Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на нови гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на нови гуми

    Здравейте.Тъй като джипа се кара постоянно и се набляга почивните дни на offroad се чудя какви гуми да си взема.Дойде зимата и аз още карам с гумите които взех заедно с джипа, гумите са на 6 години BF goodrich all terain T/A(очудващо имат бая грайфер, но каучука за нищо не става) . Искам съвет, дали да взема пак едни такива и да изкарам няколко години , или съм се нагледал на Goodyear Wrangle Duratrac , ама лошото при тях е ,че лятото сигурно се изхабяват бързо , и ще трябва да ги сменявам, и да слагам някви други лятото?

  • #2
    От: Съвет за покупка на нови гуми

    Ако искаш да ги караш цяла година с едни гуми си сложи Toyo Open Country A/T. Много добра гума за лято и зима. Ако искаш зимата да дълбаеш и да си на Оф-роуд сложи Goodyear Wrangler Duratrac, но ако сложиш него пак трябва да си търсиш гуми за лятото примерно А/Т, защото ако го караш и лятото ще свърши супер бързо. Той Duratrac-a принципно сваршва по-бързо от всички други, пък ако го караш лятото - хептем!

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на нови гуми

      Доста от АТ гумите са всесезонни, така че избор имаш. Мога да споделя личен опит от Бриджстоун Дуелер АТ - на третата зима вече каучука се беше поизпекъл и не държеше добре.

      Гудиър има СА/АТ+ също освен Дуратрак-а. В момента съм с такива и са супер и на пътя и на кал. Нови са ми още обаче така че колко лета ше изкарат не знам.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на нови гуми

        Първоначално публикуван от jorkata785 Преглед на мнение
        Здравейте.Тъй като джипа се кара постоянно и се набляга почивните дни на offroad се чудя какви гуми да си взема.Дойде зимата и аз още карам с гумите които взех заедно с джипа, гумите са на 6 години BF goodrich all terain T/A(учудващо имат бая грайфер, но каучука за нищо не става) ?
        Според мен колега, на твое място бих купил за джипката си истински зимни гуми, а сегашните ти всетеренки да си ги дотъркаляш само през лятото, така ще имаш сигурни истински зимни гуми и чифт гуми за лятото

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на нови гуми

          За в гората какъв е каучука е силно без значение...
          Там е важен поти единствено грайфера-шарка и дълбочина.

          Не разбрах какъв е джипа, доколко се разчита на него за асфалтова кола, и какъв е "офроуда" който се кара с него.
          Спрямо отговора може да се даде и долу-горе насока за типа грайфер.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на нови гуми

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            За в гората какъв е каучука е силно без значение...
            Там е важен поти единствено грайфера-шарка и дълбочина.
            Изказа се бе Коле.
            Дали на кал или на сняг пластмасовата гума се пързаля, а меката има по-добро сцепление.
            Пластмасовата ще трябва да дълбае с грайфери там, където меката ще мине много по-леко.
            Също и на странични наклони и всякакви хлъзгави терени.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на нови гуми

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              За в гората какъв е каучука е силно без значение...
              Там е важен поти единствено грайфера-шарка и дълбочина.

              Не разбрах какъв е джипа, доколко се разчита на него за асфалтова кола, и какъв е "офроуда" който се кара с него.
              Спрямо отговора може да се даде и долу-горе насока за типа грайфер.

              Да извинявам се за неуточнението. Джипа е Рав4 95г. (http://www.offroad-bulgaria.com/show...=42508&page=12 ) в момента съм с 245/70/16 , ще взема 245/75/16 . Под офроуд нямам предвид екстремен , почивните дни и уикендите се катеря по планините , горски пътища, по някой чукари ....... , а през другото време се кара градско .
              За момента съм за GoodYear Wrangler DuraTrac за през зимата , и това лято да ми искарат тея , и живи и здрави другото ще му мислим .

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за покупка на нови гуми

                Искаш ли да излезем на кална разходка, аз с опечените каймани, а ти с предни зимни гуми? Или хайде нека да са АТ.
                Ще намерим и снимачи...

                Не подценявам изобщо качествата на прясната гума, но мекия каучук си има предназначение-на утъпкан сняг и твърда повърхност.
                На мек терен, като кал, неутъпкан сняг и подобни-каучука е без значение. Важен е единствено грайфера. И уменията на каращия де, ама то си е съвсем друга тема.

                Въпросче-при кален баир, джип с "някакви" гуми буксува, и не може да се изкачи. Слагането на вериги(от стомана, а тя е мнооого по-твърда от каучука) помага джипа да излезе догоре "на обороти".
                Защо?

                Иначе за теста съм сериозен. И за да бъде по-равностойно няма да карам франко, а ще взема едно дискавъри със стари, опечени каймани. Ти ела с пресни зимни, или АТ.
                Навит?
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на нови гуми

                  Ся що сравняваш ябълки с круши?
                  Сравни еднакви гуми - едната прясна, другата опечена.
                  Гледай да е кално и мазно, технично трасе. Иначе с всичката газ и квото стане всеки знае.
                  При моторите разликата между стара и нова гума може да ти струва здравето или живота. При джипа е подобно, но гумите са 4 - повече прощава грешки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на нови гуми

                    Има кално и мазно трасе-там където бяха гонките в неделя на шуменското състезание. Няма баири, но има странични наклони, има дупки, има леко изкачване и спускане по диагонал, и като се гони време става много технично.
                    На същото това трасе супер прясна гума, но с грайфер АТ, или по-гладък няма никакъв шанс срещу сериозен грайфер.

                    И не сравнявам ябълки с круши, сравнявам гума с грайфер срещу такава с грайфер, защото твърдя, че само той има значение в калта.
                    За съжаление не мога да намеря два еднакви джипа с еднакъв грайфер гуми, но едните пресни, другите опечени, за да бъде съвсем реален теста.
                    Но иначе поканата за тест си важи, ако не друго-поне ще си направим кефа и ще има шоу.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за покупка на нови гуми

                      Колеги , поръчах вчера GoodYear-a ,а пък лятото ще му милсля , или ще направя регенерат на старите или ще се вземат други.

                      Коментар


                      • #12
                        здравейте колеги,предстои ми покупка на нови гуми за моята витара 1.6 моно къса база.Засега съм се спрял на АТ гуми заради възможноста да ги карам целогодишно(вкл. и зимата),гумите които съм харесал са
                        GOODYEAR Wrangler Duratrac 235/75R15 и

                        Continental ContiCrossContact AT 215/80/15 ,коя гума ще ми препоръчате като имате в предвид че всеки ден трябва да я карам в гората по 10 км а за да стигна до гората карам по асвалт 10км,(няма зима-няма лято).
                        Според мен дуратрака е по агресивен с по дълбок грайфер но ме притеснява че ще товари много витарката и разхода ще се покачи доста,въпреки че по техн.данни я дават по икономична откъм гориво спрямо същият размер на Континентала.
                        Знам че за моят терен по който карам е най добре с МТ но зимата на отъпкан сняг и лед не стават.

                        Първият ми въпрос е на джанта 5.5 J мога ли да сложа гума 215/80/15 или е прекалено тясна,ако не става ще трябва да купувам по широки джанти с което ме досърбява да взема и по големи гуми 235/75/15,та колко ще е разликата в разхода на гориво между двата размера и 235ците ще влязат ли само с лифт (Иван Попов) или ще трябва и боди лифт.
                        Благодаря ви предварително
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-12-14, 18:26.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X