Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Silverstone MT117 Sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

    Николай, извинявай много, понеже и на мен не ми се рови, Вранглера ти с какъв мотор?

    А и размера на твоите гуми. Също интересни са и размери на гумите на другите джипки, като и състояние на гумите: нови/стари....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

      Вранглера е 2.5, гумите са 285/75/16. Както казах гумите на Г-то бяха чисто нови. Принципно с горното имах предвид, че гумите ме издърпаха без проблем със закачени за мен джипки, които едната е 1.5т сигурно, а кампото можеби е над 2.5т.
      Случаи има много, но тези гуми не са ме предавали никога досега, но значение имат всички точки, които колегата по-горе е изброил. Аз държа да подчертая, че винаги съм ги карал на 0.8 атм.!
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

        Ето пример на Патрол обут с Максис Модзила/шарката е почти същата като на МТ 117 Sport/Четири опита и се наложи да търси друг път за изход!


        И моя с МТ 117 Екстрийм от първия път
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

          Шарката на Максиса си няма нищо общо с тази на Силвърстона. Разстоянието между грайферите, както и самите грайфери на Силвърстона са много по-голями, при това сравнението го правя между 33" Силвъстон и 35" Максис

          ПП: Аз всъщност не искам да убеждавам никого в нищо, но да "изтреляш" една фраза, че еди кои си гуми нестават за нищо, при положение, че не си ги карал, а си наблюдавал една гума, е много несериозно. Единствено бих се съгласил ако Пърси каже- карах "такава" и Силвърстона на една машина при еднакви узловия и "онази" е много по-добра.
          Последно редактирано от Николай Малинов; 19-08-11, 17:54.
          99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
          It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

            Преди няколко години в ОФФ-РОУД списанието имаше една статия за гумите с автор Митко Фулдата(препоръчвам ви да я намерите,да я прочетете и да я осмислите). Там много добре беше описано за какви терени какви гуми като шарка,ширина и височина са нужни. Както няма универсален автомобил така няма и универсална гума.
            Много е важно да знаете:
            1. къде ще ползвате автомобила
            2. какъв е преобладаващия терен
            3. какви препятствия има трасето

            Във форума имаше една тема където беше описано с какви гуми карат в черна Африка а тоест гуми от микробус без агресивна шарка защото преобладавали камъни колкото юмрук и затова им трябвали многопластови гуми.

            Та думата ми е че правилно подбраната гума за трасето ще ви заведе без излишни емоции.

            Тарга,гумите на Пърси бяха ефектни на неговата УАЗ-ка но по мое мнение бяха малко въз големички и въз широчки.За сметка на това самия УАЗ е прекалено тежък и с твърде висок център на тежестта.

            Ето сега Аз си купих гуми които по принцип трябваше да не са прекалено големи и широки,размера е 225/75R15,да ама не, понеже си взех агресивна шарка 100%ОФФ гумата се оказа с едни размери които ме уплашиха в първия миг ама тя е голяма колкото 260/70R16 all-terain. Трябваше гумата да е висока около 70см а тя се оказа 76см-трагедия.Дали ще ми е проходим автомобила?Много негативи ще претърпя едно от които е купуването на фланци за да не опират гумите в ресорите.

            Няма лоша гума ,има лошо подбрана гума.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за Silverstone MT117 Sport


              ПП: Аз всъщност не искам да убеждавам никого в нищо, но да "изтреляш" една фраза, че еди кои си гуми нестават за нищо, при положение, че не си ги карал, а си наблюдавал една гума, е много несериозно. Единствено бих се съгласил ако Пърси каже- карах "такава" и Силвърстона на една машина при еднакви узловия и "онази" е много по-добра.
              Пърси няма да каже, защото не влиза вече. Аз бях навигатор на другия Хънтър. Най повтаряните изречения бяха:-Къде си пак бре Пърси? и Какво стана пак бре Пърси. Тази гума е подходяща за сухо и камъни, но в сравнение със Екстрема за кал е трагедия. Казвам в сравнение. А който си купува Екстрем, се предполага, че я купува за кал. Щото тя пък на плажа ще те направи като Титаник. А на камъните ще и опадат блокчетата. На сухо пък се пързаля.Та така.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-08-11, 20:09. Причина: Корекция на цитат
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за Silverstone MT117 Sport

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                гумите на Пърси бяха ефектни на неговата УАЗ-ка но по мое мнение бяха малко въз големички и въз широчки.За сметка на това самия УАЗ е прекалено тежък и с твърде висок център на тежестта.
                Въз големички и въз широчки точно за теглото на УАЗа.... Така че УАЗа идваше прекалено лек за размерите на гуми. По-точно обратното - гумите бяха прекалено широки..... А центъра на тежеста - да, прекалено високо беше.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #23
                  мнение за М/T 117 Sport

                  моля за мнения за този модел гума М/T 117 Sport Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1208321663_5746.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5625284

                  Коментар


                  • #24
                    От: мнение за М/T 117 Sport

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=125084
                    First Man, then Machine!
                    Lada Niva
                    Honda XR 400

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X