Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
    Причината може да бъде една - колата е единственна и универсална. Втора причина че собственика и не може да си позволи втория комплект гуми с джанти, за да ги менка според обстоятелства...

    Сирверстоуна не е подходяща гума нито за тази кола, нито за градско каране, нито за всеки ден. Ама всеки има право да си направи собственните си грешки и да се поучи от тях.
    От темата става ясно, че колата не е единствена. В същото време обаче авторът неколкократно поставя ударението върху каране "в градска среда", което моментално изключва употребата на копачки.

    Естествено е, че всеки е в правото си да си направи грешките, но умните хора се учат от чуждите грешки, а за целта е добре да чуят (видят) повече различни мнения ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

      ^^ за това съм и пуснал темата.

      Колата не е единствена, но това не означава, че съм я заключил в двора на село. Мисля, че е съвсем нормално да искам от една кола да ме закара на кино и след киното да я засиля по баирите с кални коловизи, ей така малко на свеж въздух. Изключвам посещението на гумаджийница между двете дейности за смяна на гуми с джанти, което види ми се мааалко пресилено. В крайна сметка ако търсих това, щях да си взема купчина ламарина с блокажи (ъъ патрул, с най-добри чувства ) и да го завържа за дървото)

      Коментар


      • #48
        От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

        Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
        Мисля, че е съвсем нормално да искам от една кола да ме закара на кино и след киното да я засиля по баирите с кални коловизи,
        Забрави
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

          Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
          ... Мисля, че е съвсем нормално да искам от една кола да ме закара на кино и след киното да я засиля по баирите с кални коловизи, ей така малко на свеж въздух. Изключвам посещението на гумаджийница между двете дейности за смяна на гуми с джанти, което види ми се мааалко пресилено. В крайна сметка ако търсих това, щях да си взема купчина ламарина с блокажи (ъъ патрул, с най-добри чувства ) и да го завържа за дървото)
          Нормално е, но практиката многократно е показала, че двете трудно се съвместяват. Най-малкото, защото при по-често каране в кални коловози и др. интересни места от този род, видът на колата започва да става все по-неподходящ за ходенето на кино, а престоите в сервиз започват да зачестяват ...

          А купчините ламарина с блокажи живеят перфектно там, където леките коли с претенции получават остро "главоболие". И за тях няма особени притеснения какво ще стане, ако ги подкараш с агресивни гуми.
          Ако се бях опитал да подложа WJ-я на това, през което е минала купчината ламарини, най-вероятно щеше да е тоталка преди да е изтекла и половин година.

          Затова си има разделение на труда - единият е за асфалта и лекички забежки, а другият се вре там, където са яките шамари ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

            От цялата тема разбрах,че изобщо не ти трябва М/Т.Най добре си вземи А/Т.Едни BFG ALL/T биха ти свършили чудесна работа в твоя случай.Аз лично съм с такива,и съм повече от доволен за гуми ,който да не сменям(между сезоните и терените).

            Коментар


            • #51
              От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

              От така предоставения избор BF Goodrich MUD KM2 е по-малкото зло.
              Иначе разбира се, че пред всеки от нас стои някакъв компромис. И всеки сам за себе си решава какъв точно да бъде.
              Моят компромис беше:
              Малки зимни гуми (защото големи не можах да си намеря) - Мишелин алпин - компромисът е, че не стават зимата за офф-роуд разходки и трябва да ги щадя от камъни, ако искам да ми изкарат повече от един сезон. Но пък знам, че зимата няма да демонстрирам фигурно пързаляне по пътищата, а на мен ми се налага всяка седмица да пътувам.
              Нормално големи летни гуми - BFG MT - компромисът е, че са шумни на асфалт, вдигат разхода и са гола-вода на мокро. В началото няколко пъти за малко да вляза в разни чужди багажници по светофарите. Но пък знам, че сляза ли от асфалта, ще мина и няма да закъсам.
              Но да карам зимата с МТ гуми за мен е неприемлив компромис.

              Зимата така или иначе за офф-роуд разходки не става - мое мнение. Разбира се има хора, които се забавляват "Цял ден - 300 метра":
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post1736895
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=136289

              П.П. Силвърстоунките май бяха по 450 лева бройката. BFG MT 31" са 250 кинта и Мишелинките 29" са също 250 кинта. Щом можеш да дадеш 450 кинта на гума, то по-добре дай 250+250 за два комплекта.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #52
                От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                BFG MUD KM2 = КЕНЕФ !По прехвалена гума от това няма !
                В кал MUD KM2 се самопочиства (ама друг път) ,толкова хубаво се замазва че ......... красотъ !
                MUD KM2 е изработена от по-твърд каучук което на мокър асфалт я прави "хлъзгавичка"!
                MUD KM2 на дълбок и неотъпкан сняг има някакви качества по-добри от регенерат а именно ,че можеш да я спаднеш на 1 бар даже и малко по-малко .
                MUD KM2 на отъпкан сняг,педала спирачка НЕ ползвай !В завоите само с газ и вратите настрани ,иначе изправяш завоя и у дерето !!! /При много внимателно каране ще се оправиш/
                MUD KM2 е по-тиха от ALL-ките ! ФАКТ !!!
                Единственото предимството на BFG MUD KM2 е ,че ще ги търкаляш поне 15000 км .
                BFG MUD KM2 е компромис и то голям !


