Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

    Вие направо ме убихте. Гумите в Кауфланд, Карфур и т.н. били ментета, правили се в подземие и тем подобни простотии. Гумите в Кауфланд са абсолютно същите, които ще си купите от Диана. Ха познайте кой е доставчикът?
    В търговията, добрата продажна цена (цената за крайния потребител) се постига чрез няколко действия:
    -договаряш добра доставна цена за дадени количества, следователно предлагаш добра продажна цена към краен потребител. Големите вериги имат практиката да договарят и заден марж. Демек допълнителен процент отстъпка към доставната цена, която се приспада при плащане на задълженията към даден доставчик. Разбира се, това е условно за всеки продуктов мениджър.
    -Ако по някаква причина не си успял да си договориш добра доставна цена, а се бориш да навлизаш в даден пазар, който не е типичен за теб (пример: Кауфланд), то може да направиш продажба на стоката чисто имиджово. Демек без почти никакъв марж или на себестойност. Този рабат е напълно изключен от дебелите книги по Икономика, които разбира се казват, че полезния марж в търговията на дребно трябва да е не по-малко от 20%, но сами виждаме, че работи.
    -От своя страна, за да рекламира някоя марка в каталога си, една верига получава много голяма сума от доставчика. А също така и договаря още по-добри цени. Защо ли? Защото продуктите рекламирани в каталог се продават средно 10 пъти повече от колкото тези, които не участват в каталог.

    Защо Кауфланд дават по-добри цени от Диана на някои видове гуми? Ами Бизнеса на Диана си върви и без да правят невероятни цени. Кауфланд не е типичен търговец на гуми. По-скоро добавят стойност към лоялността на клиентите си. Просто нали?

    П.С: Не работя в Кауфланд или Карфур. Нямам идея какви са им доставните цени, просто размишлявам във форума.

    Поздрави
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

    Коментар


    • #47
      От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

      Ако човек е решил да си купи нисък клас гуми,може да си ги купи оттам,където му предложат най-пресен ДОТ,и най-ниската цена.Все си мисля,че веригите пресират много цената,и тогава им се дават и по-некачествените партиди,дори и с дефекти.А тези гуми и така са малко качествени-и от друго място съм чувал,че хвърчат парчета от тях понякога.Човек може да си направи сметката по-добре-има гуми с ресурс 45000 км,а Дебица например-20-25000 км.Та понякога се получава,че съотношението цена-качество при Мишелин например е най-доброто.Веригите също така разчитат,че не всеки пострадал от некачествени артикули,ще тръгне да ги рекламира.Отделна тема е,въобще има ли някой,успял в България да рекламира гума-винаги ще обвинят "хубавите" ни пътища.Добре е да се интересуваме-има много тестове на гуми,трябва да се прави информиран избор.Сегашните гуми са високотехнологични,не като преди 40-50 години.От комплексните качества на гуми,по-скъпи например със 100 лв от най-евтините,при определени обстоятелства може да зависи безопастността на пътуващите,А това е най-важното...А и при условие,че най-скъпото вече не е съвсем както трябва,можем да си представим как е при най-евтиното-трагедия.Удоволствието от изгодната цена трае по-малко,отколкото огорчението от лошото качество-древна китайска мъдрост

      Коментар


      • #48
        От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

        В метро са от Диана, дори и дават същата отстъпка за монтаж при тях.
        само цената им е по висока , с малко.

        Коментар


        • #49
          От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

          Начетох се на конспиративни теории по отношение на качеството.
          Аз лично не си купувам от там, защото мога да намеря ОЩЕ по-евтини.
          Пенчо може и да е прав,ама само принципно. Нямам бюджет 600 лв за гуми, затова монтирам за половината, монтажа включен.
          Не робувам на марки, а нерядко бюджетни марки се оказват по-здрави от именитите.
          Таааа...всеки според чергата.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #50
            От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

            Цената на примерен размер Дебица 195/65 R15 на промоция в голям хипермаркет е 75лв.Почти навсякъде са 75 и стотинки.В онлайн магазини има и 74,и 70,30 лв.Кое точно му е по-изгодното-че ги купуваш на клима?Ако ги купиш от бай Пешо гумаджията,много е вероятно да ти ги монтира безплатно.Но и за други артикули,често промоциите са "кухи"-гола реклама без покритие,но балъците се ловят на гола кукичка,нали...

            Коментар


            • #51
              От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
              Цената на примерен размер Дебица 195/65 R15 на промоция в голям хипермаркет е 75лв.Почти навсякъде са 75 и стотинки.В онлайн магазини има и 74,и 70,30 лв.Кое точно му е по-изгодното-че ги купуваш на клима?Ако ги купиш от бай Пешо гумаджията,много е вероятно да ти ги монтира безплатно.Но и за други артикули,често промоциите са "кухи"-гола реклама без покритие,но балъците се ловят на гола кукичка,нали...
              Кварталния бай Пешо беше предложил на баща ми зимни КУМХО за 90 лв бройката, без включен монтаж. Добре, че бащата ме слуша и при разни такива покупки се консултира с мен, та отидохме в Диана и с отстъпката, която имам ги взехме за 72 лв. бройката. При това абсолютно същите. Нормално е да взема гуми от голяма верига и да отида да ги монтирам при бай Пешо, нали?
              Просто всеки може и трябва да си направи проучването преди да купува първия му предложен продукт. В днешно време малките търговци се възползват от не информираността на масата. Сори, не съм балък.

