Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против тракторните гуми !

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За или против тракторните гуми !

    За мен тракторната гума си е за селскостопански нужди и грам не трябва да има място в оффроуда .
    Нека само да няма препирня колко е хубава тракторната гума и колко е проходим джип с такива .
    Даже си мисля ,че по състезанията трябва да се забрани тракторката .
    Каже те си мненията не се срамувайте
    Лудак

  • #2
    От: За или против тракторните гуми !

    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
    За мен тракторната гума си е за селскостопански нужди и грам не трябва да има място в оффроуда .
    ...................... .
    Каже те си мненията не се срамувайте
    Ами тогава го обясни на самоковци, на лозенци .... За мен това е най-добрата гума за траял, но при положение, че джипът е докаран до трасето на платформа. Еле пък ако гумите са нови, а не айста употреба.

    Сега имай късмет да забранят тоя тип гуми за състезания и хардаджиите веднага ще те открият /дори и на новото място/ .
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: За или против тракторните гуми !

      Туй ,нема как да стане щото истинската гума е тракторната другите са черни и кръгли за магливо време.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: За или против тракторните гуми !

        Ако джипа ще се ползва често в гористи и кални райони - това е гумата.
        Друг е въпроса дали конкретния джип ще може да "понесе" тракторките, защото автомобили със слаби двигатели нямат работа с тракторна шарка.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: За или против тракторните гуми !

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Сега имай късмет да забранят тоя тип гуми за състезания и хардаджиите веднага ще те открият
          Тракторната гума си е за трактора............ и няма почва за развитие във оффроуда !
          Спора за тракторките ще е голям......... но защото навън не карат с тракторки ?
          Ще ореме ли тая гора или тоя траял или ?
          От много време има спорове за тракторките да дайте да го разнищим .
          Лудак

          Коментар


          • #6
            От: За или против тракторните гуми !

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Тракторната гума си е за трактора............ и няма почва за развитие във оффроуда !
            Спора за тракторките ще е голям......... но защото навън не карат с тракторки ?
            Ще ореме ли тая гора или тоя траял или ?
            От много време има спорове за тракторките да дайте да го разнищим .
            Неми става ясно , каде пише на която и да е гума тракторна шарка че е само за трактори.
            За траял гумите трябва да са яко рошави .На вън карат пак с кугари който се доближават горедолу до тракторната шарка .
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              От: За или против тракторните гуми !

              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
              ...който се доближават горедолу до тракторната шарка .
              Като шарка се доближават (макар "доближаването" да е много далечно ИМХО) Но само толкова.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: За или против тракторните гуми !

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                Неми става ясно , каде пише на която и да е гума тракторна шарка че е само за трактори.
                За траял гумите трябва да са яко рошави .На вън карат пак с кугари който се доближават горедолу до тракторната шарка .
                Като за начало още във Гугъл като напишеш "тракторна гуми" и то на няколко езика и все излизат сайтове за селскостопанска техника......... защо ли не излизат оффроуд сайтове...... странно .........
                Трябва да се прави някакво разграничение между тия гуми...... това е ъпсурдно !
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: За или против тракторните гуми !

                  Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                  ..... дали конкретния джип ще може да "понесе" тракторките, ......
                  Не виждам особена разлика в начина на убиване на джипа с тракторки или с регенерати. Колко е разликата в теглото на тракторка и на Кайман например при равни размери? Примерно на Нисана на Пламен / 3.3 / ще му е през ...... ряката.


                  Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                  ............... но защото навън не карат с тракторки ?
                  Ще ореме ли тая гора или тоя траял или ?
                  ............ .
                  Те навън и ракия не пият, и кокошките им се усмихват като ги колят, а прасетата им си играят с играчки от сех-шопа, а тук е останал само шопа и понеже е по-прос и прагматичен - кара тракторки
                  За оранта си се объркАл леко - оре се с плуг, а не с гуми. И за да може трактористът да и върши работата, обува правилните гуми, а не МТ-та. Гумата с тракторна шарка е с най-доброто самопочистване. Няма по-добра. Виж хората, които работят в гората с какво обуват машините си. А ние търсим компромис, искаме утилитарни машини - да са с проходимост на танк и да горят като Поло. Искаме след 200 км. магистрала да се набухаме у дивото за 30-40км, а и да ни е комфортно.
                  Тая тема е доста дъвкана, май?
                  ПП Ей сега ще скочи r.vardarov от Самоков и ще ни застреля сите Хасфвалтаджии.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #10
                    От: За или против тракторните гуми !

                    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                    ПП Ей сега ще скочи r.vardarov от Самоков и ще ни застреля сите Хасфвалтаджии.
                    Неговото мнение ми е пределно ясно
                    Лудак

                    Коментар


                    • #11
                      От: За или против тракторните гуми !

                      Цецо регенерат кайман 31ца тежи 29.400 тракторна шарка на митас 33ка тежи 24.400 а има и огромна разлика и в цените 36цата тракторна на баба вида тежи 35 кила
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • #12
                        От: За или против тракторните гуми !

                        В бг.се карат тракторки защото са единсвенния компромис цена проходимост.Мисля че това важи и за газифицирането.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За или против тракторните гуми !

                          Сменил съм няколко комплекта гуми.Карал съм с регенерат, с руски и с какви ли не.В момента съм с тракторки на Митас.
                          Защо да не ги караме по състезания и по разходки като дават такива добри показатели?.Като казвам добри правя сравнения между тях и тия с които съм карал.
                          Не виждам какво пречат на гората.Според мен няма значение с каква гума ще направиш коловози в гората.Дори с тракторките по-малко ще драпаш и ще направиш по-малко коловози,защото няма да се окопаваш.
                          В крайна сметка моят глас е "ЗА"
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #14
                            От: За или против тракторните гуми !

                            Тази тема е разисквана на дълго и широко, и то без резултат Аз лично не виждам защо да не караме с тракторки по състезания, не свеки може да си позволи да отдели 1000-2000лв за хубави гуми...
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #15
                              От: За или против тракторните гуми !

                              И аз да се изходя по въпроса, който всъщност няма точен отговор и спора ще е безкраен, както съм писал и спорил в други аналогични теми.
                              Та за съжаление всичко е пари. В рамките на три години съм карал - Interco Trxus, Кайман, Федима, Silverstone Мт-117 Xtrme и тракторки Клебер.
                              От всичките си най харесвам Силверстона и тракторките Клебер, другите ги продадох. Тракторките Клебер ама въобще не са евтини.
                              Избора зависи от това къде и как ще си караш джипа - рали, трофи, траял или разходка и колко здрав си го направил. Проблема не е в теглото на гумите, а в тяхната агресивност.
                              Първо чупиш карета и полуоски - усилваш, после чупиш раздатка - усилваш, после сменяш корона и пиньон, щот трябва да ги развърташ и т.н и т.н, а това е пари.
                              При тракторките нямаш особен избор на размери, на другите имаш. С тракторките имаш две възможности - или напред или се окопаваш. По гладки камъни и заледен терен хич ги няма, в кал нямат равни, включително и при спускане, а теорията, че не държат на страничен наклон, не е вярна. На кал няма гума която да държи на страничен наклон.
                              И така нататък и т.н. всичко идва от главобола на човека, който си избира гумите с които ще кара.
                              Аз съм за тракторките, при моето разбиране къде обичам да карам, но съм и за Силверстона по същите причини. Та по друг начин казано - и ти си прав, и ти си прав, ама и аз съм прав.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X