Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

    Вече няколко години за калта и снега в гората разчитам на добреизвестните за Нива гуми-Ласа ОК-144,6.00-16.Като цяло съм доволен от представянето им,но предвид загрубяването на терените по които караме-/дълбока кал,коловози,понякога и блатисти местности/ гумите вече ми идват малки,като диаметър-/поставени на колата са 70см./,а и са теснички и окопават машината сравнително лесно на по-дълбока кал.
    Та по тези причини в следващите няколко топли месеца трябва да взема решение на какъв друг модел гуми да се спра.Размерът е ясен-следващия след този на Ласата е 205/80-16.Моторът е куплиран с "по-къса" кутия и проблем с недостиг на мощност не се усеща никакъв.
    Та спрял съм се на Кумхо КЛ-71,205/80-16-някой може ли да изкаже мнение за тях-/знам,че са дискутирани тук,изчел съм написаното/,но се чудя как ще са спрямо Ласа ОК-144 в калта.
    Някакви други идеи за "кални" гуми 16-ки с реален диаметър 74-75см.,НЕрегенерат.
    Набирам мнения и предложения тъй като освен Ласата и преди това Руските Вли-5 други "кални" гуми не съм карал,а както споменах търся нещо по-високо-/диаметър 74-75см/.Не че не ми се ще и повече,но трансмисията на колата няма да го понесе...

  • #2
    От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

    Бреее,явно зададох изключително сложен въпрос за консултация...?!?

    Коментар


    • #3
      От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

      Та спрял съм се на Кумхо КЛ-71,205/80-16
      Точно с такива карах, с такъв размер. Много съм доволен, евтина гума, 195лв/бр ги взех. В гората се държаха добре, на кал също доста добре, но при карене през корита на реки и пресъхнали такива две гуми се цепнаха много леко от страни, без това да им пречи. Ходих при няколко гумаджии и казаха, че не е проблем. Не знам на остри ръбове другите гуми как се държат. Грайфера на Кумо-то много ме кефи, хубаво зацепва във влажната и рохкава почва/трева и се самопочиства добре.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

        Колега и аз като теб имах нива и то 2 и още щом се появи ласата ги обух и двете . Мога да кажа само добри думи за ласата перфектна гума ама за колата тес нивата супер зле. Няма хал да ги развърта и чисти добре. Сега купих витара и съм супер очарован . Обух я с кумхо кл71 нови 200лв бр 195/80 но не останах доволен ласата бе една мисъл по напред . Колега с нива но с максис трепадор 205/80 16 в калта се държеше доста прилично а бих казал дори впечетляващо . Та за витарата следващите ми гуми са именно тези максис трепадор 205/80 р16 а и от видяното и за нива са перфектни.

        Коментар


        • #5
          От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

          Цената ли е определяща или качествата на гумата.......
          лично на мен Кумхото и подарък да ми ги дават не бих ги взел......
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
            Цената ли е определяща или качествата на гумата.......
            лично на мен Кумхото и подарък да ми ги дават не бих ги взел......
            За цена не говорим-става въпрос за качесвена гума задължително НЕрегенерат,тъй като ще има и доста километри по асфалт.
            Размера е казан-205/80-16.
            П.П.Благодаря дотук за предложенията на колегите,включили се в темата.

            Коментар


            • #7
              От: Ласа ОК-144,6.00-16,Kумхо КЛ-71,205/80-16 или друг модел кална гума-НЕрегенерат

              само идея, не съм карал такива
              MICHELIN 4X4 O/R XZL

              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X