Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

    Здравейте,

    Предстои ми да си купя гуми за СУВ-чето.

    В Момента Рейнджа (П3 си търкаля 2 годишните Дънлопи Грандтрак ат3 или нещо подобно 255/65/16, има доста хляб във тях но ми се иска нещо малко по прилично за офроуд.

    Мисля да мина на 265/70/16 или 265/75/16.

    Карам 90% асфалт и 10% Уикендите черни пътища и лек оффроуд с някоя пикник полянка.

    Гумата искам да я ползвам целогодишно живея във Велико Търново сняг виждаме от време на време, но за сметка на това почти не се чисти

    По принцип се бях спрял на Дуратрака като удачна гума според прочетеното за нея, но се загледах като алтернатива във Куупъра.

    Какво ви е мнението за Купъра за дуратрака има цяла тема изчел съм я.

    Cooper A/T3

    П.С. ценово купара е 3/4 от цената на дуратрака, демек едни 250 лв по-малко, но цената не е водеща във избора.

  • #2
    От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

    Дуратрака не е всесезонна гума.Моите ги свалих поради простата причина , че издаваха кофти звук на загрят асвалт.Иначе за зимния сезон са супер.

    Коментар


    • #3
      От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

      Аз пък свалих Купърките зимата, след смехотворно пързаляне на "снягокал" в двора, където паркирам... От всичко друго съм доволен с тях.

      Коментар


      • #4
        От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
        Карам 90% асфалт и 10% Уикендите черни пътища и лек оффроуд с някоя пикник полянка.

        Гумата искам да я ползвам целогодишно живея във Велико Търново сняг виждаме от време на време, но за сметка на това почти не се чисти.
        Няма универсално решение с един комплект гуми. Всичко е компромис. Зимата компромиса е най-неподходящ - курника е тежък, иска хубава зимна гума. Лятото може да се вземе някое АТ, може и втора употреба.

        Коментар


        • #5
          От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

          Според мен купърския аналог на Duratrac би трябвало да е това: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:discovererstmaxx.png
Прегледи:2
Размер:359.1 КБ
ID:5658674. Тези които гледаш много шосейни ми идват....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

            Разбирам, но все пак повече карам по асфалт или нормални черни пътища.

            Все пак търся "разумен компромис" в дълбока кал зорлем не мисля да се вкарвам а ако попадна в "ситуация" все си мисля че ще намеря начин да изляза къде сам къде с помощ.

            Ако се подхлъзна по сериозни оффроуд гуми ще дойде и момента с лебедката.... и натам пътя е ясен.


            И едно сравнение от към "зимна" към офроуд и средата
            Последно редактирано от manta2005; 09-05-15, 12:17.

            Коментар


            • #7
              От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

              Дуратрака и Дискавърито са много различни гуми . Първата я вземат за зимата и за по-дълбок сняг , втората е по скоро за шосе и поляни . Може да погледнеш и за ТОЙО Опън кънтри АТ вместо диското , особено ако намериш АТ2 ( = АТ+) - малко по-агресивна е от ТОЙО АТ . Просто е по универсална гума от Дуратрака .

              Коментар


              • #8
                От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                За Дуратрака доста има тук - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...ачества и тук - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107350
                Последно редактирано от zzlatev; 03-07-15, 10:16.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #9
                  От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                  То всичкото хубаво.

                  Ама аз си купих Discoverer AT/3 тази седмица трябва да са вече тук и да ги слагам.

                  Но след вчера почнах да си мисля дали не е грешно решение АТ гуми, но ще видим.

                  Използвам случая да благодаря на Крис (дивите роувърчета) че най акуратно дойде да се посмее и да ме дръпне 2м. (ей тези два метра ги сънувах). Само съжалявам че нямам снимка/клип на Лорд със запалени и пушещи спирачки от тракшън контрол, легнал на мостове и окопавайки се доволно на средата на нищото.

                  П.С. как чистите глино-кал. Час и половина с голямата водоструйка не мога да го сваля... баси гадната работа.

