Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първа пролет от години, аз не сменям гуми

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Първа пролет от години, аз не сменям гуми
      Добре дошъл в клуба! General Grabber AT или MT-та не са всесезонни гуми> Това е за друга тема. Оставам фен на STR-a Pirelli - доказаха се и в тая яка зима. Вчера 26 С - днес високо в планината, -2 С сняг и лед - без проблеми. Компромис или не - заслужават си.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от outback Преглед на мнение
        Днес обух Тойо с нова за мен гума General Grabber AT. Досега бях с Yokohama Geolandar AT-S 5 сезона и мислех да купя същите, по хубава гума не съм карал.Но, освен липсата на такива гуми в София в близките 10 дни, цената в сравнение 495лв. към 270лв. даде превес в полза на Америка срещу добрите радиоактивни япончета. Ако някой е карал такава гума да даде отзиви моля. Аз ще я тествам уикенда сериозно пък да видим.
        [ATTACH=CONFIG]433947[/ATTACH]
        Tова е наследника на General Grabber AT2,не съм ги виждал "на живо" но определено е по-далеч от All Terrain гума,а за всесезонна хич искам да мисля.
        Карах предходната АТ2 и като си наясно с компромисите на АТ ,бих казал,че е една доста добра гума,която по нищо не отстъпва на БФГ АТ
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Колеги, аз от 8 месеца карам с GoodYear Wrangler DuraTrac Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gy_wranglerduratrac.jpg
Прегледи:3
Размер:28.5 КБ
ID:5359851
          Личното ми мнение е, че това са A/T гуми. Стават за зимата, държат се добре на сняг а на мокър и заледен път са в пъти по-добри от BF Goodrich A/T. И в калта се справят доста по-добре от повечето A/T гуми.

          Аз навъртях повече от 12000км преди да реша да пиша повече за тези гуми.
          Определено са малко по-шумнички на магистралата, но дефакто се чуват толкова колкото и вятъра около колата.
          Не съм замерил колко бързо се износват, но за 12000км нямат видимо износване.

          Определено немогат да се сравняват нито с хубава зимна или някоя по-добра лятна гума, но определено са добър компромис за хора които карат 70/30 On/Off-road.

          За мен едно от най-големите преимущества на тази гума е страничната шарка, голяма е почти колкото на гуми за кал и съответно спомага за по-лесното излизане от коловози.
          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Темата е за
            ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ

            Моля модераторите, (щом на потребителите не им се отваря или пише в тема за АТ гуми) да отворят:
            "АТ гуми - опит, препоръки, впечатления"
            Последно редактирано от ivied; 30-03-12, 09:33.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              Tова е наследника на General Grabber AT2,не съм ги виждал "на живо" но определено е по-далеч от All Terrain гума,а за всесезонна хич искам да мисля.
              Карах предходната АТ2 и като си наясно с компромисите на АТ ,бих казал,че е една доста добра гума,която по нищо не отстъпва на БФГ АТ
              според мен AT2 e след AT, поне изглежда и от сайта, незнам, няма особено значение. Гумата е мислена за такава от мега фирма като Continetal / General Tyre = Continetal Tyre North America и са тяхня собственост/. Аз съм само консуматор. Има доста сериозни експедиции в нета, с такива гуми и машини и отзивите са доста добри. / Зимна Трансилавния, зимно Мароко.....скалиста Корсика/, няма данни за проблем...
              IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                При мен беше 6 лева на гума заедно с баланса....Беше първото място в София, което ми попадна пред очите. ...
                Искаш ли да споделиш с нас адреса на това "хубаво" място?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Мина и лятото, мога спокойно да кажа, че Пирели Скорпион СТР - са си Все сезонни гуми от всякъде - лятото се държаха прекрасно и без изненади, предстои им втори зимен сезон, да се надяваме, че ще се представят блестящо като първият.
                  Жалко, че ги няма налични в по-малки размери, че трябва да обувам и колата на Жената (215/55 17) - дайте акъл! Мисля си да и сложа 215/60 17, но 5 процента по-голяма гума на лека кола, дали няма да я предобря?
                  Последно редактирано от alex_markov; 16-10-12, 09:32.