                Silverstone MT 117 Xtreme = OffRoad !
                В кал МТ 117 е една от най-добрите гуми !
                МТ 117 е изработена от мек каучук ,което на мокър асфалт я прави по-добра от много други МТ гуми !
                МТ 117 си запазва "мекотата" зимата и има страхотна проходимост на дълбок и неотъпкан сняг ,особенно спадната на 0.5 бара !
                МТ 117 не е подходяща за ежедневно каране по асфалт защото чупиш пътищата !
                МТ 117 е подходяща гума да отидеш на кино и после хванеш близките горски пътища !

                Сложиш ли Silverstone MT 117 Xtreme да знаеш ,че сам ще го направиш изцяло горски джип !!

                Тоуо Open Country M/T е хубава МТ гума която си мисля ,че е точно като за твоя джип
                Лудак

                Коментар


                • #53
                  От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                  Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                  BFG MUD KM2 = КЕНЕФ !По прехвалена гума от това няма !
                  В кал MUD KM2 се самопочиства (ама друг път) ,толкова хубаво се замазва че ......... красотъ !
                  MUD KM2 е изработена от по-твърд каучук което на мокър асфалт я прави "хлъзгавичка"!
                  MUD KM2 на дълбок и неотъпкан сняг има някакви качества по-добри от регенерат а именно ,че можеш да я спаднеш на 1 бар даже и малко по-малко .
                  MUD KM2 на отъпкан сняг,педала спирачка НЕ ползвай !В завоите само с газ и вратите настрани ,иначе изправяш завоя и у дерето !!! /При много внимателно каране ще се оправиш/
                  MUD KM2 е по-тиха от ALL-ките ! ФАКТ !!!
                  Единственото предимството на BFG MUD KM2 е ,че ще ги търкаляш поне 15000 км .
                  BFG MUD KM2 е компромис и то голям !


                  Silverstone MT 117 Xtreme = OffRoad !
                  В кал МТ 117 е една от най-добрите гуми !
                  МТ 117 е изработена от мек каучук ,което на мокър асфалт я прави по-добра от много други МТ гуми !
                  МТ 117 си запазва "мекотата" зимата и има страхотна проходимост на дълбок и неотъпкан сняг ,особенно спадната на 0.5 бара !
                  МТ 117 не е подходяща за ежедневно каране по асфалт защото чупиш пътищата !
                  МТ 117 е подходяща гума да отидеш на кино и после хванеш близките горски пътища !

                  Сложиш ли
                  Silverstone MT 117 Xtreme да знаеш ,че сам ще го направиш изцяло горски джип !!

                  Тоуо Open Country M/T е хубава МТ гума която си мисля ,че е точно като за твоя джип
                  Сега ако ни споделиш и коя от трите гуми, които така цветно си описал, си карал - ще е добре
                  А това за шума в сравнение между АТ и КМ2 е просто несериозно да се говори, та камоли да се напише...
                  Относно двете гуми, обсъждани тук е интересно да се пресметне колко биха излезли комплект БФГудрич Mud КМ2+средна китайска лебедка VS комплект
                  Silverstone MT 117 Xtreme? Вероятно по-практичните гуми + лебедката няма да са много по-скъпи от иначе перфектните за гората Silverstone MT 117 Xtreme.
                  И в този ред на мисли, защо пък не и БФГудрич АТ + лебедка? Това ще е с около още 100лв. надолу в цената на "бъндъла"
                  NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                  SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                  GSM: О887б97З79

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                    Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
                    ... И в този ред на мисли, защо пък не и БФГудрич АТ + лебедка? Това ще е с около още 100лв. надолу в цената на "бъндъла"
                    Пропускаш един съществен елемент в калкулацията - монтажа на лебедката и то на Гранд Чероки ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                      г-н Кюковски със смесите запознат ли сте?Аз търся гуми за дрифт. Целта е и да стават за кал и сняг, и макадам. Трябва да е със здрав борд като дрифтя на паваж да не товаря окачването! Помогнете.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Пропускаш един съществен елемент в калкулацията - монтажа на лебедката и то на Гранд Чероки ...
                        Мда, прав си за по-трудния монтаж при Гранда, но сигурноста, че няма да викаш трактор или да копаш с лопата n-часа мисля си заслужава да се помисли и този вариант
                        NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                        SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                        GSM: О887б97З79

