Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къси вентили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къси вентили

    В събота се разходихме с жената към Мургаш да погазиме малко сняг. Качихме се около 600-700м след хижата и там изведнъж дзвера пропадна до дъно. При боксуването напред-назад за да изляза забелязах, че вентилите са се налепили с тежък сняг и се кълчат опасно. Ще ги сменявам задължително за да не се прибирам по джанти някой ден. Виждал съм по-къси метални, знам че има и някакви скрити. По гумаджийниците ми предлагат метални, които са дълги колкото гумените-не става. Моля насочете ме къде и какво да търся. С търсачката не открих нищо, ако съм пропуснал моля дайте връзка към темата.

  • #2
    До: Къси вентили

    След една смяна на гума насред дере поради срязан вентил и още един изкривен при друга разходка, вече съм със скрити вентили.

    За да се помпи гумата трябва да се свали предпазната капачка и да се навинти една приставка (трябва да се внимава въпросната да не се загуби). Свалянето на капачката с включеното в комплекта пластмасово "ключе" е малко умряла работа. Затова е добре под ръка да има друг удобен инструмент (клещички от швейцарско джобно ножче вършат работа), с който капачката да се помръдне. Оттам нататък и с пластмасата става.


    Вентилите ги взех от "Мотоексперт". Цена на комплекта беше някъде 17-18 лв.

    Казват ми, че имало и по-хубав вариант срещу скромната сума от около 50 лв, но още не съм виждал такъв.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Къси вентили

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Вентилите ги взех от "Мотоексперт". Цена на комплекта беше някъде 17-18 лв.
      Колега има ли някакъв начин да ми пратиш един комплект след празниците?

      Коментар


      • #4
        До: Къси вентили

        Здравейте,
        От скоро карам със скрити вентили. Мисля че, идеята е страхотна и като ги видях веднага ги поисках. Немога да споделя друго, освен че не захващат нищо, джантата е почти гладка. Има приставка, с която се отвива капаче, след което самата тя се навива в джантата и се помпа през приставката. Не ми се е налагало да помпам, все още, такаче само мога да гадая каква е надеждността на системата. Купих ги от сервиза на Владиан Христов (Goldy). Снимките не са много точни, но може да се добие представа.
        Надявам се да съм помогнал!
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          До: Къси вентили

          Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
          Здравейте,
          От скоро карам със скрити вентили. Мисля че, идеята е страхотна и като ги видях веднага ги поисках. Немога да споделя друго, освен че не захващат нищо, джантата е почти гладка. Има приставка, с която се отвива капаче, след което самата тя се навива в джантата и се помпа през приставката. Не ми се е налагало да помпам, все още, такаче само мога да гадая каква е надеждността на системата. Купих ги от сервиза на Владиан Христов (Goldy). Снимките не са много точни, но може да се добие представа.
          Надявам се да съм помогнал!
          Е това е вентил. Значи Goldy e човека. Колко ти излезе цялата процедура: вентили+монтаж, баланс?

          Коментар


          • #6
            До: Къси вентили

            Първоначално публикуван от petmiltd Преглед на мнение
            Е това е вентил. Значи Goldy e човека. Колко ти излезе цялата процедура: вентили+монтаж, баланс?
            Цялата процедура излезе към 90лв., но огромната част от нея са тежестите за баланс. За цена на вентилите - немога да кажа.

            Коментар


            • #7
              До: Къси вентили

              Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
              Цялата процедура излезе към 90лв., но огромната част от нея са тежестите за баланс. За цена на вентилите - немога да кажа.
              Благодаря. Дано Goldy да има налични вентили.Ще го търся през някой от следващите работни дни.

              Коментар


              • #8
                До: Къси вентили

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение

                Вентилите ги взех от "Мотоексперт". Цена на комплекта беше някъде 17-18 лв.

                Казват ми, че имало и по-хубав вариант срещу скромната сума от около 50 лв, но още не съм виждал такъв.
                Мойте са от 50лв.
                Може разликата да е само в цената.

                Коментар


                • #9
                  До: Къси вентили

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Мойте са от 50лв.
                  Може разликата да е само в цената.
                  Не може да се види на снимката как изглежда капачката. Моите имат по 2 нареза от срещуположни страни и вървят с едно пластмасово "ключе", с което е почти невъзможно да ги помръднеш, когато ти потрябва.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къси вентили

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Не може да се види на снимката как изглежда капачката. Моите имат по 2 нареза от срещуположни страни и вървят с едно пластмасово "ключе", с което е почти невъзможно да ги помръднеш, когато ти потрябва.
                    И тия са така.
                    На капачката от вътрешната страна има гумен опръстен.
                    Ключето пак е пласмасово но капачката се развива много лесно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къси вентили

                      Надявам се ,че капачетата могат да се развиват с отвертка, ако ключето създава проблеми.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къси вентили

                        Първоначално публикуван от petmiltd Преглед на мнение
                        Надявам се ,че капачетата могат да се развиват с отвертка, ако ключето създава проблеми.

                        Няма проблем. То въпросът е да мръдне веднъж. Оттам нататък и с пластмасата се върти леко. А помръдването става и с нож, и с малки клещички. Пробвано е вече.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къси вентили

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Няма проблем. То въпросът е да мръдне веднъж. Оттам нататък и с пластмасата се върти леко. А помръдването става и с нож, и с малки клещички. Пробвано е вече.
                          Когато си поръчвах джантите с гумите от Ковачев му казах да ми сложи такива вентили, той каза че не ми ги препоръчва защото ако капачката я натиснеш някъде дали от камък или нещо друго, развиването става невъзможно. Затова ми сложи други вентили - подобни на обикновенните но железни.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къси вентили

                            Първоначално публикуван от Ivan Todorov Преглед на мнение
                            Когато си поръчвах джантите с гумите от Ковачев му казах да ми сложи такива вентили, той каза че не ми ги препоръчва защото ако капачката я натиснеш някъде дали от камък или нещо друго, развиването става невъзможно. Затова ми сложи други вентили - подобни на обикновенните но железни.
                            По принцип не е невъзможно да стане нещо такова, но ми се струва по-малко вероятно.
                            Знам, че има къси метални вентили, които вероятно са по-устойчиви на механични въздействия от обикновените. Имам на една от гумите такъв, но при него не ми хареса това, че горната му част е с форма на пресечен конус, поради което се оказа невъзможно да завинтя към него накрайника на компресора и трябваше през цялото време да натискам маркуча с ръка. Голяма досада!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къси вентили

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Не може да се види на снимката как изглежда капачката. Моите имат по 2 нареза от срещуположни страни и вървят с едно пластмасово "ключе", с което е почти невъзможно да ги помръднеш, когато ти потрябва.
                              Капачката алуминиева ли е.
                              Пак ми стоят джантите в хола - няма винтили.
                              Гледах едни на Борбет, някви груби бяха. Капачката е никилирана гайка.
                              От къде мога да взема такива с плоското ключе. Като моите на двайските. Телефон да ми ги пратят?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X