Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Тестовете продължават в най-големият лед
    Днес бях Много приятно изненадан от поведението им на Гланцов лед и баир (в Симеоново) - Никакви проблеми, спираш - тръгваш, на стръмно и странично, а като излезеш от колата - Падаш

    Коментар


    • #77
      Re: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Не искам да ви разочаровам но всички нови гуми се представят така на следващата зима няма да ги познаеш дори да не ги караш лятото.

      Коментар


      • #78
        От: Re: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
        Не искам да ви разочаровам но всички нови гуми се представят така на следващата зима няма да ги познаеш дори да не ги караш лятото.
        Има нещо такова. АТ-тата ми (Кумхо) първата зима приятно ме изненадаха с добро поведение на утъпкан сняг и леко заледено. След като се потъркаляха една година, положението сега е малко по-различно ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          И на двете коли съм с БФГ АТ втора година и нямам никакви оплаквания. Не забелязвам разлика в сцеплението при чисто нова и две годишна гума. Две коли с еднакви по модел и размер гуми.
          Прилични навсякъде, без да са отличници никъде. Забележителна износоустойчивост.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #80
            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            И на двете коли съм с БФГ АТ втора година и нямам никакви оплаквания. Не забелязвам разлика в сцеплението при чисто нова и две годишна гума. Две коли с еднакви по модел и размер гуми.
            Прилични навсякъде, без да са отличници никъде. Забележителна износоустойчивост.
            Ами изчакай още една или две години! )))
            Моите са същите, ама на 4 години! На 60 хил. км! Грайфер като слънце, ама на утъпкан сняг и на лед съм като шейна!! А първата и втората година беше супер!Е относително супер! ))) За АТ гуми!))
            Ще ги карам лятото, а за зимата ще мисля!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Хора, Спрете се
              Съвременните гуми след 4-5 години седене в Склада, се смятат за Остарели и с променени характеристики.
              Вие се палите как видиш ли след 4 Години каране, вече не са като нови - Ми да! След известно време гумите трябва да се сменят, все пак те се водят Консуматив! Но е много по-добре (мисля си) да сменяш на 3-4 години един "чифт" все сезонни гуми, от колкото 2 "чифта" - летни и зимни
              Да не говорим, че само от Не ходенето по Гумаджии два пъти в годината за смяна на гумите - след 3-4 години - Новите гуми ще са ти почти "Подарък" (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв. "жива" Икономия)

              Коментар


              • #82
                От: Re: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                Не искам да ви разочаровам но всички нови гуми се представят така на следващата зима няма да ги познаеш дори да не ги караш лятото.
                Конкретно, за тези STR-и за които вече писах , са над две години/утре мога да погледна ДОТ-а/ и се държаха все още впечатляващо.Колегата alex_markov най-малко за този период може да е спокоен напълно.

                Интересно ми е като му дойде времето, за избора между тях и BF Goodrich за всесезонна гума.Фактора шум няма да е определящ.

                Коментар


                • #83
                  От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Хора, Спрете се
                  Съвременните гуми след 4-5 години седене в Склада, се смятат за Остарели и с променени характеристики.
                  Вие се палите как видиш ли след 4 Години каране, вече не са като нови - Ми да! След известно време гумите трябва да се сменят, все пак те се водят Консуматив! Но е много по-добре (мисля си) да сменяш на 3-4 години един "чифт" все сезонни гуми, от колкото 2 "чифта" - летни и зимни
                  Да не говорим, че само от Не ходенето по Гумаджии два пъти в годината за смяна на гумите - след 3-4 години - Новите гуми ще са ти почти "Подарък" (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв. "жива" Икономия)
                  Тъй де, и аз това казвам!! )))))
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #84
                    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Хора, Спрете се
                    Съвременните гуми след 4-5 години седене в Склада, се смятат за Остарели и с променени характеристики.
                    Вие се палите как видиш ли след 4 Години каране, вече не са като нови - Ми да! След известно време гумите трябва да се сменят, все пак те се водят Консуматив! Но е много по-добре (мисля си) да сменяш на 3-4 години един "чифт" все сезонни гуми, от колкото 2 "чифта" - летни и зимни
                    Да не говорим, че само от Не ходенето по Гумаджии два пъти в годината за смяна на гумите - след 3-4 години - Новите гуми ще са ти почти "Подарък" (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв. "жива" Икономия)
                    Колега според мен гумите се износват не от каране 4-5 години а от километри можеш да ги стопиш и за 1 година.И къде са тия цени (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв)в София ли или другаде тука смяната на гуми със слагане върху джантите ми коства от 15 до 20 лв. а аз сам сас зимни и летни но са ми на джанти и смяната ми коства 5-6лв.