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                          Я тука много интересно бреее!
                          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                            Абе интересно е, ама имаш много работа. Иначе можеше да излезе калкулацията дори и с монтажа
                            NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                            SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                            GSM: О887б97З79

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
                              Сега ако ни споделиш и коя от трите гуми, които така цветно си описал, си карал - ще е добре
                              А това за шума в сравнение между АТ и КМ2 е просто несериозно да се говори, та камоли да се напише...
                              33-ки КМ2 за зимните дни ,33-ки АТ за летните дни на дълъг Патрул .КМ2-то определено по тихи от АТ-то на асфалт и скорост над 115км/ч .Преди миналата зима КМ2-то замина на друг джип и се появиха 35-ци МТ117X които ни спестиха доста студ ,ходене и време .Активно оборудване на батерии при минус 15-20 градуса работи за 2-3 мин и спира .Хайде сега надолу до джипа да сгреем малко оборудването ,хайде сега нагоре ........ Друго си е като са ти топли ръцете,парното те духа на мак и свършиш работата в специализирания за целта джип.Тази година сигурно и на другия авариен джип ще сменим гумите с МТ117X за да има подходящ бекъп кенеф .
                              Тоуо Open Country M/T цяла зима идваше да ме вади шот нали няма излишни пари и аидее BFG MUD на моя кош ... та подобре без гуми да си бях седял ,толкова ме е яд !
                              "И едно Л200 с Тоуо Open Country M/T въртеше осморки и раздаваше лопати покрай 15-те подготвени джипки в снега"
                              И понеже всички имаха респект от това Л200 с Тоуо Open Country M/T как вървяло в сняг ,едни двама луди (малък с очила и един голем) искаха да направят тестове срещу Interco IROK нищо ,че наличните бяха с 2-3 размера по-големи.За да се по-равнопоставят се разбраха в сняг над 1.6 метра да не се влиза .То пък и един дет си кара с 230км/ч Патрула реши да дойде ,като наидване беше направил клипче "How to drift 4wd" за да го прати после на Кен Блок ,да се учи .Замалко да изпуснем собственика на Л200-то с Toyo гумите , защото като видя на къде ще караме обяви всички за луди и че си тръгва.След 2-3 секунди свежия нощен въздух с температура малко под минус 20 градуса му освежи мозъка и всичко се върна нормално му.След 3-4 часа и хиляди тестове,измервания,директни битки,оспорвания и т.н се стигна до решението : Като се има впредвид ,че гумите са монтирани на пикап а не на джип,като се има в предвид "изгрухтелите" шоферски умения на водача ,мнозинството взе решение ,че гумите Тоуо Open Country M/T имат супер качества на дълбок и неотъпкан СНЯГ !

                              Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
                              Относно двете гуми, обсъждани тук е интересно да се пресметне колко биха излезли комплект БФГудрич Mud КМ2+средна китайска лебедка VS комплект
                              Silverstone MT 117 Xtreme? Вероятно по-практичните гуми + лебедката няма да са много по-скъпи от иначе перфектните за гората Silverstone MT 117 Xtreme.
                              И в този ред на мисли, защо пък не и БФГудрич АТ + лебедка? Това ще е с около още 100лв. надолу в цената на "бъндъла"
                              Понеже говориме за гуми ,монтирайте и една тоалетна докато се дърпа лебедката да има кво да права ......

                              Оги като ти спре нета на работното място и до два часа не бъде възстановена линията знаеш ли каква страхотна неустойчица плеска шефа ти ?
                              Дали ще ме разбере ако му кажа ,че 4 часа е нямал бизнес шот последните 2 часа съм теглил 2.5тона джип по 500 метра баир шот лебедката ми е китайската и толкова може а пък китайската лебедка съм сложил за да ме дърпа шот и евтини гуми съм сложил .Обясни му после че китайската лебедка+евтини гуми са с 300 лева по евтини от Гумите с който си можел да стигнеш за 5-10 минути !После му се и извини че за последните 4 часа е изгубил няколко хиляди /Е Вие имате бекъп но неустойката си върви де а за 4 часа неустойка на клиент правещ няколко хилки на ден от онлайн търговия......

                              ТОВА Е ПРИМЕР !А аз не съм изтрезнял а то станало светло
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-10-12, 08:15. Причина: Сливане на последователни публикации
                              Лудак

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кое да взема - BF Goodrich MUD KM2 или Silverstone MT 117 Xtreme

                                Виждате ли - гледал е Люската и е слушал, не кат вас!
                                От утре - всички с Л200 с Тойото!
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X