Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

    Търся някакви гуми на изгодна за мен цена и попаднах на тия руските Forward Safari 540,Някой обул ли е джипката с тях? И как се държи на пътя ? цената им е доста привлекателна 115 лв. ,размер 205/75/15, в страницата на официалния вносител на руски гуми ,мисля да ги обуя на Кия Спортидж 2,0 Д,ще се кара основно по асфалт,и от време на време по кални и заснежени пътища,ползвам я за риболов.Не намерих тема или мнение на търсачката,за това пуснах тема,
    ето каква е шарката им

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:forward-safari-540-01.jpg
Прегледи:2
Размер:60.1 КБ
ID:6070417

  • #2
    От: Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

    Шарката е старата на "БФГ"-МТ и "Ханкоок Динамик"-МТ.
    Карал съм с такива гуми.
    Вършат работа в кал/сняг без да блестят с нещо страхотно.
    Моите бяха 205/80-16.
    П.П.Този размер,който си харесал е гаден.
    Наясно съм,че е почти щатния за КИА,но гумата е прекалено малка,като диаметър и просто си почти до никъде.
    Според мен КИА с гуми под релни 30" си е пълна скръб в гората и коловозите!
    Ето я и шарката...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Янко Желязков; 31-10-14, 23:31.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

      Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
      ... ще се кара основно по асфалт,и от време на време по кални и заснежени пътища,ползвам я за риболов. ...
      Оригиналът на шарката (BF Goodrich M/T) беше доста зле на мокър асфалт. На утъпкан сняг - да не говорим. Като гума за кал - нищо блестящо, особено ако няма мотор да ги развърти хубаво.

      Изказвания от руски форум:

      Безопасно зимой на ней ездить можно, если не разгоняться более 30км/ч. В легкий минус (ну градусов — 15 где-то) она уже дубеет… На льду как на коньках. Машина абсолютно непредсказуема. То же и на укатанном снегу

      ...
      Данную резину цеесообразно использовать если у тебя 50/50 бездорожье/асфальт.
      ...

      На весну/лето/осень пойдет. В зиму не рекомендую, бо дубовая она пока пару километров не проедешь. По гололеду как на санях. По снежной каше и грязи мне понравилось как идет.
      ...

      Да неее. Я сам облизываюсь по этой резине. Но где то читал, что у модели 500 были проблемы через год! Она начала трескаться. При чём у человека было два комплекта и оба стали трескаться. Это настораживает.
      ...

      купил сегодня эти шины, балансировке не поддаются, одно колесо 240 260, другое 120 110, третье 130 80 и последнее 105 95, балансировать не стали, какой смысл?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

        Благодаря за изчерпателния отговор,не разбирам много руски,но от подчертаното схванах че са доста зле,и за мен отпадат !!!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          От: Мнение за руските гуми FORWARD SAFARI 540 ?

          Шарката е старата на "БФГ"-МТ и "Ханкоок Динамик"-МТ.
          Карал съм с такива гуми.
          Вършат работа в кал/сняг без да блестят с нещо страхотно.
          Моите бяха 205/80-16.
          П.П.Този размер,който си харесал е гаден.
          Наясно съм,че е почти щатния за КИА,но гумата е прекалено малка,като диаметър и просто си почти до никъде.
          Според мен КИА с гуми под релни 30" си е пълна скръб в гората и коловозите!
          Ето я и шарката...
          Кои са по добри за кал за Лада Нива, Safari 540 15 ц или Lassa ok144 16 ц ?

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение

            Кои са по добри за кал за Лада Нива, Safari 540 15 ц или Lassa ok144 16 ц ?
            Ласата избери, Нивата е с 16 ц джанта и ако минеш на 15 съвсем ще я убиеш, горката...

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
              Търся някакви гуми на изгодна за мен цена и попаднах на тия руските Forward Safari 540,Някой обул ли е джипката с тях? И как се държи на пътя ? цената им е доста привлекателна 115 лв. ,размер 205/75/15, в страницата на официалния вносител на руски гуми ,мисля да ги обуя на Кия Спортидж 2,0 Д,ще се кара основно по асфалт,и от време на време по кални и заснежени пътища,ползвам я за риболов.Не намерих тема или мнение на търсачката,за това пуснах тема,
              ето каква е шарката им

              [ATTACH=CONFIG]751267[/ATTACH]
              За нова гума която да ти върши работа се цели в цена около 200 и нагоре за гуми.Тия изглеждат обещаващо,но трябва някой който ги е карал,че проходимоста е относително нещо.С АТ 2 Нексен карах миналата неделя в нивите,подобен терен като този от снимките безпланински наклони,пред мене мина една надървена буханка с лифти и гуми да кал ,беше и дизеляк,та от нейните коловози не можах и да излезна въобще пробвах но се ориентираше към заставане напряко , и се отказах ,наблегнах на умерена газ и играчка с бавните ,че оня хвана напред и нямаше да има кой да ме тегли ,а нямах много време.Моя миндил е към 2 тона и с всичко в него и по него .Тия гуми на Нива и както пиши Владо на 16 ц.,трябва да вършат добра работа ,като знам възможностите на машината и бъгнато задкормилно устройство.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                Ласите са много добре за Нива, за другите незнам.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение

                  Кои са по добри за кал за Лада Нива, Safari 540 15 ц или Lassa ok144 16 ц ?
                  Ласа ОК-144

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X