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Здравейте и от един нов "закачил" се. От скоро съм горд собственик и засега чета основно, но да питам; не виждам мнения за Goodyear Wrangler HP All Weather. Тестове гипрепоръчват като най-най всесезонните.. Тези дни пообикалях по магазини - на всесезонни никой не обръща особено внимание. И като цяло - по гомицентровете още ги държи лятна летаргия В интернет - една идея по-добре, но няма наличност. Аз търся 275/60/Р18 - тук-там един бриджстоун ми бутат. Всички ли са прекупвачи или има печени, които дори да нямат - намират, внасят?

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      В един от сайтовете има точно твоя размер Pirelli Scor STR 275/60 R18 113H

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Scorpion ATR ! по определение не знам дали се води all season, но по качества 100%, леки оффроуд качества!
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Колеги дайте един съвет за избор на всесезонни гуми.Историята каква е :

                          Номинално ми трябват 255/65/16R (за тераканче), знам недостатаците на всесезоните гуми, но цяла зима ще събера 2-3 хил км максимум и то 95% каране в София. Към дадения момент за мен не е оправдано да дам още едини 1000 лв само за зимни гуми. Трябват ми гуми които ще се карат 95% на асфалт. За сега избора ми се е спрял на тези модели:

                          Pireli Scorpion STR ~ 280лв
                          Goodyear Wrangler HP ~ 306лв
                          Toyo Open Country H/T ~ 250лв
                          Michelin Latitude Cross ~ 307лв
                          BFGoodrich Long Trail Tour T/A ~330 ( тук отивам на малко по висока гума 255/70/16R, че ми трябва 109 тегловен индекс)

                          Мерси предварително за съветите

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            ако се си купувам гуми, бих си купил GoodYear Wrangler DuraTrac!
                            иначе съм карал с
                            Scorpion ATR и като всесезонни са ок. Все пак трябва да се има предвид, че зимна лятото и лятна зимата си е компромис, който всеки внимателно трябва да прецени дали да направи!

                            П.П. и за всесезонните е същото!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Някой знае ли,къде във Варна се продава Scorpion ATR,195/80/15.Или подобен размер.За Витара става дума.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от include Преглед на мнение
                                Колеги дайте един съвет за избор на всесезонни гуми.Историята каква е :

                                Номинално ми трябват 255/65/16R (за тераканче), знам недостатаците на всесезоните гуми, но цяла зима ще събера 2-3 хил км максимум и то 95% каране в София. Към дадения момент за мен не е оправдано да дам още едини 1000 лв само за зимни гуми. Трябват ми гуми които ще се карат 95% на асфалт. За сега избора ми се е спрял на тези модели:

                                Pireli Scorpion STR ~ 280лв
                                Goodyear Wrangler HP ~ 306лв
                                Toyo Open Country H/T ~ 250лв
                                Michelin Latitude Cross ~ 307лв
                                BFGoodrich Long Trail Tour T/A ~330 ( тук отивам на малко по висока гума 255/70/16R, че ми трябва 109 тегловен индекс)

                                Мерси предварително за съветите
                                Твоя размер е доста "сложен" 255/65/16R и поради това избора за БГ не е голям.
                                Или цените са солени...
                                Тук 311 лв. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/ad...ufacturers_id=
                                тук 123 евра http://www.reifendirekt.de/cgi-bin/r...00&sowigan=GAN
                                В списъка ти определено липсва Vredestein Quatrac 3 но я няма в този размер.
                                A новите всесезонни гуми на Pirreli за Crossover & SUV са SCORPION VERDE ALL SEASON
                                ето тук са размерите:
                                http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/su...ll_season.html
                                ATR си е си е чиста АТ гума.
                                Последно редактирано от ivied; 03-11-12, 15:31.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X