Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за Патрол Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за Патрол Y60

    Колеги, решил съм да се порадвам сериозно на патрулката тая зима. И съм в дилема коя е най-добрата гума за сняг, дълбок сняг и утъпкан сняг.
    Колебая се между едра шарка и класическа зимна гума с ламелни блокчета.

    Дават ми на евтини пари тези гуми, но ме притеснява че са MUD-терен и са доста твърдички. Имам чувството че някое голфче ше ме направи за смях по заснежените баири на витоша? Вие които имате опит с тази гума на сняг какво мислите?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:гума2.jpg
Прегледи:1
Размер:355.0 КБ
ID:5945205

    Другия вариянт който ме блазни е това: http://www.ears.co.uk/m15/Malatesta-...duct_info.html
    Много ме кефи тая гума, само дето ще трябва нова да я взимам че 2ра ръка все не изпада...

    Много ми е мерак да рина сняг по затворени пътища с камиончето....

  • #2
    От: Зимни гуми за Патрол Y60

    Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
    Колеги, решил съм да се порадвам сериозно на патрулката тая зима. И съм в дилема коя е най-добрата гума за сняг, дълбок сняг и утъпкан сняг.
    Колебая се между едра шарка и класическа зимна гума с ламелни блокчета.

    Дават ми на евтини пари тези гуми, но ме притеснява че са MUD-терен и са доста твърдички. Имам чувството че някое голфче ше ме направи за смях по заснежените баири на витоша? Вие които имате опит с тази гума на сняг какво мислите?
    [ATTACH=CONFIG]379411[/ATTACH]

    Другия вариянт който ме блазни е това: http://www.ears.co.uk/m15/Malatesta-...duct_info.html
    Много ме кефи тая гума, само дето ще трябва нова да я взимам че 2ра ръка все не изпада...

    Много ми е мерак да рина сняг по затворени пътища с камиончето....
    И с двете ще удариш яка греда...ако ще се сравняваш с гоУф по асвалта.
    Бюджет? Тези за мен са уникални...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2235_dmz3.jpg
Прегледи:1
Размер:30.0 КБ
ID:5315773

    Пиши на лични,че да не става реклама(не продавам гуми!!)
    Последно редактирано от бат'Марто; 04-11-11, 02:16.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Зимни гуми за Патрол Y60

      На асфалт ли ще караш или в гората?
      Щото ако е гората аз чудесно се справям с каймани
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Зимни гуми за Патрол Y60

        асфалта го мани, там и със гуми за мъгла ше се оправиме, искам на сняг+ дълбок сняг+ тежък мокър сняг да съм като танк.
        http://www.youtube.com/watch?v=yffWnW8ba2g --това ми е идеята. И го гледам че е с такива гуми, като от линка който съм дал.
        Ясно е че на клипът снегът е пресен и пуфкаф и няма да е баш така ако стане +5 градуса, но все пак...

        бюджета-според зависи..
        Последно редактирано от Lord JACK; 04-11-11, 12:19.

        Коментар


        • #5
          От: Зимни гуми за Патрол Y60

          Яко си се надъхал

          Коментар


          • #6
            От: Зимни гуми за Патрол Y60

            Уохххоууу и питаш... вече и ролбар имам, скоро и лебедка.... Искам да сея разруха.

            Коментар


            • #7
              От: Зимни гуми за Патрол Y60

              Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
              ...искам да сея разруха.
              Бегъл повод да не ни долюбват нас, джипарите, Ако и не всички да сме под един знаменател.
              "Във всяка шега има процент истина"

              Дано си добронамерен и сееш в гората разруха, но срещу гората не се рита, а се кара умно, иначе разрухата е за твоя сметка и боли после джоба да се оправят белите по камиончето.

              Коментар


              • #8
                От: Зимни гуми за Патрол Y60

                Йееес!! Клипчето си е надъхващо.
                Но тои Патрол си е с А/Т. Ако искаш да ореш - вериги. А като гледам на места стига до почва, така че... може би ще е най-добре да си вемеш калната шарка.

                Коментар


                • #9
                  От: Зимни гуми за Патрол Y60

                  Еййй то Патрола сее разруха и с неизправни спирачки .....а иначе с тез дето са ми на аватара минавам навсякъде и не ги сменям за нищоооо....
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимни гуми за Патрол Y60

                    Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                    --това ми е идеята. ...
                    На пресен пухкав сняг и баба знае и няма никакъв проблем и с добри зимни гуми.
                    Като снегът стане тежък и мокър и хване една дебела коричка отгоре, ще караш така, ама друг път ...

                    Хубаво те е попитал търтея къде ще караш. Ако ще си стоиш на асфалта - взимай си нормални зимни гуми. Ако ще ходиш в гората, работата вече става друга и отива на кални гуми. Които обаче на утъпкан сняг са гола вода и трябва да се карат с МНОГО повишено внимание, че иначе ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимни гуми за Патрол Y60

                      Проблема е решен!!
                      4 чисто нови КОБРИ...

                      знам че за утъпкан сняк ще са зле, но аз искам да се кефя на дълбок сняг у гората
                      Гумите са MALATESTA KOBRA. невярвах че даже ще са ТИХИ!!! факт! тихи са!
                      джипа спира супер. успяха да се балансират. само една поиска 180грама. другите 100, 110, 30
                      абеее-изключително доволен съм-- на сухо и мокро-перфектни са, предстоят и тестове на сняг.!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимни гуми за Патрол Y60

                        Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                        Проблема е решен!!
                        4 чисто нови КОБРИ...
                        ...
                        на сухо и мокро-перфектни са, предстоят и тестове на сняг.!
                        Интересни са ми критериите ти за перфектни и тихи гуми. Да не би преди това да си карал Т-34 ?!?

                        Внимавай с тестовете, както на сняг, така и на асфалт. Това не е точно гума, а регенерат и то с кална шарка ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимни гуми за Патрол Y60

                          е кви да са критериите?
                          със старите изтъркани (задни 2мм, предни 6мм) бях като на ски на всякакъв терен..
                          ако се наложи рязко спиране....бах мама му...

                          тия кобри са като залепени за пътя. спирането на мокър асфалт ми е 2 пъти по-късо, отколкото с предишните ми шосейни!
                          Няям търпение да настане бедствено зимно положение и да фана пътя за Каварна..
                          дотогава планувам лебедка+ комплект вериги..

                          А какво като е регенерат? аз няма да го настъпвам да го юркам с 160км/ч
                          На сняг/асфалт до 120 нямат никакъв шанс да се разлепят.

                          Относно шум...возили са ме на каймани...отделно имам и гуми VREDESTAIN-зимни, на една от колите ми--е това са ми критериите за бучащи гуми.
                          Кобрата е леко свистяща. Въобще не дразни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимни гуми за Патрол Y60

                            колега,сьс тези /кобри/ си като без гуми.трябваше да си вземеш едни вериги,и тогава може да си много истински вьв снега.а,и щеше да ти е по евтино.успех.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимни гуми за Патрол Y60

                              имате много поздрави, всички дето си мислите че кобрите са зле за сняг.
                              3ти ден съм в тотален екстаз от джипа и гумите...
                              нямаше кой да ме бие на лалето--засилка и катерене нагоре. бих най-добрите 4-5м (РР, МЛ, и едно ауди куатро с нови зимни)

                              дори и на утъпкано имат по-добро сцепление отколкото колата ми, която е с нови Hankook i`pike
                              и за спиране и за тръгване... та нека ми е зле
                              в завой има лека тенденция към недозавиване, но това преполагаме е заради липсата на среден диф

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X