Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кални гуми със здрави бордове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кални гуми със здрави бордове

    Здравейте, колеги,

    Моля ви за помощ при избор на гуми. Знам, че има много изписано, но не можах да намеря нищо конкретно по този въпрос.

    Ситуацията е следната: необходими са ми кални гуми със здрави бордове, които да не се пукат и режат на остри камъни. Колата е Патрол Y61, дълъг. Размерът на гумите е 265/75/16.

    Засега съм ограничил избора до следните варианти:

    Yokohama Geolandar M/T G001

    BF Goodrich Mud Terrain KM2

    Toyo Open Country M/T

    Goodyear Wrangler MT/R засега отпада, понеже не намирам къде се продава.

    Моля някой, който има опит, да го сподели.

    Благодаря ви

  • #2
    От: Кални гуми със здрави бордове

    Здравейте, колеги,

    Само да поясня, не искам гуми които да са абсолютно неспукваеми и с-нищо-никога-непробиваеми (искам, ама знам, че няма да се получи ). Просто бих желал някой, който има някакъв опит да каже кои от посочените гуми са с по- (или най-) здрави бордове, както и за поведението им извън пътя.

    Сигурен съм, че всички знаете колко лесно се сменят гуми в гората и по стръмни, понякога хлъзгави места, както и ограничения брой резервни гуми, които човек носи със себе си Това е, което искам да си спестя занапред

    Досега съм карал със стария Гудрич МТ, с който не съм имал проблеми и с Вранглер Дуратрак, чиито бордове не издържат на лятна експлоатация по остри камъни и предмети. Иначе съм много доволен от Вранглера като проходимост, особено през зимата, но за лятото просто не ми върши работа.

    Аргументите ми в полза на Гудрича са, че не съм имал ядове с тях, както и че са доста популярни, т.е. ако спраскам някоя, лесно ще си намеря нова. Но ако някой каже, че Тойото огъва пирони (на снимки ми изглежда здраво), или пък Йокохамата издържа на изстрел с Калашников, определено си струва да се помисли

    Ако пък излезе, че всички са еднакво здрави, но някоя е с доста по-добра проходимост, пак би било чудесно и би ме улеснило в избора.

    Бих оценил всякакви впечатления и мнения, за които благодаря предварително.

    Коментар


    • #3
      От: Кални гуми със здрави бордове

      BF Goodrich Mud Terrain KM2

      Коментар


      • #4
        От: Кални гуми със здрави бордове

        Карал съм Гудиар Вранглер стария модел, и съм много доволен. Но новия модел не ми изглежда много МТ. Преди зимата монтирах Тойо. Препоръчаха ми ги заради здравия борд. По спомен 8 или 10 платов. Хора на които вярвам ми казаха че спокойно могат да се карат под 1 атм. Без да се блъскат в брегове естествено. А и забелязах че почти половината състезатели на Бреслау караха с такива. От няколкото закъсвания тази зима останах с впечатление че се държат по добре от Гудрич поне на сняг. Освен това не е за пренебрегване факта че се произвеждат в Япония.

        Коментар


        • #5
          От: Кални гуми със здрави бордове

          В една друга тема тема колега твърди, че Вранглера го има в Диана. Според това което пишеш това е гумата.
          Провери и в Гуми 7.

          Коментар


          • #6
            От: Кални гуми със здрави бордове

            Oт изброените марки това е Тoyo!Останалите изброени дори не могат да се мерят с него.Има ламела на всяко блокче и работи дори на утъпкан сняг.По спомен бяха с много пластове и доста тежат.Със размера на който си се спрял,обаче Y 61 е меко казано безпомощен.

            Коментар


            • #7
              От: Кални гуми със здрави бордове

              Благодаря за отзивите, колеги

              Питах за Вранглера в Диана, тогава казаха, че нямат. След вашите отзиви клоня повече към Тойо-то.

              Колега Diesel Power, какво имаш предвид под "безпомощен" и какъв съвет би дал по въпроса с размера?

              Коментар


              • #8
                От: Кални гуми със здрави бордове

                За пореден път се убеждавам как човек може да бъде объркан
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #9
                  От: Кални гуми със здрави бордове

                  Първоначално публикуван от Владимир Раденков(vladyas) Преглед на мнение
                  За пореден път се убеждавам как човек може да бъде объркан
                  Как, колега? Всички съображения са добре дошли, така че моля да обясниш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кални гуми със здрави бордове

                    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                    Благодаря за отзивите, колеги

                    Питах за Вранглера в Диана, тогава казаха, че нямат. След вашите отзиви клоня повече към Тойо-то.

                    Колега Diesel Power, какво имаш предвид под "безпомощен" и какъв съвет би дал по въпроса с размера?
                    Ako патрула е стандартен 33,ако е повдиган поне 35 инча .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кални гуми със здрави бордове

                      Първоначално публикуван от Diesel Power Преглед на мнение
                      Ako патрула е стандартен 33,ако е повдиган поне 35 инча .
                      Стандартен е, но проблемът е друг. Гаражът ми е нисък По тази причина и веригите също са ми за размера, който съм посочил.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X