Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Индикация на гуми P.O.R или POR - какво означава?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Индикация на гуми P.O.R или POR - какво означава?

    Гледам за гуми и ми прави впечатление, че едни и същи гуми ги има с и без тази индикация. Това не е само при една марка. Няколко марки виждам да я ползват. Какво означава?

    Благодаря!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    От: Индикация на гуми P.O.R или POR - какво означава?

    POR is an abbreviation for Professional-Off-Road: Tyres for commercial use. The tyres are designed especially for poor roadconditions. Please note: POR Tyres do not have an EU-Label, as they do not conform with EU tyre label guidelines.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Индикация на гуми P.O.R или POR - какво означава?

      Тенк ю, колега, бяхте много изчерпателен!
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #4
        От: Индикация на гуми P.O.R или POR - какво означава?

        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
        Гледам за гуми и ми прави впечатление, че едни и същи гуми ги има с и без тази индикация. Това не е само при една марка. Няколко марки виждам да я ползват. Какво означава?

        Благодаря!
        Правило № 117 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН) - Единни разпоредби относно одобряването на гуми по отношение на шумовите емисии при търкаляне и прилепването им на влажна повърхност и / или на съпротивление при търкаляне

        2.13. " Професионална гума за офроуд " е гума за специална употреба, използвана главно за обслужване при тежки условия на движение извън пътя.

        4.2.8. Надписът "MPT" (или алтернативно "ML" или "ET") и / или "POR", ако гумата е класифицирана в категория "специални".ЕТ означава допълнително протектор, ML означава минно дело и дърводобив, MPT означава многоцелево камион и POR означава професионален офроуд.
        Нека силата да бъде с нас!
        Suzuki Grand Vitara
        +34 642 91 4154

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X