Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    Само сподели дали ти влизат препоръчвания модел от Пламен,щото и аз мерих разстоянието на предната гума до подкалника от борда на джантата и ми се струва че 265х70х16 ще опира в завой,той си мисли май че всички са разчекнати като неговата ламя
    Последно редактирано от Стефан ERA; 16-10-07, 13:22.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #47
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
      Само сподели дали ти влизат препоръчвания модел от Пламен,щото и аз мерих разстоянието на предната гума до подкалника от борда на джантата и ми се струва че 165х70х16 ще опира в завой,той си мисли май че всички са разчекнати като неговата ламя
      Нее. Даже 255/65/16 както съм написал по-горе съвсем леко понякога опират подкалниците.
      А ти с какъв размер си? За гумите на джипа е въпроса..
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Моите са в момента 245x70x16 и по мои сметки има още 2 см аралък за по голяма гума.Или сметнато по формулата
        245х0.7=171.5мм
        265х0.7=185.5мм
        разликата идва към 4 см,и мисля,че тези 1.5 см в повече,ще и пречат да завива
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #49
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          Моите са в момента 245x70x16 и по мои сметки има още 2 см аралък за по голяма гума.Или сметнато по формулата
          245х0.7=171.5мм
          265х0.7=185.5мм
          разликата идва към 4 см,и мисля,че тези 1.5 см в повече,ще и пречат да завива
          И аз си мисля за 245x70x16 като оптимален размер, но ти за BF Goodrich AT беше изказал отрицателно мнение за сняг, ако несе лъжа. От interco ми хареса само, като картинка и реклама това на прикрепената картинка, но не знам наистина дали е добро и кой го внася в БГ, а и цената си е фактор.
          Прикачени файлове
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            Аз за Гудрича нищо немога да кажа,не съм карал такива,но лично за себе си съм решил,да си взема точно такива АТ-та като компромис между качества който ме устройва.
            TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
            Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
            Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
            Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

            Коментар


            • #51
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
              Аз за Гудрича нищо немога да кажа,не съм карал такива,но лично за себе си съм решил,да си взема точно такива АТ-та като компромис между качества който ме устройва.
              Interco VorTrac ли? Кой ги доставя тук?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Interco VorTrac ли? Кой ги доставя тук?
                За тая гума ти трябва 6" лифт + рязане на калниците.
                Моя съвет е да не го правиш.
                Всъщност ако имаш едни излишни 50 000лв и една година време защо не. Ще бъде интересно.

                Коментар


                • #53
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  За тая гума ти трябва 6" лифт + рязане на калниците.
                  Моя съвет е да не го правиш.
                  Всъщност ако имаш едни излишни 50 000лв и една година време защо не. Ще бъде интересно.
                  Не нямам, ти толкова ли си заровил в джипа?
                  Моята цел е да се движа бързо и сигурно, а не да си купя един комплект гуми, да не съм доволен, после още един и т.н.т. Винаги през зимата дори и в лимузината рено лагуна 2 съм си носил и въже и лопата и когато съм могъл съм помогнал на колеги в беда. Пандата я карах с втора употреба ултра грип май 4 беше и бях много доволен. Така, че не търся някакви рекорди. Просто разумното съотношение между функции и цена.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Не съм заровил толкова.
                    За сега съм се спрял на варянта при който не се сменят мостове.
                    За твоите изисквания има сравнително евтин варянт на 2" при който стабилноста се ПОДОБРЯВА и то не за сметка на комфорта. Ама е много дълго за писане пък и тебе май не те интерисува.
                    По темата за гумите нямам какво повече да допълня.
                    Или питаш някой който го е правил или почваш сам да търсиш ключът от палатката. Взимаш гуми - не става - продаваш на полвин цена - взимаш други. И така 4-5 пъти.
                    Пътищата са различни но и двата водят до едно място.
                    Най-лесно е да сложиш заводските цвички. Ама така все ще питаш "оная що изглежда по-добре от мойта". Между другото имам зимни Пирели 235/70/16 по 80лв/бр с 10мм грайфер. Според мен този размер е по-подходящ за Витара.
                    Сигурен съм че 265/70/16 не упират. На Хаки Гранда беше с такива без лифт, на заводските джанти без фланци.
                    Аз съм карал 275/70/16 (доста изтрити) пак без лифт.
                    А това упиране за което се притеснявате със Стефан е бял кахър. Предполагам че ви липсват крепежни елементи по тая пласмаса дето и викат подкалник.
                    Последно редактирано от kinex; 16-10-07, 19:12.

                    Коментар


                    • #55
                      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      А идва зима и ще ми се налага да газя дълбок сняг върху черни пътища. Какви гуми и размер да избера, които да са добри за неутъпкан сняг, евентуално кал под него, български зимни пътища-лед на дупки, а същевременно и асфалт
                      Те такова животно нема
                      Ако някой ти каже че една и съща гума става за 15вида кал под 15вида сняг а същевременно и каране по асвалт с и без лед //сняг мокър или леко влажен асвалт значи нещо те плакне. Най простото обеснение е че досега щеше да е измислен само един размер комбиниран само с един модел грайфер.

                      Щом изискването е за каране по сняг и кал всички гуми от АТ предложенията отпадат моментално без повече коментари

                      За асвалт стават всички ЗАВИСИ КОЛКО МОЖЕШ ДА ПОНЕСЕШ ШУМ И ВИБРАЦИИ включително и Богара на Интерко. Виждал съм коли да шумът и подскачат дори и с гуми за трактор по асвалта. Движеики се доста сносно. Но никога не съм виждал жип да драпа в сняг+кал +лед с гуми АТ. Преоритети да го е.а в живота скапан. Направи както правят бедните и умните по цял свят вземи си едни за яко кал и едни за пътуване. А мързеливите добавят и по едни джанти към всеки чифт от гумите. Пресметливите пък и по едно пето колело щото се търкалят по пътя все пак.

                      Какви обувки да си купя????? Искам лъскави и лачени като за виенски бал но......да мога и да се катеря с тях по скалите иииии... да не пропускат вода все пак.....

                      Е са Стефан ще започне да мъдрува ....
                      Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-10-07, 19:32.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        )))))))))) Близнак, и ти си глас в пустиня брато)) Ш съ напием от мъка заедно.
                        Като му написах веднага за веригите кво стана - сякаш не съм писал. Остави ги да трошат стойки, ако некой го мързи - нема начин да го накараш да свърши нещо, доде не му влезе къде ауспухо.
                        Тва е.

                        Коментар


                        • #57
                          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          явно на тия по новите джипки нещат да им слагат вериги.сигурно да не нараняват джантите

                          Коментар


                          • #58
                            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            А тези немогат ли да бъдат като компромис има ламели на блокчетата претполага се, че ще държат на сняг, кал но незнам марката.Ако някой има предположения за марка и модел да казва.
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #59
                              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              )))))))))) Близнак, и ти си глас в пустиня брато)) Ш съ напием от мъка заедно.
                              Като му написах веднага за веригите кво стана - сякаш не съм писал. Остави ги да трошат стойки, ако некой го мързи - нема начин да го накараш да свърши нещо, доде не му влезе къде ауспухо.
                              Тва е.
                              Станахме трима ...

                              Коментар


                              • #60
                                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                според мене за сняг стават само гуми M+S
                                и като смес,и като грайфер с ламели
                                YOKOHAMA GEOLADAR M+S
                                ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X