Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на офроуд гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=7641


    поръчката не вярвам да е проблем...

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
      Първоначално публикуван от kernel
      Аз имам същия проблем. При тръгване има някаква странна вибрация докато не вдигна 10-15км, също така и цялото купе изпата в резонанс на ниски обороти. Между 80-90км работата става страшна, след това се пооправя...

      Колата е Г-класа, с чисто нови гуми (регенерат) Goodway MT 16"

      Преди 2 дни бях в един сервиз (Боби Мерцедес ..?!) във Варна който ми каза че това било от някакъв опорен лагер .. ?! Не е чувал шумовете които са на 80км, по принцип говореше за тези при тръгване и каране в градски условия ...

      Вие какво мислите ?
      Май колегата Боби е прав. Тичкай при него да го оправи.
      Благодаря за съвета, просто исках да бъда сигурен че не е от някакъв дисбаланс и на моите гуми.. балансирани са си на съвсем нормална машина (не за камиони...).

      Забравих да го попитам каква цена ще ми вземе за смяната му, лагера струвал около 180лв, но колко ориентировачно ще струва смяната, трудно ли се сменя.. защото нямам представа къде се намира това "чудо"

      Коментар


      • #33
        Колега Kernel провери си каретата на предния кардан ,често явление при Г класа.Почти сам сигурен 90%.

        Коментар


        • #34
          Друго-Г-то няма такав лагер.

          Коментар


          • #35
            Друго-Г-то няма такав лагер.

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от asen_dp
              Друго-Г-то няма такав лагер.
              Е GOLDY каза по-горе че диагнозата е вярна, човека който кара Г-то каза още докато се качи че е този лагер и че го има в наличност - 180лв .. А ти викаш че нямало такъв лагер ..

              Коментар


              • #37
                Аказа ли ти каде седи този лагер?

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от asen_dp
                  Аказа ли ти каде седи този лагер?
                  По принцип знам че стои между кардана и раздатъчната ... но не ми го е казвал той..

                  И да питам , някой с Г-класа, ябълките на предните колелета да ги е гресирал някак си? Не можах да открия грисьорка а някаква пропка, масло ли се налива ?!?!?

                  Коментар


                  • #39
                    Няма гресйорка, а през пробката се слага грес. И му кажи на твоя майстор,че това не е лека кола, и няма такав лагер на кардана. наведи се и ще се увериш.Тези вибрации са от предния кардан,аз имах сащия проблем,както са го имали повечето притежатели на Г класи.Успех

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от asen_dp
                      Няма гресйорка, а през пробката се слага грес. И му кажи на твоя майстор,че това не е лека кола, и няма такав лагер на кардана. наведи се и ще се увериш.Тези вибрации са от предния кардан,аз имах сащия проблем,както са го имали повечето притежатели на Г класи.Успех
                      И как го оправи този проблем? Смени каретата? Какви цифри са?

                      Освен аз нещо да не съм разбрал, ще пиша по този въпрос във вторник като отида пак при него.

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от asen_dp
                        Друго-Г-то няма такав лагер.

                        Твоето може да няма а ма това на колегата...
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #42
                          Ако е кьса база сьс сигурност няма,за дьлга не сьм мн.сигурен,но мисля,че джиповете нямат такива лагери.Поне на тези които сьм имал-паджеро,патрул и Г класа.

                          Коментар


                          • #43
                            Последно, има или няма?

                            Коментар


                            • #44
                              НЯМА.

                              Коментар


                              • #45
                                Прав си, той тоз се е объркал. Само дългата база имат такъв лагер. Според него вибрациите идвали от някакви 4 тампона на раздатачната кутия, днес смених тампона и на скоростната кутия, беше смлян, има много минимално подобрение от вибрациите но пък го няма луфта

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X