Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся гуми

    Здравейте тъся гуми за лов за гранд витара 16''

  • #2
    От: Търся гуми

    Моите приятели ловджии ходят на лов с пушки 12.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Търся гуми

      И аз ходя с пушка в гората. Само че докъто стигна гората е проблема. Много се карат тези грандове по нашия край а мисля и навсякъде. Но има много малко информация за гуми видове, размери,марки и т.н.аз лично се двоумя между тесни и високи гуми или по широки и също толкова високи гуми. Мой познат ми каза също че с гуми алл терени 2-ти е чупил преден диф на същата гранд витара а аз гледам за мт гуми. Много ще съм благодарен ако някой с опит каже нещо по темата.

      Коментар


      • #4
        От: Търся гуми

        ТЕ ти, да почетеш и да си избереш подходящият вид и размер гуми според модела на жипката и начина И на употреба.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Търся гуми

          Какво да избирам като не знам. Имах предвид да се включат колеги с витари, които са карали с кални гуми по лов по разходки по риболов. И така... Също и за размери. Аз лично искам 225/75/16 но не зная дали ще може да ги понесе джипчето. А и дали 205/80/16 ще са тесни за дълга гранд витара. Това което си ми го дал съм го че чел няколко пъти колега.,но все пак благодарско

          Коментар


          • #6
            От: Търся гуми

            Първоначално публикуван от Yordanov87 Преглед на мнение
            Какво да избирам като не знам. Имах предвид да се включат колеги с витари, които са карали с кални гуми по лов по разходки по риболов. И така... Също и за размери. Аз лично искам 225/75/16 но не зная дали ще може да ги понесе джипчето. А и дали 205/80/16 ще са тесни за дълга гранд витара. Това което си ми го дал съм го че чел няколко пъти колега.,но все пак благодарско
            На къса ГВ, не изглеждат много смешно гуми с размер 205/80/16. Това е от визуална гледна точка!
            Suzuki Samurai SJ80
            Suzuki Samurai SJ80
            Toyota LC 70

            Коментар


            • #7
              От: Търся гуми

              Основното което трябва да знаеш е, че с покачването на диаметъра на гумите динамиката намалява. Демек-все едно си с по-слаб двигател. Обаче пък високата гума ти дава клиренс, който е много необходим в гората. Но пък по-големия диаметър започва да товари карета и полуоски, диференциали, и въобще цялата трансмисия.
              А на старата витара съм карал много с 235/75/15, два чифта с яко кален грайфер. Ако се кара внимателно и да се избагват сериозните препятствия- и с якия грайфер долу-горе няма ядове. Е, няма гаранция, че няма да строшиш някое каре, но витарите са си така. Ако искаш здрав джип който да не се чупи при нормална експлоатация в гората-патрол.

              Тесни или широки-аз съм много доволен от тесни гуми, с тракторен грайфер. С тях джипа става като танк-няма спиране.
              Докато не строши нещо, че висока и агресивна гума си е смърт. Обаче както казах-ако се внимава, и да не се издевателства над машината-може да се направят доста километри до първото счупване. Много зависи от стила на каране.

              На всички които питат за гуми им давам съвет да си сложат лебедка. Така като видиш зор-не се мъчиш да минеш на ход, а си разпъваш сиджимката, и минаваш леко и елегантно. И после имаш здрав джип-.
              А с лебедката може да изтеглиш глигана от храстите, стига да има кой да се завре в тях за да го върже.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Търся гуми

                Няма гуми за тея джипки. Особено на 16'' джанти. Един познат кара с руски гуми кордиант с 225/75/16, без да е пипал нищо по джипа освен лиф и казва че колата си вървял без проблем и нищо не чупила. А е със старата витара 1.6i 97 коня.Незнам...теглих една зимна гума в оригиналния размер за мойта витара 235/60/16 е 13 кг. А тези калните 225/75/16,са от 18 до 19 кг. Струва ми се много. Има ли някой който е теглил 205/80/16.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся гуми

                  В гората теглото няма толкова тежест в предстаявянето на колата както на пътя.
                  Също така мекотата на гумата няма значение.
                  Има де, ама с обратен знак-в калта колкото по-твърд е грайфера-толкова по-добре работи.
                  Ама малко хора се замислят за това, и се мерят грамове и се превъзнасят меките гуми.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся гуми

                    Относно лебедката и аз съм се замислил сериозно.В олх гледах някви 8000lb китайски за по 400 лв. Ама си нямам нищо на представа за лебедки. А ако тръгна да ми я слагат монтажът ще излезне колкото една др. лебедка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся гуми

                      Вземи си powerwinch, продава ги колега от форума.
                      Има си всички аксесоари за поставяне на лебедка, самото поставяне не е кой знае каква философия.
                      Макар, че ако искаш да е скрита и дискретна-иска се майсторлък, а той си струва парите.
                      Обаче ги даваш веднъж, и после само обслужваш и ползваш.

                      Гумите са най-първото де, ама после е лебедката.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся гуми

                        Първоначално публикуван от Yordanov87 Преглед на мнение
                        Здравейте тъся гуми за лов за гранд витара 16''
                        За кaкъв лов ти трябват гуми
                        за едър дивеч, за птичи,
                        с дебнене, или с преследване
                        или за пусия?
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся гуми

                          Няма значение лова. Просто искам да знам дали с гуми за кал от тези китайските дето са на пазара в размер 225/75/16 без да е правено нещо по джипа освен лифт от 6-7 см ще бера ядове в някое дере със счупен преден диференциал. Пк казвам няма да си търся белята, просто ще ми се налага да карам понразкаляни горски пътища.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся гуми

                            Първоначално публикуван от Yordanov87 Преглед на мнение
                            ...ще бера ядове в някое дере със счупен преден диференциал. ...
                            Това може да ти се случи с всякакви гуми! Дали ще са китайски, шведски или съветски няма никакво значение ! Щом ти харесват китайските ги взимай и се кефи на лова....и умната!
                            Последно редактирано от stankos; 20-09-19, 09:46. Причина: кривопис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся гуми

                              +1

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X