              Поздрави
              Николай Савов
              Опел Фронтера А КБ, 2.0
              +359885 07 00 92

              Коментар


              • #52
                От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                Кварталния бай Пешо беше предложил на баща ми зимни КУМХО за 90 лв бройката, без включен монтаж. Добре, че бащата ме слуша и при разни такива покупки се консултира с мен, та отидохме в Диана и с отстъпката, която имам ги взехме за 72 лв. бройката. При това абсолютно същите. Нормално е да взема гуми от голяма верига и да отида да ги монтирам при бай Пешо, нали?
                Просто всеки може и трябва да си направи проучването преди да купува първия му предложен продукт. В днешно време малките търговци се възползват от не информираността на масата. Сори, не съм балък.

                Поздрави
                Съвсем пресен пример от тази сутрин.
                Спираме с колегата при малък частен гумаджия, да питаме за джанти. Заинтересува се и за зимни гуми.
                Мониторът за клиента беше загасен и след консултация в нета се започна изреждане на бюджетни марки, които онлайн струват да речем 50 лв, на цени от 70-75 лв нагоре.
                Напуши ме смях и си излязох.
                Обясних му после на колегата.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #53
                  От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                  Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                  варталния бай Пешо беше предложил на баща ми зимни КУМХО за 90 лв бройката, без включен монтаж. Добре, че бащата ме слуша и при разни такива покупки се консултира с мен, та отидохме в Диана и с отстъпката, която имам ги взехме за 72 лв. бройката. При това абсолютно същите. Нормално е да взема гуми от голяма верКига и да отида да ги монтирам при бай Пешо, нали?
                  Просто всеки може и трябва да си направи проучването преди да купува първия му предложен продукт. В днешно време малките търговци се възползват от не информираността на масата. Сори, не съм балък.
                  Поздрави

                  А ако не беше отивал до Диана, а ги беше купил он-лайн, щеше да е 69лв бройка, и нямаше да изгориш 2-3 лева за гориво.... въпроса за балъците си е отворен.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #54
                    От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                    Еми, глей ся. Хранителна верига.
                    Нали и те трябва да се хранят.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                      Трета зима карам с фриго 2 от Кауфланд,въобще не ме бърка от къде ще ги купя,на сняг са перфектни,по паважа са екстра,на гладък асфалт шумни,на кал също като на сняг,на вода добре ама не спират добре,на сух асфалт също не спират като летните мишлен.

                      п.п Ако пуснат мишлен в Кауфланд и такива ще взема.Само да са нови...
                      Ако пуснат и гуми за мотори ....

                      п.п Гумите си ги сменям сам на всички МПС,монтаж демонтаж от джантите за да не ми драскат алуминиевите капли
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                        [QUOTE=Nikolay Savov;3048734]
                        . В днешно време малките търговци се възползват от не информираността на масата. Сори, не съм балък.
                        Всички се възползват-няма малки,няма-голямиПросто човек "трябва да си напише домашното"-т.е. да не го мързи

                        Коментар


                        • #57
                          От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                          Гумите в К....д се зареждат редовно с камиончета брандирани с надписи Примекс. Те от къде са ги намерили не знам. А иначе всеки е свободен да си мисли и пише каквото си иска.
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • #58
                            От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            А ако не беше отивал до Диана, а ги беше купил он-лайн, щеше да е 69лв бройка, и нямаше да изгориш 2-3 лева за гориво.... въпроса за балъците си е отворен.
                            Така, понеже по никакъв начин не съм ОК, някой, пък бил той и форумен герой да ме нарича балък, ще направя следното разяснение:
                            1. Диана е на километър от нас. Живея в София, в кв. Люлин. Не случайно отбелязвам къде живея. Ако си беше направил труда да разбереш къде има такива центрове, щеше да си доста по-наясно относно изхарчените пари за гориво.
                            2. Към датата на закупуване, нито при бай Пешо, нито в някоя от големите вериги, нито онлайн е имало гумите, които са сложени, на по-ниска цена от тази, която ми е предоставена от Диана на място в магазина. В онлайн магазинът, цената към днешна дата и час е 85.48 лв./бр. Моделът е Wintercraft wp51 95t XL. Размер 195/65/15.

                            Да имаш още тъпи коментари, г-н Пакссс?

                            Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
                            Николай Савов
                            Опел Фронтера А КБ, 2.0
                            +359885 07 00 92

                            Коментар


                            • #59
                              От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                              [QUOTE=krassitch;3048783]
                              Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                              . В днешно време малките търговци се възползват от не информираността на масата. Сори, не съм балък.
                              Всички се възползват-няма малки,няма-голямиПросто човек "трябва да си напише домашното"-т.е. да не го мързи
                              Подкрепям те.

                              Поздрави
                              Николай Савов
                              Опел Фронтера А КБ, 2.0
                              +359885 07 00 92

                              Коментар


                              • #60
                                От: Защо да не купуваме гуми от Кауфланд,Карфур и тн...?

                                Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                                форумен герой да ме нарича балък

                                аз да съм те наричал балък ????? прочети какво съм написал, после пак, ако трябва.

                                Иначе онлайн 85.45 лв е в дианата, 83.20лв няколко реда надолу, като го потърсиш чрез гугъла.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X