Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    По първия абзац-разбира се че има МТ в този размер. Даже и в по-малък има, не заблуждавай хората.

    По втория-МТ не ставало за зимата-аз понеже съм прозд цяла зима карам с кайманите,без да знам, че не били за зимата. И понеже не стават-извадих известно количество коли от преспите като колите си бяха с гуми точно за зимата...
    Не си ме разбрал колега или не си ми прочел поста . Казвам , че няма БФГ АТ а за МТ - та съм дал два примера .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #47
      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

      Колега, мерсажно за поста, но си пропуснал малка част от дискусията - по магистралата съм обикновено на ограничението 130-140 (статистическо отклонение 10% едно-друго). С МТ се виждам да изхвърчам от пътя на всеки завой. Освен това в града примерно на жълтите павета (столичани ги знаят), които са полирани почти до блясък, при първите капки дъждец си все едно по огледало. Там какъв ще е спирачния път с МТ? Ако е повече от метър-2 за 50км/ч, просто май е по-добре да си взема нещо друго. Отделно - ако ходя с МТ по магистралата 100-150км до гьола където ще снимам, няма ли да ми се вдигне разхода и да е освен нестабилна и несигурна, и доста шумна колата? Затова ми хареса опцията за нещо летно с не ЧАК МТ грайфер, но примерно по-агресивен до към АТ грайфер и вериги за калотиите.

      Не ме разбирайте погрешно - пред АБСОЛЮТНО всичко седи въпроса за сигурността - не искам да умра заради някакви гуми и още по-малко искам да живея с мисълта, че някой друг е умрял заради подобна щуротия. Тоя въпрос го приемам АДСКИ сериозно и наистина седи за мен МНОГО над всички останали. Не съм джигит, не съм джедай - не искам гуми, правещи колата ми амфибия, но с които риска да направя верижна катастрофа е 80%...

      Мерси още веднъж

      П.П. ЦРВ с МТ наистина ще е някаква здрава перверзия...

      Коментар


      • #48
        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

        тук, повечето са малко извратени на тема кал и гуми за кал.......... пак ти напомням да хвърлиш едно око във форума на Субару - има доста обективни мнения за гуми, с които субаристите ходят точно по такива места, дето и ти си тръгнал
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #49
          От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

          Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
          Колега, мерсажно за поста, но си пропуснал малка част от дискусията - по магистралата съм обикновено на ограничението 130-140 (статистическо отклонение 10% едно-друго). С МТ се виждам да изхвърчам от пътя на всеки завой. Освен това в града примерно на жълтите павета (столичани ги знаят), които са полирани почти до блясък, при първите капки дъждец си все едно по огледало. Там какъв ще е спирачния път с МТ? Ако е повече от метър-2 за 50км/ч, просто май е по-добре да си взема нещо друго. Отделно - ако ходя с МТ по магистралата 100-150км до гьола където ще снимам, няма ли да ми се вдигне разхода и да е освен нестабилна и несигурна, и доста шумна колата? Затова ми хареса опцията за нещо летно с не ЧАК МТ грайфер, но примерно по-агресивен до към АТ грайфер и вериги за калотиите.

          Не ме разбирайте погрешно - пред АБСОЛЮТНО всичко седи въпроса за сигурността - не искам да умра заради някакви гуми и още по-малко искам да живея с мисълта, че някой друг е умрял заради подобна щуротия. Тоя въпрос го приемам АДСКИ сериозно и наистина седи за мен МНОГО над всички останали. Не съм джигит, не съм джедай - не искам гуми, правещи колата ми амфибия, но с които риска да направя верижна катастрофа е 80%...

          Мерси още веднъж

          П.П. ЦРВ с МТ наистина ще е някаква здрава перверзия...
          Lassa Competus е не лоша евтина гума, и ако наистина хавата е 95/5 on/offroad, мога да кажа само позитивни неща за тях при целогодишна експлоатация.

          На жълтите паветата практически нищо не те спасява, освен собственото ти внимание и съобразяване с обстановката. До сега не съм попаднал на гума, която особено в първия момент след като завали, да не се пързаля там, при това зверски.