                  Между другото само за протокола със Дънлоп граунд рек АТ3 съм със 8-9мм грайфери Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201104111842_sh_dunlop_grandtrek_at3.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5670377
                  Последно редактирано от manta2005; 06-07-15, 08:45.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                    Първоначално публикуван от kosa3612 Преглед на мнение
                    Дуратрака не е всесезонна гума.Моите ги свалих поради простата причина , че издаваха кофти звук на загрят асвалт.Иначе за зимния сезон са супер.
                    Не си догодил или налягане, или реглаж на предницата. Моите си шумят нормално като всяка гума, не забелязвам и някакво износване след около 3000км. пробег, предимно по асфалт.

                    Конкретно, въпросния Cooper ми се вижда асфалтова гума. Една леко разлигавена полянка, и си до там - ще се напълнят до сликова за норматив.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                      Докладвам,

                      Бях поръчал АТ/3 -то, по това време имах малки премеждия, та си смених избора на S/T Maxx с размер 245/75/16. Е загубих малко пари (капарото) но вече съм с него.

                      Като му понавъртя км. ще пиша отзиви.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                        Здравейте колеги ,
                        и аз имам голяма дилема относно марката гуми и техният размер.
                        Ще ги карам на pajero 3.5 v6 194h.p. като минавам по около 1600км. на месец главно по асфалт само събота и неделя съм по черните пътища на лов, като има доста екстремни терени.
                        На старото паджеро бях с 30x9.5x15 BF goodrich km2 в гората бяха супер, но по утъпкан сняг си живо приключение. Посъветвайте ме за нещо, което ще ми свърши работа и няма да се наложи да копувавам нови през няколко месеца!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                          Първоначално публикуван от tortuga1 Преглед на мнение
                          Посъветвайте ме за нещо, което ще ми свърши работа и няма да се наложи да копувавам нови през няколко месеца!
                          Гуми нормално изкарват 30-40000км. Поне при мен изкарват по толкова. Според мен с DuraTrack-а няма да сбъркаш - достатъчно са агресивни за кал, а на асфалт нямам оплаквания до момента. Ще ги видим зимата, ама с броя ламели, които имат предполагам че точно там ще са си в стихията.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                            Точно това ме интересува колко износоустоичиви са Duratraca, дават ги зимни а при нас с тези топли зими дали няма да се износи твърде бързо. Ще ги карам от октомври до март. Карал съм зимни гуми в жегата и за около 2 месеца заминават, та затова ми е притеснението.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-08-15, 17:43.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Cooper Discoverer a/t3 или Goodyear Wrangler DuraTrac

                              Първи впечатления на сняг от S/T MAXX.

                              Гумите ме изненадаха супер много, може би защото съм фуллтайм.

                              Върви навсякаде в градски условия, на почистено непочистено през преспи от снегорин, Велико Търново не като да няма стръмни улици, обиколих ги всичките върви стабилно и даже тракшъна не светва.

                              Спирането е стабилно и сигурно от ниска скорост 20-30 км/ч при висока скорост рязко натискане на спирачката предизвиква сериозна работа на абс-а. от висока скорост при ползване на моторна спирачка се води джипа супер чисто и сигурно набих 1-ва на автомата на 45км/ч. и забавих перфектно и бързо.

                              Излязох да ги разтъпча и на черно на танковия полигон, и там съм изкефен във дествен сняг около педя две върви като на магистрала.

                              По второстепенна междуселищната пътна мрежа в нормални за БГ зимни условия, джипката се види супер чисто прецизо до разумните скорости от 80км/ч нагоре по тестовите участъци е проблем дори и на сухо.

                              Все пак за 2400кг рейндж ровър със 245/75R16 поведението на сняг за мен е супер, движа се по сигурно от на жена ми рендето със чисто нови БФ гудрич зимни гуми.

                              Рапорт даден.

                              П.С. налягането не съм го мърдал и 2,25 отпред и отзад.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X