                    Коментар


                    • #85
                      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Преди доста време карах с едни Savero AT, мисля че бяха малайзийски. Със сигурност бяха над 10-годишни и въпреки това бях доволен от поведението им. С БФГ имам двегодишен опит - засега няма ядове. Натам ще видим
                      Saveroто бяха много меки и със запазена еластичност, въпреки възрастта си. Дори ми харесваха повече от БФГ, но никъде не съм виждал такива, за да си купя.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #86
                        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от потс Преглед на мнение
                        Колега според мен гумите се износват не от каране 4-5 години а от километри можеш да ги стопиш и за 1 година.И къде са тия цени (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв)в София ли или другаде тука смяната на гуми със слагане върху джантите ми коства от 15 до 20 лв. а аз сам сас зимни и летни но са ми на джанти и смяната ми коства 5-6лв.

                        Да цените са в София, между 50 и 60 лева ми струваха последните смени на гуми. Знам че на други места е по-евтино, но не ми се връзва да натоваря гумите и да пътувам час-два, да не говорим, че ще похарча бая бензин
                        Естествено гумите се хабят основно от каране, по-нагоре ставаше въпрос, че дори когато НЕ се карат, те пак стареят
                        Това с джантите е най-добрият вариант, но на моята кола например са 17", няма да ти казвам колко струват

                        Коментар


                        • #87
                          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от потс Преглед на мнение
                          Колега според мен гумите се износват не от каране 4-5 години а от километри можеш да ги стопиш и за 1 година.И къде са тия цени (4 г. х 2 смени х 50 лв. = 400 лв)в София ли или другаде тука смяната на гуми със слагане върху джантите ми коства от 15 до 20 лв. а аз сам сас зимни и летни но са ми на джанти и смяната ми коства 5-6лв.
                          На леката ми кола смяната на гуми е 32 лв, не знам къде ти ги сменят за по-малко...

                          Коментар


                          • #88
                            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Всесезонен Гуд Иьр произведен преди 3 години и купен от магазина ми струваше само 550 кинта,сьщия нов и пак от сьщия магазин е хилядарка,цена за 4 гуми с правилните параметри каквито иска колицата.Гума над 6 години не е гума,но и това е общо казано и зависи какво искаш от нея.От моите искам да не гьрмят с децата по магистралата,да носи килцата и да е скоростен индекс 300,че да не смятам като му се ядосам.Мек каучук е обаче,двойно по-мек от Мишките от които сьм страшно доволен,но и те си имат цена
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              На леката ми кола смяната на гуми е 32 лв, не знам къде ти ги сменят за по-малко...

                              Във Варна има рекламни табели(не една) на които пише -смяна на 4бр. гуми 20лв.
                              898450701

                              Коментар


                              • #90
                                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                                Във Варна има рекламни табели(не една) на които пише -смяна на 4бр. гуми 20лв.
                                Смяна на гуми за 20лв е супер, но за какъв размер гуми става въпрос и това включва ли баланс, ако джантите са алуминиеви?
                                Защото и при мен на джипката, гумите са ми 17'' и си е 50-60лв. Даже вероятно и повече, защото последния път ми взеха към 50лв само за баланс, тъй като съм монтирал зимните гуми на други джанти и аз си ги качвам сам. Да поясня - става дума за лепени тежести и то само от средата на джантата навътре, за да не се виждат.

                                Извинявам се за спама - все пак темата си е за гуми!
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X