Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо обръщате джантите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо обръщате джантите ?

    Какво дава това като плюс,и какви са минусите.Как на практика се прави това,какво се преработва.Имам Нисан Патрол, как изглежда с обърнати джанти и как точно се прави това при този модел ?

    Въпросчета са

  • #2
    До: Защо обръщате джантите ?

    Оригинаните патролски джанти са с положителен офсет. Това значи, че центъра на гумата се пада по прибран навътре, или казано по друг начин - по тясна става колеята. Това не е случайно - така се намалява натоварването на главините и респ. се увеличава ресурса. На GR не е особен проблем (ако няма голям лифт) защото той си е доста широк по начало и е труден за катурване, дори и на голям страничен наклон. 160 и 260 обаче са по-теснички и особено, ако вдигнеш с 10тина см. центъра на тежестта (2.5" лифт и 32-33" гуми) става доста неприятно при големи странични наклони. Единственото спасение е геометрично да компенсираш промяната в центъра на тежестта с разкрачване на колелата. Това може да стане по два начина - или се слагат фланци (нещо като дебрла 3-6см шайба под джантата или като се сложат джанти с отрицателно ЕТ. Тоест джанта която стърчи навън от главината. Е такава джанта може да се направи от специялист по изправяне на джанти и с подръчни срества. Вътрешния диск на джантата се изрязва, после леглото на гумата се обръща на обратно и се заварява отново. По този начин специялно патролските джанти излизат много навън. Това упражнение (не съм го правил) но до колкото знам струва 50-60лв/джанта. Те толкова струват и фланците.... Единствения минус на хубавия фланец е че добавя още малко тегло към това на колелото. Всичко останало си е същото като на джанта с - ЕТ. Тука може и много други неща да чуеш, ама физичните закони и простата гометрия не се вълнуват от хорските предрасъдъци.... Най-добре е разбира се да си купиш нови днанти с отрицателно ЕТ. Това обаче са едни бая левове. А дали да слагаш фланци или да обръщаш джанти ....? И двете не са поблем ако са кадърно направени. За джантите, обаче, поне на ме ми се струва, че е по сложно да се напрвят на ниво.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      До: Защо обръщате джантите ?

      Що, що ... От беднотия. Не е хубаво. Купи си нови правилни ако имаш с какво.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X