Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за лека кола на джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за лека кола на джип?

    Стават ли зимни гуми за лека кола (255/60/ 18 на джип 4х4 фул тайм? Ако НЕ - защо и какви ще са последствията?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Гуми за лека кола на джип?

    Товарен индекс виж.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за лека кола на джип?

      108 Н трябва да стане.
      Бусовите са 110-115 но са осем платови.До колкото ми е известно джиповете са шест а леките са четири .
      Последтствията са по лесно деформиране изкривяванне от теглото на автомобила.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за лека кола на джип?

        ПроизводителKUMHO
        МаркаKUMHO
        Размер255/60 R18
        МоделSOLUS KH15
        СезонЛетни гуми
        Категория МПСЛеки автомобили
        Теглови индекс108 (до 1000 кг)
        Скоростен индексH (до 210 км/ч)
        Джипът е RR sport, 2.7 tdv6 (май е към 3 тона или по-малко)
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Гуми за лека кола на джип?

          Или да не правя експерименти и да купя джипови? Даже с отстъпката ще са по-евтини.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Гуми за лека кола на джип?

            По добре че др.може да не те карат колкото трябва.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              От: Гуми за лека кола на джип?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Или да не правя експерименти и да купя джипови? Даже с отстъпката ще са по-евтини.
              Четвърта зима ще карам с тези и съм много доволен ! Предното съм включвал само на разходки. Ползвам ги само зимата, когато максималните температури започнат да се задържат под 10 градуса ! Ама според мен е важен тегловия индекс, а не това как търговеца класифицира гумата!

              По темата: Виждал съм Конче като моето с гуми 195/65/15...., ами смешно е крайно неточно и недостатъчно като описание !

              Коментар


              • #8
                От: Гуми за лека кола на джип?

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Стават ли зимни гуми за лека кола (255/60/ 18 на джип 4х4 фул тайм? Ако НЕ - защо и какви ще са последствията?
                От каква "лека" кола и на какъв "джип" - като гледам размера /по-голям профил от на Туарег/, нищо чудно "леката кола" да е по-тежка от "джипа"!
                ИМХО гумите са делят на шосейни, всетеренни и за офроуд, а не за "леки" и "тежки"... то има и "тежки", но се водят "бусови"
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми за лека кола на джип?

                  Джиповите са с малко по-дълбок протектор. Този Близзак е с доста мек каучук, перфектен е за лед и сняг, но при високи температури дава доста фира. Бтв това е една от любимите ми зимни гуми.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми за лека кола на джип?

                    Гумите на моите леки коли са по-яки и тежки от гумите които карах на Самурай / джип де или поне някои това казват / едно време по дупките в БГто.

                    За нормална джипка хората са го измислили,еле с гуми аз не бих рискувал
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми за лека кола на джип?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Гумите на моите леки коли са по-яки и тежки от гумите които карах на Самурай / джип де или поне някои това казват / едно време по дупките в БГто.

                      За нормална джипка хората са го измислили,еле с гуми аз не бих рискувал
                      Ми то на W140 фабричния размер гуми е 235/60R16 та те са и по - големи от стоковия размер на самурая. Виждал съм гранд витара с 235/60R16 та ниши чудно.
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми за лека кола на джип?

                        За задни на W140 с осмак мотори, цялото семейстяо сме със 275/40/18 задни. И тая “кола” е с тегло двойно и малко отгоре на Самурая... Ако сложа от Самурай гуми на мечока, ще ги попилее за една седмица. И това само за тегло говорим, ако започнем и за скоростен индекс, там вече ще летят на парчета.

                        За разбитите български пътища аз бих взел нещо с повечко платове /по висок товарен индекс/. Козата си иска пръч.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми за лека кола на джип?

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          ПроизводителKUMHO
                          МаркаKUMHO
                          Размер255/60 R18
                          МоделSOLUS KH15
                          СезонЛетни гуми
                          Категория МПСЛеки автомобили
                          Теглови индекс108 (до 1000 кг)
                          Скоростен индексH (до 210 км/ч)
                          Джипът е RR sport, 2.7 tdv6 (май е към 3 тона или по-малко)

                          Една от най-скапаните гуми които съм слагал преди 15 години,след 7 пъти баланс гумаджията вдигна ръце / че ми безплатен баланса / и ги смени с Мишки,те пък са най-скучната гума - държи на всичко,конците им излизат и ни криви ни тропа.

                          Прегледай Мишелин за бусове,Дифендьр LTX май беше модела,но бъди сигурен,че ще ги караш много,че са скъпички и не си заслужава ако ще сменяш джипката след година или 2.Стават за друсани полянка,пробвано и работи на истински 3.3 тона без тенекиите по него
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми за лека кола на джип?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            За задни на W140 с осмак мотори, цялото семейстяо сме със 275/40/18 задни. И тая “кола” е с тегло двойно и малко отгоре на Самурая... Ако сложа от Самурай гуми на мечока, ще ги попилее за една седмица. И това само за тегло говорим, ако започнем и за скоростен индекс, там вече ще летят на парчета.

                            За разбитите български пътища аз бих взел нещо с повечко платове /по висок товарен индекс/. Козата си иска пръч.
                            Ако сложиш задни от Самурай ще ги навие на парцал след няма и седмица,това на нищо не държи,няма ли 800 кила товароносимост и 250 км/ч скорост с поне 450 твърдост на каучука не ги брой за гума,знаеш защо от 6-7 броя един няма с друго освен Мишки или Континентал.

                            Имам идея........имам и кола за боклука.......навит ли си?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми за лека кола на джип?

                              Кола за боклука викаш... Малииии! Ама съм пас, живее ми се още. А на тебе, ако ти трябва екшън, ела обясни на моята, че ми трябва двуврата бегачка кабриолет, аз ще те чакам вънка с парцали и реванол...

                              Мишелин LTX, добре, ама тук гонят и разход на бензин, тая тежка гума на някоя малка моторетка, и ще харчи и върви като валяк.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X