Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

    За зимата по хижите мисля 1 зимни гуми с дебели ламели най-добре. Има скандинавски гуми, много добри, там все пак е яко сняг виняги. Не мисля ти трябват МТ/Р, дори за А/Т незнам, реално ако има нужда и възможност е добре да има човек зимини, летни и кални, ако се каля

    Коментар


    • #92
      До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      E, като не се ръгаш по деретата, защо ще слагаш същите гуми като тези, които го правят?!?

      Тази таблица хубаво я гледаш, ама аз защо си мисля, че тя сравнява гумите от една и съща категория, а тя в случая е OFF ROAD MAXIMUM TRACTION. Т.е. MT/R-ите може да са по-добри на утъпкан сняг от, примерно, BFG MT, но това ни най-малко не означава, че са по-добри от BFG AT или други всесезонни гуми.
      х2
      Аз казах коя е гумата точно защото знам колегата къде кара.
      И продължавам да твърдя че на ГрандЧерокито МТ не му трябва заради трите самоблокиращи диференцияла. Гумите трябва да пробоксуват за да сработят геропомпите. А калната гума като превърти всички знаем какво следва. Дори бавни и блокаж на междиния диф не му трябва толкова.
      Освен това трябва да си пълен психопад да ходиш по деретата с тая скъпа джипка и да чупиш огледала по 1000лв, да кривиш ламарини и да къртиш брони. Защото там където те закара МТто точно това се случва. С АТто там не можеш да идеш. И да идеш ще закъсаш и ще те извадят. Ама няма зорлен да се буташ между шамарите.
      Още повече че джипа може да се движи и с 200.

      Коментар


      • #93
        До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        х2
        Аз казах коя е гумата точно защото знам колегата къде кара.
        И продължавам да твърдя че на ГрандЧерокито МТ не му трябва заради трите самоблокиращи диференцияла. Гумите трябва да пробоксуват за да сработят геропомпите. А калната гума като превърти всички знаем какво следва. Дори бавни и блокаж на междиния диф не му трябва толкова.
        Освен това трябва да си пълен психопад да ходиш по деретата с тая скъпа джипка и да чупиш огледала по 1000лв, да кривиш ламарини и да къртиш брони. Защото там където те закара МТто точно това се случва. С АТто там не можеш да идеш. И да идеш ще закъсаш и ще те извадят. Ама няма зорлен да се буташ между шамарите.
        Още повече че джипа може да се движи и с 200.
        Добре казано ! Дано момъка се вслуша в съвета ти ...

        Коментар


        • #94
          До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          х2
          Аз казах коя е гумата точно защото знам колегата къде кара.
          И продължавам да твърдя че на ГрандЧерокито МТ не му трябва заради трите самоблокиращи диференцияла. Гумите трябва да пробоксуват за да сработят геропомпите. А калната гума като превърти всички знаем какво следва. Дори бавни и блокаж на междиния диф не му трябва толкова.
          Освен това трябва да си пълен психопад да ходиш по деретата с тая скъпа джипка и да чупиш огледала по 1000лв, да кривиш ламарини и да къртиш брони. Защото там където те закара МТто точно това се случва. С АТто там не можеш да идеш. И да идеш ще закъсаш и ще те извадят. Ама няма зорлен да се буташ между шамарите.
          Още повече че джипа може да се движи и с 200.
          Добре, ама не написа нищо за лифта 5см., май написа размера, но не марката и модела на гумите, а е вярно, че няма насила да троша джипа и до сега само 1 път го тормозих здраво в гората на сух и каменист път и само малко е одрана боята.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #95
            До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

            то така се почва....

            Коментар


            • #96
              До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

              Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
              то така се почва....
              кое така се почва: разпъването или заравянето на $?!?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #97
                До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                На неотъпкан сняг кое държи повече.
                Зимна гума или АТ (в случая Гудрич).
                Точно това е и един от въпросите ми: BF Goodrich AT 265/70/16 с 2" лифт или друго?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #98
                  До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  За зимата по хижите мисля 1 зимни гуми с дебели ламели най-добре. Има скандинавски гуми, много добри, там все пак е яко сняг виняги. Не мисля ти трябват МТ/Р, дори за А/Т незнам, реално ако има нужда и възможност е добре да има човек зимини, летни и кални, ако се каля
                  Да имам едни уж всесезонни TOYO TRANPATH s/u 255/65/16 с 8мм грайфер са така съм го взел джипа. За асфалт, сух черен път с камънак са много стабилни включително при странично натоварване в завой. Само на мокра трева са голям смях, като Чарли Чаплин на лед са. Като цяло съм доволен от тях, а в кал няма умишлено да се ръгам, като свиня в блато. Трябват ми един комплект зимни, но повече за дълбок сняг и евентуално кал под него, който гуми да сложа в началото на ноември и да сваля, когато върховете вече не белеят.
                  Скромен съм нали?!?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #99
                    До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Трябват ми един комплект зимни, но повече за дълбок сняг и евентуално кал под него, който гуми да сложа в началото на ноември и да сваля, когато върховете вече не белеят.
                    Скромен съм нали?!?
                    Много си скромен! Само дето зимна гума за кал няма. Ама повече май няма смисъл да се пише по тази тема. Каквото имаше да се каже ти се каза няколко пъти. Оттам нататък - "изборът е ваш" ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Добре, ама не написа нищо за лифта 5см., май написа размера, но не марката и модела на гумите, а е вярно, че няма насила да троша джипа и до сега само 1 път го тормозих здраво в гората на сух и каменист път и само малко е одрана боята.
                      Добре, ти питаш - аз ти отговарям.
                      Казах 265/70/16 БФ Гудрич АТ без лифт.
                      Щом не вярваш слагай цвички.

                      Ако имаш кадърен механик на който му се занимава с конструиране пусни нова тема за лифта. Ще помогна.

                      За стабилноста има едно решение.

                      http://www.ironrockoffroad.com/Merch..._Code=AC-WHRSB

                      Увеличава осезаемо стабилноста на асвалт и също толкова осезаемо влошава офроуд възможностите.

                      Коментар


                      • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                        За к`во са му тия възможности с куадра драйв?
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          За к`во са му тия възможности с куадра драйв?
                          Защото четири гуми на земята винаги са били и ще продължават да бъдат повече от три.

                          Коментар


                          • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Защото четири гуми на земята винаги са били и ще продължават да бъдат повече от три.
                            Без коментар ...

                            Коментар


                            • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                              Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                              Без коментар ...
                              Е що така без коментар.
                              Поне кажи съгласен ли си или не.
                              Пък нека пак да е без коментар.

                              Коментар


                              • До: ГУМИ ЗА ДЪЛБОК, НЕУТЪПКАН СНЯГ

                                Как да не се съглася , а ? Четирите гуми на земята НАИСТИНА са повече от 3 ... , е ... ако нямаш блокажи и знаеш КАК И КОГА да ги използваш ... , и въпреки това ... аз нямам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X