          За другото - карам семейното возило целогодишно и навсякъде с MT. Вярно, не е от агресивните, а малко "по-инакво", но вече му знам номерата и знам кога с колко. Обаче, не съм усетил например аквапланинг никога. Ако бюджета ти беше друг, има няколко доста добри модели на GoodYear, които хем не са шумни, хем и зимата се държат добре, хем ги караш с колкото ти душа иска. Единствения им недостатък е цената, обаче. Е, и навика да си заминават с една идея по-бързо от средностатистическа гума.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

            Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
            ...Освен това в града примерно на жълтите павета (столичани ги знаят), които са полирани почти до блясък, при първите капки дъждец си все едно по огледало. Там какъв ще е спирачния път с МТ? Ако е повече от метър-2 за 50км/ч, просто май е по-добре да си взема нещо друго...
            Ти, ако при дъжд караш по жълтите павета с 50 км/ч, е по-добре още сега да си върнеш книжката в КАТ преди да си отнесъл някого
            Сега сериозно: Не знам дали има гуми, които да спират за 1-2 метра при 50 км/ч, но с тази скорост на мокри жълти павета и МТ гуми аз ще ти гарантирам поне 8 метра спирачен път. А по принцип си мисля, че ще е над 10 метра.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #51
              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

              Че сме извратени за гуми извратени сме . Ама на мен лично за толкова години каране с Гуудрич АТ да не ми се случи нито веднъж аквапланинг..... Незнам откъде пък тия твърдения... Мен ми се е случвало да се возя на лека кола със перфектни гуми против аквапланинг и се опулихме като видяхме как километража дига скоростта а колата не набира в една локва (пича доста я настъпваше). та с тия легенди с аквапланинзите и т.н.... Тя физиката си е физика - на вода сцепление не мое да има. Всички препоръчват АТ на гудрич и заради дълговечността им в км. Ако мое да се преглътне шума при движение това са гумите. Щото аз за 5 %-на трева или 5%-на кал не съм чувал. Все пак не говорим за пистови гуми тук. Аз с 120 вчера минах с паркетника през локви на няколко места с БФГ АТ и пак немаше аквапланинг... Не казвам ,че са най-добрите ама за цената си, как стоят на пътя, за повече каране по асфалт и софт офроуд с едно на ум че не са МТ са най-доброто и до днес за мен. Паркетник с такива става доста по-потентен също. Зимата се държат подобаващо при подходящо шофиране... Какво повече. А и за 1000 лева бюджет ще се намерят с монтажа в тоя размер, че с познати и отстъпки ще останат доста пари и за един пазар в хипермаркет . Последно мой приятел успя да обуе едно црв за 700 лева с зададения тук от Вас размер.
              Последно редактирано от Tony33; 01-06-12, 09:50.
              висете отпуснато

              Коментар


              • #52
                От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
                Колега, мерсажно за поста, но си пропуснал малка част от дискусията - по магистралата съм обикновено на ограничението 130-140 (статистическо отклонение 10% едно-друго). С МТ се виждам да изхвърчам от пътя на всеки завой. Освен това в града примерно на жълтите павета (столичани ги знаят), които са полирани почти до блясък, при първите капки дъждец си все едно по огледало. Там какъв ще е спирачния път с МТ? Ако е повече от метър-2 за 50км/ч, просто май е по-добре да си взема нещо друго. Отделно - ако ходя с МТ по магистралата 100-150км до гьола където ще снимам, няма ли да ми се вдигне разхода и да е освен нестабилна и несигурна, и доста шумна колата? Затова ми хареса опцията за нещо летно с не ЧАК МТ грайфер, но примерно по-агресивен до към АТ грайфер и вериги за калотиите.

                Не ме разбирайте погрешно - пред АБСОЛЮТНО всичко седи въпроса за сигурността - не искам да умра заради някакви гуми и още по-малко искам да живея с мисълта, че някой друг е умрял заради подобна щуротия. Тоя въпрос го приемам АДСКИ сериозно и наистина седи за мен МНОГО над всички останали. Не съм джигит, не съм джедай - не искам гуми, правещи колата ми амфибия, но с които риска да направя верижна катастрофа е 80%...

