Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щанги за смяна на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Щанги за смяна на гуми

    То... Ако толкова често се налага монтаж/демонтаж, че човек да се замисли за щанги и методики и ако може да си позволи няколко моторизирани играчки, що да не си позволи и машина за монтаж. С малко повече търпение и късмет се намират монтажни машини за около 500лв втора ръка. Не са малко пари, но реално, ако на мен ми се случва толкова често хич няма да го мисля.

    А за щангите - всеки неспънат в ръцете ще се справи и с щанги от москвич и няма нужда от нещо по-специално. Чуковете за разбордиране на мен са ми странни, като приспособления, по-скоро лостова система бих предпочел.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #47
      От: Щанги за смяна на гуми

      Човека не му се дават 20 лв. за смяна на гуми, ти къде го прати при закупуване на машини.

      Коментар


      • #48
        От: Щанги за смяна на гуми

        Значи в свободното време - след работа, в почивни и по празници се занимавам с допълнителна дейност, която сега-засега ми носи джобни пари. Ако идеята е да ставам гумаджия - ЦЪ, твърду ньийе. Инвестицията на около 2000-3000лв. в машини - монтаж/демонтаж, машина за баланс, гайковерти, приличен компресор и тн. ми е безпредметна. А с оглед и на джобните приходи, и загубата на време по търчане до града или съседно село за гумаджия, който не му се занимава точно с мен, е още по-безпредметна. Пуснах темата да се избистрят практични и удобни идеи в стил направи и помогни си сам.............. Иначе ако бях бай Марин милиардер - ........... сеш се, нъл тъй?

        п.п. Това червеното, което съм показал на снимката по-горе е около 45 паунда в амазон. с дотавката до меня ще излезе около 90. Има достатъчно клипчета в тубата как се работи с него, и мен лично напълно ме устройва. Гумаджийската машина за монтаж/демонтаж е стационарна, иска и компресор, и други прибамбаси. Това нещо мога да си го сложа на лист от шперплат 120х120х2см. и да го местя където ми е удобно да работя, и да го прибирам скатано някъде, когато не ми трябва. Ще ми позволи да си обзлужвам сам гумите, когато се налага лепене, смяна, др. подобни операции в удобно за мен време и място. А и ще се изплати в обозримо време...
        Последно редактирано от KingofROAD; 26-03-18, 07:27.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #49
          От: Щанги за смяна на гуми

          Аз до колкото разбрах не е въпроса за 20лв, а да се свърши работата през уикенда или след работно време.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #50
            От: Щанги за смяна на гуми

            Точно така, сутрин тръгвам за града преди гумаджията в село да е отворил, вечер обикновено се връщам след като е затворил. В града около работата също не са ми на удобно място, освен това и търчим в командировки, та понякога и по цяла седмица не мога да сколасам само да дам гумата да се направи. Резервната върши работа, но след като я смениш, спуканата трябва да се направи.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #51
              От: Щанги за смяна на гуми

              Ето това съм го виждал и при гумаджия преди години.

              Коментар


              • #52
                От: Щанги за смяна на гуми

                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                ....Чуковете за разбордиране на мен са ми странни, като приспособления, по-скоро лостова система бих предпочел.
                Разбордирането на път става най-лесно с помощта на крика от самата кола. Слагаш върху гумата близо до джантата крика и тръгваш да вдигаш колата. От самата тежест на автомобила гумага ще се разбордира...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #53
                  От: Щанги за смяна на гуми

                  Как стои въпроса с баланса?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Щанги за смяна на гуми

                    Зависи от автомобила и размера на гумите. Ако е нисък просвета трябва доп трупче/стойка, може да се наложи и натискане на две три места, но е безотказно.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Щанги за смяна на гуми

                      Първоначално публикуван от doaiena Преглед на мнение
                      Как стои въпроса с баланса?
                      Балансът се прави при първата гумаджийница. На шосето не знам как може да се получи...
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Щанги за смяна на гуми

                        Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                        Балансът се прави при първата гумаджийница. На шосето не знам как може да се получи...
                        Нали тук става въпрос за полеви условия или каквото има в гаража!
                        Иначе има начини и за баланс ама си е къртовски труд.

                        https://www.youtube.com/watch?v=8-WKRyA3Sko

                        https://www.youtube.com/watch?v=2TJqGcw7cBc

                        Коментар


                        • #57
                          От: Щанги за смяна на гуми

                          Дай полеви клипчета, мани ги домашните!
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Щанги за смяна на гуми

                            Слагаш джаджата и тежестите в багажника и си готов за всякакви изненади по-време на път

                            Коментар


                            • #59
                              От: Щанги за смяна на гуми

                              Баланса в полеви условия може да се направи с вътрешни тежести под формата на топчета/пелети предназначени за целта. Продават се из интернет и според повечето хора - действат, ако не е безнадеждно разбалансирана комбинацията.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Щанги за смяна на гуми

                                https://www.youtube.com/watch?v=I8n7Wt1V65o

                                За да заработи центрофугата трябва да хвърчиш с над 120км/ч за градско не става

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X