Обява

Свий
Няма добавени обяви.

YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

    Все съм карал с YOKOHAMA и леки коли и джипове. Ходих известно време из южните части на Африка и там това са единствените гуми. Та интересно ми е, някой има ли впечатление, дали има други, които може да се мерят с тях, като съотношение цена / качество ?

  • #2
    От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

    Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
    Все съм карал с YOKOHAMA и леки коли и джипове. Ходих известно време из южните части на Африка и там това са единствените гуми. Та интересно ми е, някой има ли впечатление, дали има други, които може да се мерят с тях, като съотношение цена / качество ?
    Ами зависи къде, кога и как възнамеряваш да ги ползваш.

    Коментар


    • #3
      От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

      Аз преди да купя гуми за лек автомобил отварям сайта на АДАК (германското СБА) и си разглеждам тестове за каквито размери търся.

      После от топ моделите издържали теста търся доставчици и цени у нас и купувам винаги от върха на пирамидата

      В тестовете на АДАК гуми на Йокохама на челни места не се забелязват.

      Общо взето призовите места са окупирани от Мишлен, Континентал, Бриджстоун, Гоодиър и Пирели.

      Те така за най добрите Йокохама

      https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

        Гумите за какво ще се използват? Лек автомобил / асфалт (лято / зима)? За офроуд?

        Аз като гледам АТ-то на Yokohama, ами те са си чисто асфалтова шарка... МТ-то вече изглежда читаво - като цена обаче не бих казал, че отговарят на определението "достъпна" в сравнение с други като BFG. Също така ако са за офроуд, ще трябва да се помисли къде ще се карат...

        За Bridgestone не бих казал, че са читави гуми - нито за офроуд, нито за асфалт.
        Тел / Viber: +359 889 396 793

        Коментар


        • #5
          От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Аз преди да купя гуми за лек автомобил отварям сайта на АДАК (германското СБА) и си разглеждам тестове за каквито размери търся.

          После от топ моделите издържали теста търся доставчици и цени у нас и купувам винаги от върха на пирамидата

          В тестовете на АДАК гуми на Йокохама на челни места не се забелязват.

          Общо взето призовите места са окупирани от Мишлен, Континентал, Бриджстоун, Гоодиър и Пирели.

          Те така за най добрите Йокохама

          https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/
          Почваш от тук : https://www.dw.com/bg/%D0%BF%D1%80%D...dac/a-17423723
          и оттам нататък започваш с недоверието. И за да си по-сигуирен в обективността почваш да четеш тук : http://www.tyrereviews.co.uk/
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

            Аз съм карал Йокохама асфалтови високоскоростни и донякъде бях доволен. По едно време усетих, че докато са студени се пързалят повече, отколкото ми харесва. Смених ги с Гудиър и бях доста по-доволен (в дългосрочен план, не само от поизпечените Йокохама към чисто новия Гудиър ). От всички Гудиъри, които съм карал, единствено на Дуратрака намирам косури. Имам опит и с Мишелин, Континентал, Пирели, Дънлоп, Семперит, Фулда, Бриджстоун, Нокиан, Тойо, БФ Гудрич (като марки, не като съвсем еднакъв тип гуми) и сигурно още други, за които не се сещам в момента. Ако става дума за асфалтови високоскоростни гуми, Йокохама не биха били измежду първите четири лично за мен.

            Едни от най популярните регенерати в тоя форум са с шарка на Йокохама, би трябвало и оригиналът да е добър.

            Добри ги намирам, но определено не най-добри. Това са впечатления от моя опит, без да имам претенции да съм някакъв пилот и краен авторитет

            Коментар


            • #7
              От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

              Или сте пилоти във Ф1 или се правите на такива в градски условия. Отивам там където мога да пипна,пипам,натискам и си купувам нещо за до 100лв. /бр. за 16" джанта /лека кола/.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                За кола Мишлин или Контиентал,Йокхамата за мен е под средно ниво.

                Вземи Пилот Спорт от твърдите и няма да сбъркаш

                На 3 коли и комби в момента съм с 2 Мишелин,Конти и най-ситния,лек и скопен с Йокохама.....ми криви са,спиране,завои и мокро въобще ги няма.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Или сте пилоти във Ф1 или се правите на такива в градски условия. Отивам там където мога да пипна,пипам,натискам и си купувам нещо за до 100лв. /бр. за 16" джанта /лека кола/.
                  Новите гуми на пипане всичките са прекрасни. Миризмата им е като наркотик за мен, но за дълговечност се гледат изпитаните марки.
                  Йокохамата, с която си купих бившата кола беше потресаващо яка C-Drive пъро поколение, беше на 50% като купих колата и след това им навъртях още 30к км. В рейсингово темпо инповечко стартове. Гумата бешв с размер 185/55/15 доста рядък и скъп размер и за това не повторих. Доволен съм от бриджстоун и като цялонот повечето японски гуми. Това за лека кола, за джип добсега съм любител на максис, много стабилни като качество. Поведението ми допада донтолкова, че си купих пак същите. Последното е за зимната гума Maxxis victra snow 255/65/16 и като цена са супер.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                    Заблуда е че високоскоростните гуми са най добри.Значението им подсказва защо.По принцип са с висок тегловен индекс и са по твърди.Когато са студени се държат по зле от нормалните.
                    В моята си класация Континентал са на първо място.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                      И твърда и мека гума може да е високоскоростна както и да носи натоварване,твьрда на 500 студена не я чакай да лепне като мека на 220 па ако ше и двете да носят по 750 кила и 300 км/м скорост.

                      Спецификация на гума, а не Тия са такива пък Йокохамата онакава, то от Пишот до Пилот има разлика та какво остава за сеуго
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                        ..
                        Последно редактирано от Juiced; 24-04-19, 21:02. Причина: Двоен пост
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #13
                          От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Заблуда е че високоскоростните гуми са най добри.Значението им подсказва защо.По принцип са с висок тегловен индекс и са по твърди.Когато са студени се държат по зле от нормалните.
                          В моята си класация Континентал са на първо място.
                          Континентал са най-бутаните от ADAC а често са откровенно неадекватни.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #14
                            От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                            Тая тема поредният нескопосан опит за реклама ли е?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: YOKOHAMA - има ли по-добри гуми

                              Пита човека ма да беше Конти срещу Мишки та да стане тема,така с тая Йокохама и без таван на парите.......ЕВем ти йокохамата,това го кривя за 3 седмици па какво ще да пише по него.

                              Накои Дънлопи стават,но все мек каучук намирам и до смяна на масло съм за задни гуми,не излиза сметката
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X