Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нацепено по гумите , има ли оправия това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нацепено по гумите , има ли оправия това?

    Здравейте колеги ,имам един тъп въпрос,но като не разбирам много и си викам да попитам. Попаднаха ми 4 броя гуми от един Галопър. Гумите са Федима Сироко с размер 30/9.5/15 или 240/80/15 . Двете са в перфектно състояние , но на другите две има понацепено отстрани , въпреки , че са комплект. На вулканизатора ми казаха ,че гумата била от 9 слоя и се е понацепил външния , но можело да се кара така. Интересува ме поправимо ли е това , понеже гумите изглеждат супер с 15 мм протектор, или да ги пускам за продан двете здравите а другите в коша? Благодаря за съветите предварително.
    Последно редактирано от Светослав Стоянов; 04-04-12, 21:03.
    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
    0885544754 Светослав Стоянов

  • #2
    От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

    Най-добре ще е да снимаш и да пуснеш снимките, че така е малко като при врачка работата

    Коментар


    • #3
      От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

      Не е лошо да се знае възраста на гумите, защото подобни дефекти говорят за старост.
      Доколкото знам/понеже досега не съм имал/ това са регенерати.
      Дори и една да дефектира - хвърляш четири, така че помисли добре.
      Аз не бих ги взел.

      Само две гуми имат минимален шанс да се продадат, а и размера не е особено популярен.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

        Какво да му е поправимо? Ако гумаджията ти гарантира, че може да ги караш безопасТно, карай ги.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

          Няма такъв дето да ми гарантира безопасност с нацепени гуми. Не бих ги взел. Ако се карат само в гората ДА. Ама ще имам винаги "едно на ум", че мога да си остана със две спукани гуми там.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

            Зависи колко са напукани,ако са плитки пукнатини наистина е само горно слой и няма да имаш проблеми,зависи и за колко ги купуваш!!! Ако е добра цената и гумаджията ти гарантира , вземай ги .. Успех.
            888946938

            Коментар


            • #7
              От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

              Гумите ги взех като поарък с едни джанти. Човека беше на зор за пари. Джантите си ги оставям за мен, но гумите като ги маха гумаджията това ми каза: регенерати са, напукал се е горният слой, може да се кара , щом не изпускат въздух. Но не са и моят тип гуми. Ще ги снимам и в раздел: Продава се.
              Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
              0885544754 Светослав Стоянов

              Коментар


              • #8
                От: Нацепено по гумите , има ли оправия това?

                Гумите са Регенерат и дебелината на слоя , който е на регенерата и тънък , а на джипките гумите се карат по принцип меки така , че ги хвърли без да гледаш , каде ще паднат ... Температурата ги прави още по слаби особенно сега в тези два сезона.След направа годноста на регенерат е 4год.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X