5/16 - налични в Мотоексперт са по 320 лв. гумата. Аз карам с такива, 35х10,5/16, изкарах състезанието в Карпатите и съм много доволен. При тази цена и то на 35-ца е престъпление срещу човечеството да се харчат пари за регенерат.

                  Коментар


                  • #10
                    До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                    Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                    Не е точно така. Силвърстон 35х11,5/16 - налични в Мотоексперт са по 320 лв. гумата. Аз карам с такива, 35х10,5/16, изкарах състезанието в Карпатите и съм много доволен. При тази цена и то на 35-ца е престъпление срещу човечеството да се харчат пари за регенерат.
                    Дай някаква снимка, мнение за поведението в калта и Извън нея, на пътя...

                    Коментар


                    • #11
                      До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                      Шарката е почти същата като на Саймекс, просто е малко по-агресивна. На асфалта е шумна , но е по-тиха от Кайман. Не се износва бързо. Произвежда се в Малайзия, както и Саймекс.
                      http://www.silverstone.com.my/#1223750739765

                      Коментар


                      • #12
                        До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                        Ето и снимка
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                          Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                          Не е точно така. Силвърстон 35х11,5/16 - налични в Мотоексперт са по 320 лв. гумата ..
                          Това не го знаех, но 35-ци далеч не всеки може да вкара и далеч не всеки има мотор за тях.
                          Иначе, ако има 33-ки в този ценови диапазон, определено ще се заинтересувам като сменям Кайманите.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Това не го знаех, но 35-ци далеч не всеки може да вкара и далеч не всеки има мотор за тях.
                            Иначе, ако има 33-ки в този ценови диапазон, определено ще се заинтересувам като сменям Кайманите.
                            Виж линка по-горе. Гамата от размери е повече от прилична. За сравнение Саймексовата е доста по посничка от към малките размери.
                            33-ки има, но не знам дали имат налични в Мотоексперт. Видях само 35-ците.

                            Коментар


                            • #15
                              До: каква гума предпочитате за кал и неотъпкан сняг

                              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                              Виж линка по-горе. Гамата от размери е повече от прилична ...
                              Аз гамата на Силвърстоун съм я гледал, ама нали там, откъдето ти взе твоите, нямаха 33-ки, т.е. трябваше да се чака доставка, а и цената беше -стотин ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X