                Мерси още веднъж

                П.П. ЦРВ с МТ наистина ще е някаква здрава перверзия...
                Колега нали не си мислиш , че ти препоръчвам МТ просто е така да върви темата
                Аз в момента съм с новата шарка на Гудиър МТ и при скорост от 120 км няма шумове а на дъжд се държат повече от добре .
                Но щом търсиш АТ най агресивното за което се сещам е Дуратрак - а на Гудиър . За съжаление те се намират трудно в стандартни размери а пък за твоят размер не зная .
                Следващия вариант е БФТ АТ и Грабер АТ2 и техните производни . Те се намират но нямат точно твоя размер . За Грабера най близкият размер е 205/75/15 на цена 163лв. Ти си потърси за БФГ и си прецени като размер и цена кои те устройват най - много .
                п.п. На Хондата и АТ ще и стоят доста странно
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #53
                  От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                  На црв седят много красиво БФГ АТ .
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                    А какво ще кажете за general grabber at? Имам предвид като алтернатива на бфг ат (ясно, че се износват в пъти по-бързо, но все пак?)... Май почнах да се навивам за нещо по-кално - в крайна сметка се имам за разумен шофьор и не мисля, че ще хвърча със 140 ако условията не го позволяват, а предпочитам да не претръпвам всеки път, когато реша да мина през вирче или някоя калотийка (смис разлигавен път, нищо екстремно). Веригите изяснихме, че ще бъдат взети и целогодишно в багажника (црв-то има готино място за допълнителна резервна под масичката в багажника където ще паснат идеалка до поварогасителя, аптечката и т.н.) Демек какво ще кажете за нещо по-агресивно тип АТ. 215-ки няма ли да опират в подкалника?

                    Поздрави,
                    Влад

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      На црв седят много красиво БФГ АТ .
                      ... и MT

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39286444031_large.jpg
Прегледи:1
Размер:301.9 КБ
ID:5380161
                      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                        Хора, не мога да намеря Грабър ат2, а само грабър ат, които ужким били по-нови, ама ми изглеждат като терлъчки за асфалт. С такова нещо не бих си повярвал да вляза дори в гьола 5 санта върху асфалт... Идеи откъде да намеря ат2?

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                          от този тип гуми, мисля, че тези са много добър вариант:
                          Pirelli Scorpion ATR http://www.pirelli.com/tire/us/en/su...rpion_atr.html
                          когато купих фронтерата бях с такива и то доста износени, но на шосе, мокро и сняг бяха много по-добри от сегашните ми чисто нови Bridgestone Dueler D949. По черно бяха малко по-зле, но с оглед че бяха и доста изтрити им давам много висока оценка за универсална гума!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                            Навсякъде ми предлагат от генералките грабър ат, а аз искам упорито ат2. Май ще тегля едни свински майни и ще взимам бфг ат и майната му. Нямам повече нерви да се чудя и мая. Белким ще издържат поне година повече от генералките...

                            edit: ама май някак си ми се свидят тия 4 стотака дето ще ги дам отгоре, като мога да не ги давам... Навсякъде пише, че ат2 били почти толко добри колкото бфг ат. Отделно ще останат пари и тамън колкото ми трябват за една плазма 50"... Ако някой верно изнамери отнякъде грабър ат2-ки на 215/75/р15, черпя бири много.
                            Последно редактирано от vlex; 05-06-12, 16:06.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                              Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
                              edit: ама май някак си ми се свидят тия 4 стотака дето ще ги дам отгоре, като мога да не ги давам... Навсякъде пише, че ат2 били почти толко добри колкото бфг ат. Отделно ще останат пари и тамън колкото ми трябват за една плазма 50"... Ако някой верно изнамери отнякъде грабър ат2-ки на 215/75/р15, черпя бири много.
                              Интересно, защо ли си държат цената? Просто са на другия щанд, не на ефтиния. Позагледай, коя е масово караната гума, пък плазмата може да почака, то правят ли още плазми?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                                Плазми че правят, правят - пак много ток лапат, ма поне са по-здрави вече от преди, а и за цената си много напред пред ЛСД-то.

                                Не е въпроса, че ат2-ките не държат цена - явно са навсякъде изчерпани и не се правят повече (не и според сайта на дженеръл тайър) и сега се правели само АТ-та, което според мен е противоестествено на логиката (пак сайта на дженералите не са много убедени, че АТ е по-ново от АТ2, ма нейсе). Цена намерих по интернет по 160-170лв, а бфг ат-тата са най-евтини на 240 (с отстъпка от М комплект за и-нет пазарене и взимане от място). На места във форума обаче четох, че не били същите като преди няколко години - били ги скапали и вече нямали С+М и планина и снежинка, и слънце, и луничка, и мъгличка, и звездичка и други геометрични форми... Мамка му бях се навил да ги дам, имам ги дори сега в джоба кеш ама като видях, че ги хвалят и граберите и малко почна да ми се свиди.. Пу да се тъковам в мозъка плосък...

                                А тия генералки АТ са нещо като д694, ама още по-шосейно и ХИЧ не им имам вяра, особено при видеа като това:
                                http://www.youtube.com/watch?v=CDf1vMnOMAY...

                                Малко се обърквам и почвам да се нервя, че не мога да избера и да реша...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X