Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на гумите в реално време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Налягане на гумите в реално време

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    За 2-3 лева лъже.
    Вярно! Ама си го хващаш с колко. Пък и да не си - пак ще видиш, че задна лява ти е с 5 деления под другите.

    И като го затриеш някъде не ти е жал.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Налягане на гумите в реално време

      Първо, както е казал Стефан това не струва толкова. Второ, всяка електроника в джипа намалява надежноста. Тази ми изглежда особено ненадеждна, даже вариянта със вътрешни сензор при по сериозен удар мисля, че ще е до там. И въобще какво означава да следиш постоянно налягането на гумите... аз се сещам за гумите веднъж на една две седмици и това е.....Има къде по-важни неща за 260 лева които са важни за карането.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #33
        До: Налягане на гумите в реално време

        Не, то е автономно. Това на практика е хибридна интегрална схема и няма кво да му стане. Освен да стане на прах, като се разбортира гумата лошо. Приемникът е кво да е, като го залепиш на тавана пак нищо му няма.
        Ползата е ясна. Особено ако имаш централно напомпване. Да влачиш четири манометъра до таблото по не е далавера.
        Обаче комплекта е неправилен, и цената е неправилна. А това е работа само на търговците, и ми е все едно кои. Всички са (три минути цензура). Заради дребната им глупост и алчност, това от полезен прибор се превръща в мазна изгъзица.

        Коментар


        • #34
          До: Налягане на гумите в реално време

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Първо, както е казал Стефан това не струва толкова. Второ, всяка електроника в джипа намалява надежноста. Тази ми изглежда особено ненадеждна, даже вариянта със вътрешни сензор при по сериозен удар мисля, че ще е до там. И въобще какво означава да следиш постоянно налягането на гумите... аз се сещам за гумите веднъж на една две седмици и това е.....Има къде по-важни неща за 260 лева които са важни за карането.
          След като монтирах тестовия вариант с капачките видях, че задна дясна гума е 1.76 което личи и от първите снимки. Кой знае от кога си я карам мека(на око ги наглеждам ежедневно). Резултата- вече е крива

          Коментар


          • #35
            До: Налягане на гумите в реално време

            Е ти направо не разби....аз ги карам от 0.5 цял месец, защото всеки път от пясъка на асвалта и обратно не ме кефи да помпя и нищо им няма. Ако не убедиш че гума на 1,76Атм се изкривява за 2 седмици ...значи гумите нещо не са наред. Аз както казах на 1-2 седници на бензиностанцията проверка и преди дълъг път... живея щастливо!
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #36
              До: Налягане на гумите в реално време

              Мда, това съвременните бензиностанции са голяма глезотия . Казваш за колко искаш бензин и на колко да са ти гумите и докато плаиш всичко е готово. Из града така или иначе не обичам да пълня догоре и поне веднъж - два пъти седмично зареждам. Преди хубаво излизане на човек също му се налага да сипе нещо. Така че контролът е пълен .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #37
                До: Налягане на гумите в реално време

                И аз се кефех на тази глезотия, докато не установих, че било заради калпави манометри, или заради калпави момчета извършващи услугата, желаното налягане се различава понякога с почти цяла атмосфера....
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #38
                  До: Налягане на гумите в реално време

                  Че момченцата са калпави спор няма, обаче манометрите имат и гнусната особеност много бързо да се разстройват. Зависи от конструкцията, ама за няколко дни работа започват да показват квото им скимне.
                  Най-веселото е, че поне в София НИКЪДЕ няма достъпни образцови манометри.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Налягане на гумите в реално време

                    Ако провериш всички гуми, грешката на манометъра не е страшна
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #40
                      До: Налягане на гумите в реално време

                      И как точно относителното измерване докарва точност на абсолютното?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Налягане на гумите в реално време

                        Е този въпрос, Стефане....трудно се разбира...
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #42
                          До: Налягане на гумите в реално време

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          И как точно относителното измерване докарва точност на абсолютното?
                          'Айде сега По сравнителният метод...
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #43
                            До: Налягане на гумите в реално време

                            За тва едно манометърче от 2-3 лв върши идеална работа . Аз мойте така си ги помпя, щото държа да са на равно налягане, не знам дали е точно 1.6 или 2.0 ама изглеждат добре на външен вид като ги изравня и като е на 1.6 джипката вози по добре и сцеплението с асфалта е чувствително по добро . В бензиностанциите манометрите може и да са добри ама като ги изтърват 2-3 пъти и вече не са . И няма такива дето са добри ... поне да показваха едно и също на 2-3 мерения пък те и толкоз даже не са точни
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #44
                              До: Налягане на гумите в реално време

                              На ОМВ са точни.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Налягане на гумите в реално време

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                На ОМВ са точни.
                                Ония големите балони ли ? Сигурно защото не можеш да ги удариш в земята и да се счупят .
                                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X